Колко е нормално да увеличи ръста си ...

  • 739
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте!Баба съм на момиченце,родено на 03.07.2007год.Вчера е водено на консултация и са установили ръст 61см(родено 50см) и тегло 4,5кг(родено 3,4).Притеснява ме израстването с 11см за36 дни-нормално ли е?Майката и таткото имат частен педиатър,когото единствено слушат и той ги накара да му дават сокчета от 10-ия ден,вече от десетина дни яде и плодово пюре,слагат го да сяда...Ошашавена съм и не зная как да ги спра,страхувам се да не осакатят детенцето.На колко месеца трябва да му се изпънат крачката ?Педиатъра ги учел на някаква гимнастика,от която детето си е отпуснало и ръчичките,и краченцата много преди да навърши месец.Има ли и такива разбирания в отглеждането на бебета или това са експерименти(Доктора е преподавател някъде)?Много съм разтревожена,ще има ли лоши последици за детето?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте!
Новата тенденция е захранването дори и със сокчета да започне най- рано след навършване на 4 м.
Децата до 3-4 м. нарастват по 1 см. на седмица, а обиколката на главата по 0,5 см. на седмица. Може да е станало грешка в измерването.
Може да се слага в столчетата за кола които са като шезлонг- това не е сядане. Истинското сядане е най- рано при навършен 7 м. В противен случай се натоворво гръбначният стълб и маже да се стигне до сериозни изкривявания.

Общи условия

Активация на акаунт