МОЛЯ КЪРМЕЩИТЕ И ДЪЛГО КЪРМЕЩИТЕ МАМИ ЗА СЪВЕТ

  • 1 154
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
ЗДРАВЕЙТЕ!НА ВСИЧКИ,който прочетат моята гореща молба за съвет!Бебето ни е на 4.5м и до сега е само на кърма.беше наддал доста до 3.5месеца,но в последния месец-само 100 гр. и сега е в нормите,което не ме успокоява.не суче активно от 2-3 седмици,а спира,започва да ме гледа и да ми се усмихва,да се оглежда,да стиска зърното със венчетата си. В големите жеги започнах да му давам водичка с шише,дали това го отблъсква малко,по-малко от гърдата? Педиатъра ме съветва да го захранвам с каша,(а и ние така си мислихме де) и да го дохранвам с АМ,или направо да го храня с АМ,но с шише. не ме е посъветвала да давам с лъжичка.А така ми се иска нашето бебе да  бъде дълго кърмено и нормално захранено!Проблема е също и в това,че той е ревливо бебе,много плаче,пищи,при което ние си мислехме,че има колики,а то може би е от глад!? Също така вечер заспива много трудно,със рев,и на цица-само така се успокоява. Снощи заспа без да суче,защото го нахранихме с шише(с рев) и го държах докато не ми заспа в ръцете. Забравих да напиша,че към АМ мляко 100мл добавям 50мл кърма. Сега съм в недоумение и чудене как ще го нахраня на следващото хранене.В стрес сме! Изпитвам болка и огромна тъга при мисълта за отбиване- моля ви за съвет! Praynig

# 1
  • Мнения: 1 043
ние сме 10 месеца и откакто навърши 5 месеца наддава само по 100 - 200 грама , много е малко но детето ми е жизнено и яде ту малко - ту много понякога , може да се дължи и на жегите и на промяната на климата и на това че даваш вода също - все пак му пълниш стомаха с течност която още не му е нужна колкото кърмата - както знаеш тя утолява жажда - но и садържа живи клетки и хранителни вещества , ако си чела внимателно темите ще знаеш че кърата слиза на три пъти като в началото като засуче бебето си взима най течната кърма / ако може така да се нарече / затова когато е само жадно бебето може да суче малко и да спре колкото да си утоли жаждата , ако е гладно то ще суче повече и ще си набави и по калорична кърма след това / имаше статия и за това как трябва да се кърми от едната гърда на ядене за да стига бебето и до последната кърма - десерта си която е най калорична / дори тогава бебетата се хранят много бавничко в унес почти - накрая при мен винаги пускаше сама гърдата когато и дойде в повече , много рядко аз и я вадя от устата / казвам си че половин час примерно е за нея да си поцоцка и ако иска да си хапва я оставям докато свърши
за гризкането точно това са месеците в който започват - ще спира като и омръзне и пак ще започва след време - нормално е

# 2
  • Мнения: 28
 Simple SmileБлагодаря ти Krissie!въпреки,че знам за водата,нямаше начин да не му давам.ние сме без климатик и жегите ни се отразиха зле.мислиш ли ,че в 2.00 ч като се пробужда,ако го залъгвам с водичка,че ще се  откаже да суче? ако искаш да ми отговориш-разбира се.огромно е желанието ми да бъда дълго кърмеща майка и ще упорствам.чета всичко що е свързано с кърменето и захранването,но въпреки това си имаме проблемчета. смятам,че всичко ще се оправи като поотрасне,до тогава да му мислим ние с баща му-ще се строяваме през 2 часа за проверка,но само аз ще съм заредена с тайното оръжие-манджата  Laughing             Благодаря ти още веднъж!

# 3
  • Мнения: 264
рано ви е за захранване. Щом имаш кърма, давай му да суче на поискване колкото пъти иска. С моя син практикувах така - ревне - цица, почне да мрънка - цица, за приспиване - цица. Сега, на 8 месеца е най-доброто, спокойно и ухилено бебе на света. Иначе в началото и той ревеше, ама после му намерих цаката.  Mr. Green
В този период е нормално бебето да проявява интерес към околното обкръжение и да се разсейва докато суче. Можеш да го кърмиш сама в стая, или на спокойно място, където няма какво да го разсейва. Ако не е похапнал добре, щото се е разсеял, на следващото хранене пък ще компенсира. АМ е най-лесното решение, но не и най-доброто. Щом имаш кърма, давай с пълна сила и не се притеснявай.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, не трябва да го залъгваш с вода, след като кърмиш и искаш да кърмиш още дълго? А и нощното кърмене е най-стимулиращо за производството на мляко. Как кърмиш - с режим или даваш винаги когато бебето прояви безпокойство? Честото кърмене, без да гледаш никакви часовници, ще помогне за регулиране на кърмата ти в зависимост от нуждите на бебето, но трябва да спреш адаптираното мляко и водата. Кърми го в сънено състояние, тогава сучат най-съсредоточено.

# 5
  • Мнения: 984
Спри АМ-а, изцеждай кърма с помпа и давай на поискване, за да не те разрани от дъвкането. Може да има млечница или афтички по небцето. Пишка ли достатъчно - 7-8 пампа? Изчакай още седмица преди да си правиш изводи. Захранването не е препоръчително за толкова малко бебе. Не се шашкай, пробвай всичко, само си запази кърмата!

# 6
  • Мнения: 28
  Simple SmileХей Здравдравейте и благодаря на всички! и аз мисля като вас,притеснява ме само нощното кърмене в 2.00 часа,после лесно ли се отучва или ще трябва дълго да се храним нощем? а и той е доста ревлив и не става на всеки хленч,мрънкане, плач и рев да му бутам цицата.примерно не обича да стои сам или в кошарката си (защото тя е постлана с тръни : Laughing) и в момента е нахранен,сменена пампа,не му е горещо или студено,поносихме се,попяхме си,поговорихме си Simple Smile ,сложих го в кошарката и мрън,мрън,мрън,мрън.ще изчакам малко и ще го взема,иначе следва голям рев-чувства се изоставен сигурно.?!цял ден не съм се отделяла от него,за малко седна и следва рев. ще му търсим компаньонка може да е и на 7 месеца,сега е модерно с каки Joy

# 7
  • Мнения: 97
Относно кърменето през деня виждам, че другите майки са ти дали достатъчно точни съвети.Бях чела някъде за опита на майка, който включва кърмене в тоалетната на тъмно, за да не се разсейва бебето. Laughing Има го този момент при по-големите бебета.Светът става толкова важен, колкото и храната.А и на теб иска да се порадва и да ти покаже, колко си важна.
Относно кърменето през нощта: НЕ те съветвам да се опиташ да го махаш.Освен заради стимула на лактацията и за това, че щом до сега сам не се е отказал значи му е нужно.Било заради глад, било заради нужда от близост с теб.Аз с големия син  много държах на режима и всякак се мъчих да го спазвам.Е, нощем, единственото което постигнах беше да изпива огромни количества вода и въпреки това да се буди безброй пъти.Ами като е гладен човек с вода не му минава.Или след малко е гладен пак или изпива толкова вода, че после му е тежко на стомаха.В разултат получаваш неспокойно бебе и нервна и уморена майка.Ужас беше, не го пробвай, накрая се предадох.

# 8
  • Мнения: 1 924
а и той е доста ревлив и не става на всеки хленч,мрънкане, плач и рев да му бутам цицата.


Как да не става?Аз така правя.Това е кърменето на поискване.Ако не иска да суче, се дръпва сам.Иначе си му давам всеки път,като се размрънка наглед безпричинно.Кърменето не е само хранене .

# 9
  • София
  • Мнения: 688
Ние сме на почти 13 месеца, но все още имаме нощни кърмения. Наскоро установих, че щом иска да цока през нощта, тя наистина си е гладна, иначе би си спала и не би си прекъсвала съня. Аз й давам вечеря доста късно именно за да спи, но тя не яде много. Една вечер успях да я излъжа да хапне доста повече от обикновено и спа 8 часа, а обикновено се буди след 5 часа сън, за да суче. Просто явно толкова си й събира стомахчето и затова си има нужда от нощните хранения.
Колкото до кърменето на вашата възраст, ние от 4-ти до 6-ти месец се кърмехме на всеки 2 часа, без оглед на това ден ли е или нощ. После я захраних и започна да поспива малко повече. Колики имаше доста време, поне до края на 4-тия месец, не си спомням точно. В началото познавах дали реве от глад или от колики, като й дам Еспумизан - ако се успокои, не е глад. После започнах да познавам кога как реве.
И Яна беше доста ревлива, но не я захраних преди да навърши 6-ти месец.

Успех и дано с кърмите по-дълго!   bouquet

# 10
  • Мнения: 531
И ние сме на нощни кърмения.23 месеца Laughing

# 11
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Тъй като сме в списъка на дълго кърмещите, да си призная без бой, все още не съм отказвала нощно кърмене, а той на 28.08. прави три годинки. Кърми си детето на спокойствие, днеска наддало 100грама, другия месец 1000грама, това не бива да те притеснява. Той сега се ококорва за света около него и за това се оглежда докато суче, а не защото нямаш мляко. Важното е когато отвори уста да гъкне да е спокоен, че мама ще му предложи цица,
т.е. комплект мляко +успокоение.
 Heart Eyes и спокойно кърмене!

# 12
  • Мнения: 28
Благодаря ви на всички!ще следвам съветите ви било то изпробвани или не,но ми е доста трудно. аз съм от майките,които не искат помощ за домакинската работа и това усложнява нещата.понякога сутрин не можем да се приготвим да излезем от рев.ето сега пиша и всичко ни е наред-според мен де.люлкам го в количката за да може да заспи(в кошарката пак не иска),но уви реве,дере се и пак и пак.днес е ден в който сутринта не можахме да излезем-оставяме го за след обед и оставаме само с една разходка.като започне рев и аз започвам.сменям памперс,гушкам,пея песнички и разказвам разни неща,кърмя пак гушкам,но дори и да му се спи -за кошарка и дума не може да става.реве толкова силно и пищи,може би са колики или нещо по-силно незнам.а за време за себе си -не смея да мисля,а и ние с баща му имаме нужда от сън и храна Simple SmileБебчо заспинка в количката докато ви пиша и е най-миличкото бебе.той и като е буден(и да плаче и да не плаче)е една огромна нежност.Почуствах се много зле от всичките тези оплаквания и спирам(понякога човек има нужда от споделяне,съвет и помощ). За това ви благодаря от все сърце  bouquet Чакали сме Божи-Дар 7 години и той е най-хубавото нещо в живота ни,за това се молим този период да премине по-бързо и да ни е здрав.Пожелавам същото и на вас и вашите дечица! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 28
 EmbarassedА може ли да споделите, след като сте на кърмене на поискване- как сте с режима на къпане и разходките?

# 14
  • Мнения: 38
Аз нямам голям опит с кърменето, но бях чела някъде, че точно в тази възраст бебоците много се разсейват, докато се кърмят. Оглеждат се, играят си, дори на-малкият шум може да им отнесе вниманието от гърдата. Затова се препоръчва кърменето да е в притъмнена стая на спокойно и разбира се майката да прояви разбиране и голяяямо търпение.

Общи условия

Активация на акаунт