Помощ: от съседите мирише!!!

  • 5 950
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Моля Ви помагайте... Нямам представа към коя институция да се обърна, но трябва спешно да се вземат мерки! Проблемът ни е следния:
Живеем в огромен блок на 2-я етаж. Точно срещу нас живее сама жена (около 50 годишна), която не е добре психически; преди около година почина брат й, а около 6м. след това майка й, така че никой не се грижи за нея и не знам какви други роднини има. Винаги са били мръсни и винаги е миришело неприятно като си отворят вратата, но беше ОК докато майката беше жива. Сега не мога да ви опиша с думи каква воня се носи на стълбищната площадка. Почти всички съседи й правят забележка, но ефект няма никакъв. Според мен тя нито пере, нито някаква хигиена поддържа. В буквалния смисъл на думата си запушваме носовете по стълбите докато си влезем у нас. Е да, ама вчера си влизам у нас и то мирише на същото  Close. Веднага проветрих, но имам чувството че миризмата вече трайно се е настанила. (А когато е 40 градуса навън дори да проветря не мога). Добре, че детенце сега не е при нас, но като го вземем след няколко дена?!?!
Моля ви, помагайте със съвети; към кого да се обърна?

# 1
  • Мнения: 1 568
Обърни се към ХЕИ ,мисля че трябва да вземат мерки или към някоя инстанция newsm78 да пуснете жалба и ще дойдат да проверят,желая ви успех,кофти ситуация!

# 2
  • Мнения: X
И аз мисля, че само от ХЕИ могат да ти помогнат. Даже не съм много сигурна де...в смисъл, колкото и да и правят забележки или да се вдигат скандали няма да има абсолютно никакъв ефект, щом тази жена не е добре психически и винаги е била мърлява, няма да го промените с нищо.  Ужас....много гадно, направо ти съчувствам. #Crazy

# 3
  • Мнения: 647
AКО ХЕИ не помогне и Нова телевизия ще ти свърши работа  Mr. Green
Наистина щом жената не е добре психически няма как да очакваш , че като й направиш забелжка нещата ще се оправят.
Всъщност някой знае ли коя институция в тази държава се грижи за психично болните хора ? Имам чувството , че всички те са по улиците #2gunfire

# 4
  • Мнения: 600
за съжаление нищо не може да ти помогне. ние бяхме в такава ситуация - хеи може да влезе само с прокурорска заповед, ако можеш да издействаш такава...аз не успях. ходих в община, хеи, полиция и прокуратура. оправия няма. съжалявам Confused

# 5
  • Мнения: 82
Ти ме разби  Cry. Значи започвам да гледам за ново жилище, само не знам това на кого ще го продадем...

# 6
  • Мнения: 600
и ние това правим, въпреки че направихме голям ремонт и мястото е много добро Cry притеснени сме и от теч, не е само миризма. но миризмата наистина е отвратителна, аз сложих ароматизатори навсякъде и нищо не помага. разбирам какво ви е  bouquet

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не искам да те обезсърчавам, но в блока на баба има един подобен екземпляр, който не само, че не поддържа никаква хигиена, но и събира де що помияр види на площадката пред вратата си, както и кварталните пияници. А живее на 1 етаж и за да влезеш в асансьора, минаваш покрай вратата - среден апартамент е. Излишно е да споменавам, че ХЕИ са уведомени; че се пръска всеки месец, защото е пълно с бълхи - мен една ми скочи на дрехите, когато пробвах да се шмугна в асансьора; че вонята е нетърпима.... спирам с описанието, че  Sick.
Не са го глобявали все още. Странно защо.
Съседите от целия вход, единни както никога, направиха подписка, за да го изселят от блока, на друго място. Никакъв резулат.
И досега си продължава така.
Живот и здраве, баба и дядо се местят напролет в нов апартамент.

# 8
  • Мнения: 2 731
имам подобенпроблем ама.... Crazy Confused

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Години наред на първия етаж в нашия вход живееха едни миризливци. Беше ужасно... Нетърпимо и гнусно.
Но нищо не постигнахме тогава- ХЕИ изобщо не се трогна. Кварталния викаха по едно време, също нищо. Така че не си възлагай особени надежди да се справиш.

# 10
  • Мнения: 725
е ние писахме за н ашия сьсед и ни отговориха ,че апартамента е негов  и ще прави каквото си иска
той е клошар,сутрин излиза с торбичка ,вечер се врьща с чували

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
В съседен блок до нас живее една откачена жена, почти клошарка. У тях държи (в апартамента) около 30 котки и  към 20 кучета. Извежда навън само кучетата, докато тя рови в кофите, глутницата тича, лае и напада хора, извели домашните си любимци. Смрад и шум не само във входа, а и около него навън. КоЙ ли вече не писа и по какви ли инстанции не се ходи, идваха и ХЕИ, и полиция - ефект нулев. Даже бяха я съдили, пак без полза. Жилището си е неЙно, има право вътре да си държи каквото иска. Само веднъж някакви хора бяха успели да изхвърлят животните навън за един ден, ама тя излезе и пак си ги събра всички едно по едно. Всички вдигнаха ръце, проблема явно е нерешим. Няма държава просто.
Ако сериозно искаш да се отървеш от това жилище, можеш да си харесаш друго, а това да ипотекираш и така да вземеш кредит за новото. Колкото му вземеш, толкова. Така една съседка на тази жена направи. Ама това е краЙно решение, ако нещата станат съвсем нетърпими.

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 22:58 от Unknown_lady

# 12
  • Мнения: 5 977
олеле сериозно ли е това каето говорите...гадост ще повърна  Tired

# 13
  • Мнения: 730
Нямате ли ръководство на блока?Правете събрание,пишете жалби,пак е нещо.Дано ви обърнат внимание.

# 14
  • Мнения: 474
Търси връзки с психиатри, да я приберат за малко. Но става само с връзки, ако не е опасна. Във входа на майка ми имаше подобен случай и добре, че има лекари в един от апартаментите, та се задействаха по не най-легалните начини и я прибраха за малко в психиатрията. След това извикаха полиция и под предтекст, че може да има мъртвец вътре /така миришеше/ няколко мъже в присъствието им разбиха вратата и ... изнесоха от вътре почти 1 камион събирани боклуци, вкл. разложена храна, кокали и т.н. събирани от боклука. За количествата хлебарки и мишки няма да казвам, но беше страшно. Лошото е, че като я пуснаха от психиатрията беше добре, докато си пиеше лекарствата, но после пак започна. Все пак лекарите бяха успели да издирят някаква нейна близка роднина, та като ставаше непоносимо, някой се обаждаше на тази жена, тя идваше и помагаше да се изчисти до следващото вмирисване. ХЕИ не си мръдна пръста, общината също. Опитайте се да намерите някакви роднини, все някой има, не може да е абсолютно сама. А дали роднините ще се отзоват...
Успех и направо ти съчувствам!

Общи условия

Активация на акаунт