Американски палачинки-как

  • 3 256
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
В един хотел хапнахме такива на закуска, по-малки са от обикновените палачинки, според мен имат набухвател, тестото много ми прилича на кексово. Някой палачинки дори имаха какао, но не хомогенно, а като че ли  добавено на струйка, дано ме разбрахте. Моля кажете тайната!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 814
Знам,че американските палачинки се наричат панкейк.Ето рецепта за такива палачинки написана от Джема.

Панкейк

Смесват се 300 гр брашно, щипка сол, 2 ч.л сода. В друга купа се разбиват 1 яйце, 300 мл пр. мляко и 2 с.л олио. Тази смес се прибавя към брашното. Пържат се панкейковете, като за един са необходими 2 с.л от сместа.



Копирано е от тук: http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2279&page=3

  bouquet

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
4     яйца
50 гр.   захар
150 гр.    заквасена сметана или кисело мляко
100 гр. брашно
1 щипка сол
25 гр.   масло
    кленов сироп

белтъците се разбиват на сняг, накрая се добавя по малко и захарта.
жълтъците се разбиват със сметаната/киселото мляко. после се добавя и брашното със захарта да се получи тесто.
внимателно се добавят и белтъците.

в тигат се разтапя малко масло, слага се 2-3 лъжици от сместа и се пържи до готовност.

сервира се с кленов сироп.

добър апетит

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 11:48 от asyalein

# 3
  • София
  • Мнения: 748
Благодаря, момичета!

# 4
  • България Сливен
  • Мнения: 245
В  БГ продават ли кленов сироп? В Америка съм го опитвала и ми хареса.

# 5
  • Мнения: 3 367
..ние ги ядем и със сирене; пържа на тефлон без мазнина,масла и пр хич не долюбвам..децата ги ядат и с шоколадов сироп ;  класика е  и с боровинки..

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
Кленов сироп в България не съм виждала да продават,а много ми е любопитно да го опитам.

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
  И на мен,geleva ,обаче ако е като кедровите ядки -70лв. килото, ще ми се отще.

# 8
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
anette1104ти коя от 2 рецепти правиш?
аз днес направих тази на Джема,и ми хареса,но добавих вместо сол ,захар,че исках да са ми сладички.Следващия пт ще прибавя и 2-3 ванилии за аромат PeaceЗа така си и правя палачинките,сладки и ароматизирани ,и само с прясно мляко,никаква вода.....

# 9
  • Мнения: 3 367
danidji ,срам..ма купувам суха смес,само слагам малко мляко или вода...келновият сироп е ужасно сладък,има лек привкус,не е нищщщоооооо особено;мед би го заместил с пълна сила..

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
anette1104ти коя от 2 рецепти правиш?
аз днес направих тази на Джема,и ми хареса,но добавих вместо сол ,захар,че исках да са ми сладички.Следващия пт ще прибавя и 2-3 ванилии за аромат PeaceЗа така си и правя палачинките,сладки и ароматизирани ,и само с прясно мляко,никаква вода.....

рецептата дето съм я написала си е изпробвана от мен.стават много вкусни. Laughing

не ги правя със сода, защото не ми харесва после вкусът им.със сода по същата рецепта правя бухтички.

и аз имах голям мерак за кленов сироп, не е лош, но със сладко са ми по-вкусни палачинките и панкейковете.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Вчера вечерта бях приключила с готвенето, но като видях темата и снимката на палачинките веднага станах да ги правя, но нещо не ми се получиха много вкусни. Sad

# 12
  • Мнения: 211
По принцип обичам американски палачинки, защото се приготвят с банаи, ябьлки, боровинки, шоколад или сухи череши в тестото и има нужда само от малко мед. Аз ги правя така: една чаша брашно половин чаша мляко 1-2 яйза, захар, сол и ванилия, след това банан нарязан на тьнко се прибавя (може ябьлка, настьрган шоколад, сухи плодобе) и се пьржат като се стараеш да са дебели, но с мальк диаметьр. Може да се поднесат с мед с орехи или бадеми...мммм Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 065
Едвам се сдържам да не отида да в кухнята да започна да правя от тези  палачинки-толкова са изкушаващи.Но съм сама в къщи и знам ,че мога да изям голямо количество да не кажа всички,а съм дала обещание да отслабна.Дано се въздържа от изкушението до почивните дни Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт