Ендометриоза - спешно

  • 5 036
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте момичета
Обръщам се към вас за съвет. От няколко години ми откриха киста на яйчника. След ходене по много лекари накрая двама казаха едно и също - Ендометриоза. Правих миналата година изследване на тумурмаркер на яйчника и се оказа, че показателите са малко завишени, но моя лекар ми каза че това е нормално когато има кистозни процеси. От тогава ме лекува с дуфастон. Пих го 6 месеца, а може и повече. Януари тази година ходих на преглед и доктора ми каза че съм добре. Но от една седмица имам болки в корема и днес отидох при друг лекар, защото моя е на почивка. Та лекарката днес ми каза, че имам киста 3 см. и че не може да ми каже дали е еднометриоза или друга киста, защото това се установявало само с операция. Посъветва ме да се оперирам, като ме успокои че според нея няма нищо лошо. Аз обаче изпаднах в паника. Докторката ми каза също, че не съм за лапаро
а за друга операция. Искам да ви питам някой правил ли е такава операция? Как се е чувствал след това? Бързо ли се възстановяваш? Ужасно ме е страх. Страх ме и от резултатите след операцията и от това дали ще се събудя от упойката. Скъсах се от рев. Моля ви дайте ми съвет какво да правя. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 702
Преди две седмици на една приятелката и правиха подобна операция. Имаше две кисти и миомен възел. Всичко мина нормално и резултатите от изследванията също са добри.  Дано и при теб да е така.

# 2
Съмнявам се,че имам ендометриоза.Само лапароскопски ли се открива,при преглед с ехограф не може ли?Какви са симптомите?При мен е обилен и продължителен цикъл-гледаха ме на ехограф,отхвърлиха другите диагнози/миома,полип,киста/.Предписаха ми противозачатъчни,а цикъла ми пак е същия.Затова искам да видя дали нямам ендометриоза.

# 3
  • Мнения: 95
Да, ендометриозата се диагностицира единствено с лапароскопия и нищо друго.

# 4
# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Един опитен гинеколог може да открие и с обикновен преглед. На мен така ми я откриха, лапароскопия не съм правила.

# 6
Рени,би ли ми препоръчала твоя гинеколог.Ходих при двама досега -казват,че ми няма нищо,а проблемите ми с цикъла продължават.Вече не се издържа.Ще съм ти благодарна.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
www.ivanov-gynaecology.com
Беше в Германия, но мисля, че вече трябва да се е върнал.
Миналият месец стана доцент- още не е отразено в сайта.
Сега виждам, че в сайта има статия за ендометриозата.

# 8
  • София
  • Мнения: 167
Здравей marodidi, мен ме оперираха преди 1 година от ендометриоза в Лозенец. Не е страшно и не отлагай операцията. Кистата ми беше много голяма, но всичко мина. Успех  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 528
Здравей marodidi, на 10 този месец ми вадиха киста и миомен възел. Откриха ми я случайно преди месец при ехография на бъбреците в Окръжна болница, сега св. Анна. Туморният ми маркер беше завишен-58 при нормални стойности до 30...лекарката, която трябваше да ме оперира, поиска от мен да подпиша съгласие да ми бъдат отстранени двата яйчника и матката. Изпаднах в паника и буквално избягах от Окръжна болница два дни преди операцията. Отидох в Токуда и попаднах на др.Диков, след нужните изследвания и близо едночасов разговор, бях сигурна, че това е моят лекар. Ден след това ме оперира. По време на операцията се взима проба от самата киста и доколкото разбрах, ако се потвърди ендометриоза се отстранява засегнатия яйчник, а последващото лечение се поема от здравната каса. Но най-важното беше, че пак ще мога да имам деца. За късмет се оказа, че кистата ми е "шоколадова".
Самата операция трае около час  и нещо, под пълна упойка. След това ти дават достатъчно обезболяващи. От там нататък всичко е въпрос на възстановяване. Аз се разхождах по коридора още на следващия ден, бавничко и с много почивки...та така Simple Smile не отлагай в никакъв случай...стискам ти палци   bouquet

# 10
Здравей marodidi, на 10 този месец ми вадиха киста и миомен възел. Откриха ми я случайно преди месец при ехография на бъбреците в Окръжна болница, сега св. Анна. Туморният ми маркер беше завишен-58 при нормални стойности до 30...лекарката, която трябваше да ме оперира, поиска от мен да подпиша съгласие да ми бъдат отстранени двата яйчника и матката. Изпаднах в паника и буквално избягах от Окръжна болница два дни преди операцията. Отидох в Токуда и попаднах на др.Диков, след нужните изследвания и близо едночасов разговор, бях сигурна, че това е моят лекар. Ден след това ме оперира. По време на операцията се взима проба от самата киста и доколкото разбрах, ако се потвърди ендометриоза се отстранява засегнатия яйчник, а последващото лечение се поема от здравната каса. Но най-важното беше, че пак ще мога да имам деца. За късмет се оказа, че кистата ми е "шоколадова".
Самата операция трае около час  и нещо, под пълна упойка. След това ти дават достатъчно обезболяващи. От там нататък всичко е въпрос на възстановяване. Аз се разхождах по коридора още на следващия ден, бавничко и с много почивки...та така Simple Smile не отлагай в никакъв случай...стискам ти палци   bouquet
Здравейте всички,
по въпроса за Токуда има много мнениея...Аз самата съм една от потърпевшите - влезнах на 20.08.07 с диагноза киста на яйчника за планова операция - съвсем безболезнена, едва ли не козметична операцийка...
Усмихват ти се, нежни са при прегледа и до там - КАСАПИ!!!!!!!
Без никакво предупреждение заради тази киста ми отрязаха яйчника и тръбата - преподобната и надута докторка Колева. Никой не ме попита за съгласие - което аз в никакъв случай нямаше да дам, 6 пъти прегледи ми правиха - трима различни доктори...Никой нещо не каза - че ще трябвало да се махне яйчника - НЕ ХОДЕТЕ ДА СЕ ОПЕРИРАТЕ ТАМ!!! Вчера излязох - четири дни след операцията те изписват, два пъти за тези 4 дни имаше визитация с лекар... Добре, че бяха сестрите - сестрите в гинекологията - Господ да ги поживи - болните са си само на техните ръце...
След операцията ми съобщиха, че е било наложително да се махне яйчника, защото имало сраствания...с две думи - това е всичко...
Всеки си решава, аз не съм мекушава, но що сълзи пролях там, и така грозно да те окасапят - нямам думи
Пак повтарям - всеки сам решава, аз не искам вече Токуда да я видя и на снимка дори  #2gunfire

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
sladuranche, ако мислиш, че са ти нарушили правата- съдия я д-р Колева, тая "касапка".

# 12
sladuranche, ако мислиш, че са ти нарушили правата- съдия я д-р Колева, тая "касапка".
Точно това смятам да направя

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
sladuranche, ако мислиш, че са ти нарушили правата- съдия я д-р Колева, тая "касапка".
Точно това смятам да направя
Тогава успех и дано справедливостта възтържествува Peace

# 14
  • до морето
  • Мнения: 151
Момичета , преди 2 години и нещо и аз бях със 6 см киста .Обиколих куп лекари и най добрите болници,изчетох всичко за тази болест  затова искам да ви споделя моя опит.
 1. ендометриозна и шоколадова е едно и също нещо (казват и така защото е пълна с менструална кръв.
2.Менструацията подхраннва кистата всеки месец затова се изписват хапчета за спиране на цикала за около 6 месеца
3.Не е вярно, че се диагностицира само с лапароскопия, по скоро лапароскопията потвърждава диагнозата
4.Оперира се чудесно с лапароскопия която горещо препоръчвам на всички (изключително лека "операциика" с  2     разреза  по 0.5 см!
5.Броят се на пръсти лекарите които се наемат на такава лапароскопия, защото за пациента е лека и щадяшта, но за повечето лекари невъзможна.Трябва ви лекар виртуоз, добър лапароскопист.Много по-лесно е да ви срежат.
6.Въобще не е необходимо да ви махат яйчниците


Накрая ще кажа, че аз бях със 6 см киста, неповлияваща се на лечение, диагностицирана като ендометриозна от самото начало от добър лекар с добър видеозон. Оперирах се с лапароскопия ( В Майчин дом искаха да ме режат и да махат яйчника) Стоях 2 дни в болницата, на третия бях забравила , че съм оперирана.Не ми отстраниха никакви органи, даже като екстра ми продухали тръбите Laughing До последно невярвах!
Точно 2 месеца по-късно забременях, въпреки лошите прогнози (след ендометриоза) Сега сина ми е на 1г 5м
Всеки решава сам, не се съгласявайте лесно да ви режат и махат органи.
Забравих да пиша най-важното.."виртуозите" са в Шейново ..Попов, Нецов и Ненов.Млади гинеколози учили лапароскопията в Германия.
Лежах с една жена от екипа на треска за злато, която след много обикаляния беше избрала Попов за миомата си.В съседната стая беше Юлияна Кънчева..и тя за лапаро...по късно забременя

Общи условия

Активация на акаунт