ОТ КОГА ЗАПОЧНАХТЕ С КИСЕЛОТО МЛЯКО И ПО КОЛКО ГРАМА

  • 1 202
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мами моля за малко съвети от кога започнахте с киселото мляко,защото ние вече сме на 7 месеца и нашето педи ни каза вече да се захранваме

# 1
  • Мнения: 27 524
След 8-мия - бебешки йогурти. Нашето си кисело мляко давам след годинката. Не знам за грамаж, всичко давам докато каже Не. Бих изчакала с киселото, докато пие АМ  Peace

# 2
  • Мнения: 1 294
След като навърши годинка започнах да й приготвям закуски с него.Млякото което пие е АМ.

Захраних с 50мл. разредено с вода в пропорция 1:1, изчаках 3 дни за реакция.Следващата порция си беше мляко с бисквити, а количеството мляко в него, някъде 4-5 лъжици.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Захраних с 1-2 лъжички,както с всяка нова храна.Мисля че беше на 1г и 3м.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
От 8 месец.За количеството ,зависи от самото дете.Направи по-голяма доза то ще си покаже.

# 5
  • Мнения: 950
Дадох на 10 месеца. Натроших 2 бисквити "Закуска" и сложих 4-5с.л. кисело мляко.

# 6
  • Мнения: 3 360
Долу-горе по това време-към 7-8 месец и по-малко.Почти до 2г. давах АМ,а кисело така и не обикна Wink

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
След 8-мия месец. За грамажа не мога да кажа. Влади яде, колкото иска. Peace

# 8
  • Мнения: 1 272
Въведох киселото мляко след като навърши 1 година. Започнах с по 2-3 лъжички и след като нямаше реакция, започнах да го предлагам като следобедна закуска.

# 9
  • Мнения: 3 500
Дадох кисело мляко за пръв път на 11 месеца - 2-3 супени лъжици, с настъргани банани и бисквити.
Вечер обаче продължава да е на АМ. Не замествай АМ с кисело мляко.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 518
Още не съм започнала и няма да започвам докато пие АМ Peace

# 11
  • Мнения: 630
Кисело мляко дадох за пръв път малко преди да навърши 1 година. Захранвах както с всичко друго -първо 4 лъжички, после 8 и т.н.

# 12
  • Мнения: 5 183
Кисело мляко да пие с шише, вместо АМ например, не съм давала
Запо4нах да му давам да го яде с лъжи4ка, като прояде баници и кексове  Flutter

# 13
  • Мнения: 474
Започнах да давам по малко кисело мляко с бисквити и плодово пюре за вечеря някъде към 9-тия месец. В големите горещини малкия пиеше само и изключително нещо като айрян- 1:1 к.мляко и вода. Пие с чашка, защото по принцип нищо и никога не иска да пие с шише.  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 230
Дадох кисело мляко за пръв път на 11 месеца - 2-3 супени лъжици, с настъргани банани и бисквити.
Вечер обаче продължава да е на АМ. Не замествай АМ с кисело мляко.
Това все едно аз съм го писала, само дето при нас стана на 9 месеца  Peace

Общи условия

Активация на акаунт