Детето ми е зодия "Близнаци"

  • 18 197
  • 263
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
 Laughing
Заглавието ми или изчерпва темата или отваря поле за разговори.
Изчетох огромно количество от темите и опредено установих, че тази зодия не е за подценяване.
Та така...
Що за чудеса на природата са вашите близнаци - само случайност ли е че теми съдържащи думите - истерия, криза, нямам нерви, луднах и т.н. са най-активно посещавани от майките на "близнаци"
Накратко за моя опит с такова диваненце, а текущо ще се включвам:
Не е скучно - в момента с две деца, от които едното близнак мога спокойно да се запиша в клуба на многодетните  Joy
Настроението му се мени по бързо от стрелката на часовника. Щура се наляво надясно като изтърван, след 5 минути е най-кротко заигралото се дете, след още 5 пищи истерично, защото мързеливата му майка /разбирайте аз/ не желае да се качи на джанката и да му набере мандарини посред лято  newsm78
Много любеобвилен и същевременно рязко озъбващ се на моменти.  Cry
Много обича да помага, обаче след неговото лягане играчки има и в калъфката на възглавницата ми  Laughing
Сговорчив до безумие и в следващия момент манипулатор до мозъка на костите си.
Мога да изпиша още много, но сега давам думата на вас - ако имате желание, споделете.
 Hug

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Мда...има един дребен близнак в къщи...
Коренно различен от брат си - телец ( ако се вярва на зодии )

Това малко човече може за секунди да обиколи целия апартамент, да отвори всички шкафове и да изкара от тях най-забраненото...толкова е бърз, сякаш се клонира...
Иначе е много гальовен, раздава целувки на познати и непознати, закача се с всички....
С истерии не е изпитвал нервите ми, но аз съм калена от брат му.
Но от скоро започна да ми хитрува, прави неща които никой не прави. Примерно, когато се карам, сяда на пода, затваря си очите и запушва с ръце ушите. Или си слага ръцете на очите и се преструва на сърдит, а аз виждам че ме гледа  Laughing В такъв момент хем съм ядосана, хем ми е смешно, хем се радвам че детето ми е умничко.
Това е за сега...друго - много е музикален, все подскача на музика , храни се на музика, имитира ме ако пея, друнка на една детска китара...
Да са ни живи и здрави!

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 23:37 от Олинце

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз съм зодия близнаци. Бях точно такова хлапе - много щуро и много кротко едновоременно Simple Smile Много послушно, но и много палаво... Много е трудно, когато в теб живеят двама (поне Wink )
Много мразя еднообразието и не мога да се занимавам дълго с едно нещо. И до днес е така...бързо ми омръзват нещата. Това ми е голям проблем. Трябва постоянно да се осигуряват нови и нови забавления...

# 3
  • Мнения: 1 455
 Whistling  Хубава тема.
Сина ми е близнак,аз също..,а и двете баби Laughing
Сега по темата- Много живо дете,пълно с енергия,все нещо прави,върши,няма умора.Невероятно добър и справедлив,често на приятелите си отстъпва играчки.В яслата първи се научи да се обслужва,толкова е деен.На две и половина се обличаше от-до сам,само якето не можеше да си закопчае Sunglasses.Много е послушен.
За съжаление постоянно копира каквото види,няма собствено мнение(и аз понякога съм така),импулсивен е,емоционален и много чуствителен.Мрази да спи Close
Вашите деца кога са родени?

# 4
  • Мнения: 2 722
сякаш се клонира...
 хем се радвам че детето ми е умничко.
Че се клонират - клонират се, ама как да им хвана бройката, та да съм наясно с колкоглава ламя имам работа  newsm78
И аз на моменти се чудя да се радвам ли на дяволиите му, показващи колко е "светнат" или да плача

А прави ли ви впечатление колко е развито въображението им?
Милен е в състояние да си играе без нито една играчка, като си ги представя и съвсем точно прави действията /като че ли има нещо в ръцете си/

. Трябва постоянно да се осигуряват нови и нови забавления...
Това ми е ясно, но колко голям е риска да се разглези едно такова дете

И още един въпрос - "аз сам" и "аз мога" характерни ли са за вашите деца /имам предвид опитите да се справят със всичко сами и то доста по-рано от нормалното/. Милен сам си обуваше ботушите на 1,7.
И на въпроса на gery gerry - на 22 май

# 5
  • Мнения: 4 496
Аз също съм Близнаци.Какво да ти кажа...Майка ми в чудо се видя от мен.Скачах от първия етаж с чадър,правех наводнение в банята,за да играем на пирати със съседските деца,...Сега,относно настроението,съм си същата,както преди-меня го на всеки две минути.Лесно се нервирам,трудно ми минава...Не прощавам обида,старая се да съм мила с всички,искам да знам всичко за всички,за да знам как да реагирам в дадена ситуация...Ако искам нещо,го искам с цялото си същество,а ако не го получа веднага-забравям за него и ако все пак го получа,вече не го искам.За близнаците казват,че са творчески личности-за мен е вярно.Мама преди време ми беше казала"Ако искаш да разбереш какво ми е-роди си дете Близнаци".Слава богу,моите не са от моята зодия! newsm08

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Гери - на 1 юни е роден малкия.
Незнам дали защото е близначе, но прави всичко много по-напред от батко си. Сега батко му е при бабите и няма как да го копира, така че си мисля е от самото дете. Само на годинка и два месеца е, а казва много думички, отговаря адекватно с ДА и НЕ...преди няколко дена ми каза дори НЯМА  Shocked Аз бях стресната, той май също и не повтори. От сега се опетва да се храни сам...
Хайде да не излязе че се хваля  Laughing
Иначе е спокойно дете...но много подвижно, едвам го хващам за 2 минути на едно място

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз също съм Близнаци.Какво да ти кажа...Майка ми в чудо се видя от мен.Скачах от първия етаж с чадър,правех наводнение в банята,за да играем на пирати със съседските деца,...Сега,относно настроението,съм си същата,както преди-меня го на всеки две минути.Лесно се нервирам,трудно ми минава...Не прощавам обида,старая се да съм мила с всички,искам да знам всичко за всички,за да знам как да реагирам в дадена ситуация...Ако искам нещо,го искам с цялото си същество,а ако не го получа веднага-забравям за него и ако все пак го получа,вече не го искам.За близнаците казват,че са творчески личности-за мен е вярно.Мама преди време ми беше казала"Ако искаш да разбереш какво ми е-роди си дете Близнаци".Слава богу,моите не са от моята зодия! newsm08

заставам зад всяка дума написана тук! все едно става дума за мен Simple Smile

. Трябва постоянно да се осигуряват нови и нови забавления...
Това ми е ясно, но колко голям е риска да се разглези едно такова дете
Какво имаш предвид под "да се разглези"? Не става дума само да го водиш всеки ден на зоопарк, детски клуб и т.н. платени занимания, а да измисляте и да играете различни игри. То и за другите деца се отанся де... не само за Близнаците. Мисля, че трябва да му се предлагат много различни възможности от спортове, езици, изкуства и т.н... Когато му омръзне трябва да се замени с ново, а не да се настоява за старото.

# 8
  • Мнения: 2 722
Мисля, че трябва да му се предлагат много различни възможности от спортове, езици, изкуства и т.н... Когато му омръзне трябва да се замени с ново, а не да се настоява за старото.

Това имам предвид под разглезване - поне за сега се очертава тенденцията каквото види да иска и той - става въпрос за занимания, а не за купуване на разни неща.
Вярно че така се става всестранно развита личност, обаче не съществува ли опасността от това мятане от занимание в занимание да не довършва нищо в живота си. Не оспорвам фактор възпитание, личен пример и стаден ефект, става въпрос за опасността да си изгради траен навик, че като му писне нещо, винаги ще има по-разнообразно. Кога свършва това "винаги".

# 9
  • Мнения: 272
 Laughing Laughing Laughing
Двете ми деца са Близнаци и аз съм Близнаци.
 ooooh!Не му е лесно на моя мъж с три Близнака, като  самия той е Телец.
Много са ми дивички и двамата. Бързо си менят настроенията и са големи инати. Като са двамата заедно са способни да ме докарат до лудост. Ако сега се гушкат след малко ще се бият,ще се  дразнят, ще ревнуват един от друг. В детската градина ме бяха посъветвали да запиша баткото на някакъв спорт , защото бил свръхенергичен и имало вероятност newsm78 в бъдеще да имаме проблеми. Трудно се концентрира по време на урок, но е умен и много чувствителен.
Малката пък е такава бърборана и кокетка, че за нула време влиза под кожата на хората и ги манипулира както си иска. Много е общителна и с голямо желание ходи на ясла/на есен градина/. До сега никога не е плакала като я водим.
 И двамата обичат да са център на внимание.
Аз мисля , че децата Близнаци са много забавни.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.
За съжаление постоянно копира каквото види,няма собствено мнение(и аз понякога съм така)

Това никога не го казвай пред него ... защо мислиш, че няма мнение ... копирането не означава, че  няма собствено мнение  ... той открива в себе си непознати неща ...  и на мен ми бяха казали като малка , че нямам собствено мнение ... и аз съм близнаци и непрекъснато копирах ...

# 11
  • Мнения: 1 455
.
За съжаление постоянно копира каквото види,няма собствено мнение(и аз понякога съм така)

Това никога не го казвай пред него ... защо мислиш, че няма мнение ... копирането не означава, че  няма собствено мнение  ... той открива в себе си непознати неща ...  и на мен ми бяха казали като малка , че нямам собствено мнение ... и аз съм близнаци и непрекъснато копирах ...
Да абсолютно си права Peace ...и аз съм близнак Laughing
Съвсем скоро ми просветна колко греша точно защото тази му черта много ме притесняваше...и все критикувах и го коментирах Sad
В един момент се замислих,че така само ще го отблъсна от себе си,че е редно да му създам самочуствие,а не да го мачкам,че трябва да го обичам такъв какъвто е.И всъщност права си това,че на мен така не ми харесва,само би го пречупило.

# 12
  • Мнения: 2 722
Всъщност те не че копират, просто изпробват това, което правят другите, за да открият това, което им допада. Защо да откриват топлата вода, като някой друг си е направил труда  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 455
Еми при нас е копиране.
Дъщеря ми е на 1г. и половина ,а сина ми на три.Вместо тя да гледа от него,той я имитира.Ето днес колкото и да ми е добричък видя,че малката влезе в една локва и той там ooooh!
Абе не искам да ви занимавам с подробности,примери много мога да дам.
И аз съм била така..факт е ,че сина ми с никое дете не може да се скара от площадката,страхотен приятел е,прави това,което правят другите,но защото често и отстъпва newsm62
Уф да са ни живи и здрави,много има какво да научиме от тях  bouquet

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
О, той е само на 3  Hug

Общи условия

Активация на акаунт