Подготовката за бременността и фолиевата киселина

  • 1 541
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте,
Аз съм на 24 и с приятелят ми планираме до 1 г. да станем семейство и искаме едно здраво бебе. Знам, че съвременната медицина препоръчва пиенето на фолиева киселина още преди зачеването. Изчетох доста материали в Интернет, в които се посочва, че киселината можела да се пие още в първия месец на бременността, а други твърдят, че това трябва да започне много преди зачеването. Моля споделете вашия опит и вие дали сте пили фолиева киселина преди да забременееете - колко по-рано преди бременността, спазвахте ли някакъв определен хранителен режим. Само да вметна, че не пуша нито пия. От време на време си позволявам на някои служебни мероприятия чаша вино или шампанско, но нищо повече.

# 1
  • Мнения: 307
Здравейте!
Аз не пих фолиева киселина преди да забременея. Но като разбрах, че съм бременна, веднага я започнах.
Обаче, доколкото зная, трябва да се пие преди забременяването, защото вече втория месец е малко късничко. Та моя съвет е - щом искате бебе, да започвате с фолиевата киселина сега.  Hug

# 2
добре е да се пие фолиева киселина предварително
правят се и кръвни изследвания

никакви хранителни режими, даже изобЩо не го мисли  ....

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравей,
Фолиева киселина започнах да пия 3 месеца предварително и я пих до края на бременността.Специален хранителен режим не съм спазвала преди да забременя,само дето спрях цигарите,но при теб този проблем го няма  Wink
После наблягай на плодовете и зеленчуците,яж каквото ти е вкусно, ти сама ще си усетиш кое ти понася добре...
Успех и скоро да се похвалиш!  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 111
Аз не съм пила фолиева киселина преди да забременея. Дори не бях чувала за нея. След това разбрах, че е хубаво да се пие и преди забременяването. Може би трябва да се посъветваш с гинеколога си, ще ти обясни и за дозата, която трябва да се приема.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не съм пила нито преди, нито след. В Белгия не се препоръчва. Аз също намирам, че няма смисъл.  Peace

# 6
  • Мнения: 724
Аз заночнах да пия фолиева киселина когато разбрах че съм бременна и я пих но 4-ти месец.

# 7
  • Мнения: 2 950
За първото не знаех и започнах фолиевата киселина след като забременях. Два-три месеца преди втората бременност започнах да пия фолиева киселина - така знам, че трябва. Няма да ти навреди със сигурност, така че купи си и почвай! Hug

Мъжът ми спря цигарите няколко месеца преди да започнем да правим бебе. Аз не пия, не пуша, за друго не се сещам! newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Здравей,
Фолиева киселина започнах да пия 3 месеца предварително и я пих до края на бременността.Специален хранителен режим не съм спазвала преди да забременя,само дето спрях цигарите,но при теб този проблем го няма  Wink
После наблягай на плодовете и зеленчуците,яж каквото ти е вкусно, ти сама ще си усетиш кое ти понася добре...
Успех и скоро да се похвалиш!  bouquet
И аз съм така.

# 9
  • Мнения: 1 092
Започнах да пия като разбрах че съм бременна и то защото гинеколога ми я изписа Hug.С каката не съм пила - явно тогава не е било модерно Mr. Green.Абе общо взето не съм сигурна с какво точно помага newsm78 , но напоследък е направо като задължение да я пиеш в началото на бременността

# 10
  • Мнения: 593
Започнах да пия месец след като разбрах че съм бременна, сега с 2-та бременност пак така, все разбирам късно. Но не чак такъв голям проблем и пропуск. А иначе съм чувала че е хубаво 1 месец преди бременоста да се започне, успех Hug

# 11
  • Мнения: 3 456
Започнах да я пия, когато разбрах, че съм бременна и я пих до края на 3 месец.

# 12
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Започнах да пия като разбрах че съм бременна и то защото гинеколога ми я изписа Hug.С каката не съм пила - явно тогава не е било модерно Mr. Green.Абе общо взето не съм сигурна с какво точно помага newsm78 , но напоследък е направо като задължение да я пиеш в началото на бременността

Помага с това,че понижава риска от поява в увреждания на мозъка (мисля,че енцефалия се казва,но се съм сигурна за термина Embarassed) или на гръбначния стълб-спина бифида.

# 13
  • Мнения: 689
Знам че фолиева киселина се пие поне 2 месеца предварително. Аз започнах да пия още щом решихме да бебеправим. Специален хранителен режим не съм спазвала, хапвах си всичко.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт