Не мога да захраня

  • 1 004
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Бебока ми е вече на 8 м. а неще да яде друго освен АМ, пробвах с каши , с почти всички видове пюрета и не и не. Хапва по няколко лъжички от пюрето и после край почва да плюе и да реве и не иска повече и то само на обяд а на другите хранения изобщо не желае лъжицата. Какво да я правя. Все си викам от зъбите е сигурно ама много дълго продължава това. От както е станала на 6м. все пробвам и все неще. Иначе ни избиха 2 зъба преди месец ......

# 1
  • Мнения: 941
да не би да не са му вкусни?Може би трябва по-голямо постоянство от твоя страна,но не насила,по-лошо ще стане

# 2
  • Мнения: 142
пробвах и домашно приготвени пюрета тях пък хич не ги иска, а от другите съм пробвала на хип, гербер, нестле алете, семпер, сънвал, овко .... какво тогава да и е вкусно че да вземе да яде

# 3
  • Мнения: 941
ох,милата ooooh! и плодовите ли не ги иска?Защо не изчакаш известно време и после пак да опиташ,да си бъде само на АМ,да забрави пюретата,може пък тогава да происка да яде newsm78

# 4
  • Мнения: 142
независимо какво е пюрето се държи по един и същ начин
от 2 дни не я мъча с нищо с надеждата после да иска ще изчакам 4,5 дни но ако и после не иска какво да я правя

# 5
  • Мнения: 27 524
Изчакай две седмици и опиатй пак с друга храна.

# 6
  • Мнения: 142
каква да е другата с какво да пробвам

# 7
  • Мнения: 27 524
Какво точно си предложила досега?

# 8
  • Мнения: 142
зеленчукови и меснозеленчукови пюрета на фирмите които съм изброила по-горе , най-вече тиква с пуешко на хип защото от него яде поне малко , каша на фризокрем царевица, от плодовите пюрета круша, праскова и банан

# 9
  • Мнения: 27 524
Бих ти препоръчала да останеш засега като начало само на плод или плодови пюрета. Остави месото и зеленчуците. Каша също е добре, но не избраната от теб. Може да въведеш глутена вече, така че вземи някоя вкусна каша. Например на Милупа, те са най-добрите. Да е бананова, бисквитена, грис и сложи мъничко канела, нещо такова. Ориз, царевица, тапиока... те са блудкави и безвкусни.
Спокойно може да пробваш с пресен плод, намачкан или пасиран, зависи как е с гълтането и давенето, мойто диване още е на пасирано. Подходящи са ябълка /става тричава, бих я избягвала/, круша /много добър избор/, пъпеш, манго, банан с или без авокадо, папая, грозде. Някои деца не харесват пъпеш и банан. В плодовото пюре сложи малко сухо АМ, придобива познат вкус и приемат.
От зеленчуковите, след като имате напредък с кашите и плодовите, пробвай с два варианта - или морковено-доматени или т.нар. зелени - спаначени, грахови, броколи, такива. Обикновено децата са на двата фланга - едните са по червените, другите по зелените. Пробвай с първите. Успех желая. Не бой се, ще прояде, няма детенце останало на АМ, радвай се сега, че пие, обикновено го отказват дори и по-рано и се чудим какви магарии да правим, та да пият. Няма му нищо, то си знае. Само не го насилвай, бъди спокойна, не му показвай, че искаш на всяка цена да прояде нещо и лека-полека нещата ще се наредят  Hug

# 10
  • Мнения: 721
Да не би консистенцията да е гъста/рядка? Смени лъжичката? Тъпо звучи, но някои деца си имат предпочитания.  newsm78
Защо не пробваш с пюретата на Мандев? Трудно се намират, но дъщеря ми само тях ядеше в началото. Има ги в м-н Пакостник в Овча Купел.
Иначе Блонди добре те е посъветвала. Изчакай не 5 дена, а поне 2 седмици. Учудвала съм се как някои храни (пък и не само храни) ги плюе, а след известно време й стават любими.
Най-важното: Ти се УСПОКОЙ!!! Детето те усеща, а сега най-много му е нужна спокойна и вярваща в себе си майка Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Милата,представям си колко ти е трудно...
И аз имах проблем със захранването,но продължи един месец.След купища извърлени пюрета на всички марки,предлагани у нас така се бях ядосала,му направих домашно пюре.Картоф,тиквичка,малко праз,копър,масло и АМ.Миришеше направо страхотно и малкия изяде към 200 гр. наведнъж.От тогава яде домашни пюрета и всичко е наред.Няколко пъти пробвах да купувам пак за мое улеснение и нищо купено не ядеше.

# 12
  • София
  • Мнения: 593
Добре са ти казали мамите кака ми имаше сьщия проблем и започна да слага пюретата в млакото  които могат разбира се сьс бибата на Авент с процепа като свикна с вкуса започна да ги яде сама а ако искаш все пак да яде от льжичка Чико имат шише с накрайник льжичка.Постепенно можеш да намаляваш млякото.

# 13
  • Мнения: 1 294
Можеш да добавиш към плодовото или зеленчуковото пюре АМ.Така ще направиш вкуса познат за детето.Ако така ги приеме, постепенно намаляй количеството АМ в пюрето.
При нас това имаше успех, дано и при вас да стане така Peace

# 14
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми е същата от начало ни пюрета ни каши нищо нещеше а сега вече хапва по малко и то сами плодово пюре кисел и супичка  Grinning Даже се бях отказала и реших малко по късно пак да пробвам с месните пюрета  и зеленчуковите,няма да я насилвам да яде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт