Проблем с кредитна карта Амекс

  • 1 608
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Здравейте, имам следният проблем и ще се радвам, ако някой може да ми помогне.
Миналата година изтеглихме кредит от Пощенска банка и ни дадоха кредитна карта Амекс, ако искаме да я ползваме - първата година била без такса. На нас не ни се е налагало и дори не сме отваряли плика с картата.
Тази година ни се обаждат и ни казват, ако няма да я ползваме повече, да подадем молба да я закрием. Интересно - тя дори не е "открита". Ако го направим - дължим 50 лева такса за закриването, ако не - да си я ползваме и да плащаме годишна такса.
Моля, ако някой е имал подобен проблем, да помогне да го разреша - не искаме да я ползваме, а и не искаме да даваме 50 лева за нищо.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 174
Не че съм имала такъв проблем, ама....
След като са ви я дали, според мен значи че е "открита", демек има я, дали я ползвате е друг въпрос.
Ама да искат такса за закриване  newsm78
Аз съм закривала кредитна карта в ПИБ, не са ми искали пари.
Ако те твърдят, че им дължите такава такса, освен да се "поразправяте" на място, друго не виждам какво може да се направи.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Моля, ако някой е имал подобен проблем, да помогне да го разреша - не искаме да я ползваме, а и не искаме да даваме 50 лева за нищо.
Искат такса за закриване, защото договора, който сте подписали е бил за 2 години. При предсрочно прекратяване на договора дължите неустойка в размер на една годишна такса. Годишна такса се взима за следващ период. Т.е. за вас е еднакво дали ще си платите годишна такса за обслужване или да платите  неустойката. Когато сте я получили сте подписали договор за нея. Те не могат да я активират без да сте подписали документ. ПО цял ден се занимавам с това /не в тази банка, но ...  ooooh! /. Плати си и си подай молба за закариване и друг път чети внимателно какво ти пише в договорите, които подписваш. Успех!

# 3
  • Мнения: 248
Джуджанка, не сме подписвали никакъв договор - тя е бонус към кредита, който изтеглихме.
Къто няма договор, мога ли да оспоря това, което искат?

# 4
  • София
  • Мнения: 9
Специално за кредитните карти на Пощенска банка няма такса за закриване. Явно не сте разбрали условията, когато са ви я дали. Първата година е без такса, след това годишната такса се начислява, независимо дали картата е ползвана или не. Още когато сте подписвали договора е трябвало да уточните дали искате тази карта или не.
Сега ако таксата е начислена, а вие не желаете да ползвате картата наистина трябва да пуснете искане за закриване и сторниране на тази такса.
Когато подписвате договор с банката добре е наистина да четете добре това което подписвате.
Ако искате допълнителна информация - пишете ми на лични.

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Момичетата правилно са ти казали, че не може да бъде активирана без вашия подпис, а той е положен в молбата за издаване на картата(на гърба на искането) и на общите условия, които са неизменна част от искането. Годишната такса (тя е 45 лв за зелен AmEx) се начислява при стартирането на втората година, независимо, че не я ползвате. Тя е бонус към кредита, но клиентът има възможност и да я откаже.
Можеш да подадеш искане за закриване, но няма да бъде закрита докато не платите дължимите такси, а те няма да бъдат сторнирани, каквито и молби да подаваш, защото това че не я ползвате си е абсолютно ваше решение и банката не се интересува от това. В крайна сметка това е един вид кредит, който ви е даден и за това, че винаги имате пари, които може да ползвате, плащате определена цена.
Моя съвет е наистина винаги да четете какво подписвате.   bouquet

Ако имаш някакви въпроси, пиши на лични, надявам се да успея да ти отговоря   bouquet

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 11:17 от Beloslava

Общи условия

Активация на акаунт