Дайте съвет за очила ( за късогледство)

  • 1 195
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 780
Ще си правя очила и не мога да реша какви стъкла ще ми вършат най-добра работа. Очилата ще са предимно за каране на кола (че не виждам много добре надалеко). Доколкото разбирам има варианти на материала (обикновени и чупливи и други, които не се чупят толкова лесно), обикновени и антирефлексни, такива, които птъмняват на слънце, като при тях може и цвят на потъмняване да се избира (сиво, кафяво). Прибавете към това и различните марки стъкла и моето абсолютно невежество по темата и ще разберете защо съм в такава голяма чуденка.
Какво бихте ми препоръчали от собствен опит или какво знаете?
Ще ми е много полезно ако някой знае и нещо повече за Цайс и Rodestock (не съм сигурна, че така се пише).
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 521
Нека ти ги направят в голяма оптика - там на място ще ти предложат различни оцветявания и затъмнение на плаките(стъкла вече май почти не се използват) и ще ги пробваш, за да ти паснат - тези неща са индивидуални. Аз примерно с кафяви стъкла съм като без очила, използвам тонирани в синьо. Родещок имат много добри плаки - изцяло  полимерни са и много държеливи, стъклата им също били хубави, но с тях нямам личен опитр...в същност мисля, че са едни от най-добрите в световен мащаб Peace

# 2
  • Мнения: 780
Нека ти ги направят в голяма оптика - там на място ще ти предложат различни оцветявания и затъмнение на плаките(стъкла вече май почти не се използват) и ще ги пробваш, за да ти паснат - тези неща са индивидуални. Аз примерно с кафяви стъкла съм като без очила, използвам тонирани в синьо. Родещок имат много добри плаки - изцяло  полимерни са и много държеливи, стъклата им също били хубави, но с тях нямам личен опитр...в същност мисля, че са едни от най-добрите в световен мащаб Peace

Ех, как хуууубаво си пролича невежеството ми! "плаки", "полимери"..  Embarassed Wink
Благодаря ти много Сърфче! Не съм и предполагала, че цвета може да повлияе на зрението. Ще искам да пробвам тогава!

# 3
  • Мнения: 7 605
Аz имах мн скъпи стъкла на РоденЩок, в момента съм с едни от БГ zа по 36лв., и 4естно каzано, раzлика няма. За мен важното е да са олекотени и да имат добър антирефлекс  Peace

Общи условия

Активация на акаунт