Въпрос за стерилизирането на пюрета

  • 514
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Може ли някой да ми каже,може ли да се стерилизират и как пюрета в бурканчета на Ганчев?Опитах няколко пъти-не можах да затворя нито веднъж добре капачката и всичко ми беше развалено,дадох страшно много бурканчета на баба ми,която се опитала да стерилизира в тях домати и жената ми плаче,че без да знае намелила кошмарно много домат+моркови+чушки....слагала,пълнила,слагала да заврат и какво да види-капачките се отворили и всичко плувнало във водата и труда и заминал на кино #Cussing out.Стана ми мъчно за жената-много я обичам и нямам думи.А тя цял живот е стерилизирала в други буркани и сама каза,че тези капачки не са като на старите бурканчета за бебешки пюрета и според нея тези са боклук.
Благодаря на всеки предварително,който ми даде по-точен механизъм Crazy Hug

# 1
  • Мнения: 721
С бурканчета на Ганчев не се стерилизира, поне не с новите им капачки. Бурканите, които стават са на Hello. Продават ги в Била и Фантастико.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 908
Благодаря ти за единственият отговор Hug
Поне да знам със сигурност,че до сега съм се опитвала да правя голяма глупост Sad,ама нали чета тук,че всеки стерилизира в бурканчета(но никой не уточни в какви) та реших и аз да го направя.... Embarassed

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За тази цел ползваме само винтови капачки/като на лютеницата/.В интерес на истината на мен са ми хлътвали и от другите капачки,но си е риск да разчиташ че ще стане.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
В момента за стерилизиране стават само Мандев,Ам-ам и Хелоу,мисля.Те са с метални капачки.Всички други са с капачки от нещо като фолио и са за еднократна употреба.Затова и тези бурканчета не ги искат в държавните млечни кухни.Аз всички бурканчета от такъв вид изхвърлям.Запазила съм си няколко с нормални капачки и в тях сипвам пюретата на бебето.
А иначе ти защо ги стерилизираш?За колко време искаш да съхраниш пюрето?Защото аз правя за 3-4 дни,сипвам докато е горещо в бурканчетата,обръщам ги наобратно.Когато изстинат ги съхранявам в хладилника на 4 градуса.Нищо им няма,дори и в жегите.

Общи условия

Активация на акаунт