Цветът на очите

  • 1 647
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Колко време след раждането очите на бебетата придобиват окончателния си цвят? Или е строго индивидуално?

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 21:53 от Лекси

# 1
  • Мнения: 27 524
До 2 годинки е нормално да се променя. Обикновено до първата годинка се избистря и остава окончателен. На по-дълго кърмените става по-бавно, казват, не съм сигурна така ли е.

# 2
  • Мнения: 5 391
Моят син може би в 6я месец вече беше с ясно изразени сини очи.Такива са и до днес.

# 3
  • Мнения: 305
На моя синковец си останаха зелени,а вече е на 5 месеца и 10 дни.Не го кърмя,мисля че ще си останат такива.

# 4
  • Мнения: 2 677
От много малък очите на сина ми започнаха да се променят и около четвъртия месец вече бяха станали зелени. Досега не са се променили, единствено цветът се избистря.

# 5
  • Мнения: 4 111
Ще ти кажа за моите очи. Помня отлично, че когато ходех на детска градина, очите ми бяха тъмно кафеви, изсветляха постепенно и станаха пъстри - по-скоро зеленикави. Та сега очите ми са светли.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
На сина ми към 3-ия месец станаха пъстри,към синьо.Досега си е с такъв цвят,без промяна.На 9 месеца е.

# 7
  • Мнения: 4 496
Големият се роди с кафеви.Кафеви са и до днес-на 7 години.
Малкият се роди също с кафеви очи.Същите са и до днес-на 2,6 години.
Малката се роди със сини очи-не са се променили за 6 месеца.
Никога,между другото,не съм вярвала,че цвета на очите има връзка с кърменето... newsm78
Моите,с годините,от пъстри вече станаха зелени... Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Големия още го кърмех когато очите му започнаха да се променят от сини,към зелени и после  кафяви(беше на около 4-5мес.)На бебо,си останаха светли,само станаха по-зеленикави.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз съм чувала, че окончателният цвят проличава след като спре кърменето, но не знам дали е така. На моя син сега му синеят и всички казват, че такива щели да останат. Ще видим... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 608
Строго индивидуално е според мен.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
От няколко месеца вече цветът не се е променял-значи при нас беше до около годинката.

# 12
  • Мнения: 865
до 6-тия масец обикновено се оформя,не знам какво общо има с кърмата,но щом казвате Wink

# 13
  • Мнения: 393
  И аз знам,че до годинката се променят,на синът ми засега са пъстри.

# 14
  • Мнения: 4 555
Ще ти кажа за моите очи. Помня отлично, че когато ходех на детска градина, очите ми бяха тъмно кафеви, изсветляха постепенно и станаха пъстри - по-скоро зеленикави. Та сега очите ми са светли.
И при мъжът ми е станало същото. Като малък и то до няколко годишна възраст е бил с тъмнокафеви очи, а сега са пъстро-зеленикави.

Общи условия

Активация на акаунт