Епилепсия и бременност ?

  • 1 562
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте, моя позната има епилепсия и иска бебче и се страхува дали може да износи здраво дете, дали ще има проблеми за нея?.не намерих много информация по темата.Ако има такива майки моля ви споделете.
Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Този въпрос е сериозен и е много по-разумно да се зададе на лекар. По принцип имам познат невролог, с който сме говорили на такива теми и той ми е споменавал, че няма проблем жена с епилепсия да износи детенце, стига да не е много тежка пилепсията - т.нар Гранд мал припадъци или големи припадъци. Пият се лекарства по време на бременността май. Това е само нещо, което съм чувала, но най-добре е да се обърне към невролог и гинеколог. Мнението ми не е в никакъв случай меродавно. Непременно да се консултира с лекар
Желая й от сърце да си има детенце  bouquet

# 2
  • Мнения: 474
Наистина трябва консултация с лекар. Една моя позната е болна от епилепсия и роди живо и здраво момченце след една напълно нормална бременност, но ходеше редовно на прегледи при гинеколожката и невролога си. Наистина има значение от кога не е имала припадъци и ако има все още от какъв вид са - големи; малки....

# 3
  • Мнения: 3 069
За това трябва да се консултира със специалист.
Тук няма такъв!
Не бих се ангажирала с отговор.

# 4
  • Мнения: 2 336
Наистина трябва консултация с лекар. Една моя позната е болна от епилепсия и роди живо и здраво момченце след една напълно нормална бременност, но ходеше редовно на прегледи при гинеколожката и невролога си. Наистина има значение от кога не е имала припадъци и ако има все още от какъв вид са - големи; малки....
Peace

# 5
  • Мнения: 497
За това трябва да се консултира със специалист.
Тук няма такъв!
Не бих се ангажирала с отговор.

 Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 4 451
Аз нямам такъв проблем, но моя много близка приятелка е с епилепсия, получена незнайно как след първото раждане. От тогава в продължение на 5г. беше постоянно на лекарства. Забременя отново. Знам само, че и смениха лекарствата с други и си износи едно здраво бебче.  Wink

# 8
  • Мнения: 941
сигурно може,но лекар трябва да каже.Желая й бъдеща безпроблемна бременност Praynig

# 9
  • Мнения: 2 005
И моя позната със същия проблем забременя и нямаше никакви проблеми по време на бременноста Rolling Eyes Роди нормално , без никакви усложнения здраво момиченце Naughty Но след раждането е започнала да получава отново припадаци newsm78 Незабавно да се консултира с невролога си Thinking

# 10
  • Мнения: 5 183
Моя много близка е с Епилепсия.
След консултация с невролога си се осмели да забременее.
Следяха си я в нормална женска консултация + регулярните посещения при невролога.
Роди нормално, малко преноси. Беб4о е прекрасен, здрав юнак. ве4е е на 8 години де. Много умно, любознателно и жизнено дете - първенец на класа.
Едиствената разлика между него и другите бебета е 4е той спинкаше пове4е, като се роди, поради постоянния прием на Фенобарбитал от майка му през бременността. И другото неудобство е, 4е не й позволиха да го кърми, заради лекарствата, които тя пие.
Сега иска второ. Млада си роди първото, та затова така по-голямка разлика ще се полу4и, но определено се замсилят за второ.

# 11
  • Мнения: 486
Благодаря ви за отговорите.Разбира се че ще се консултира с невролог, просто те я голяма паника, това че тук има такива майки и вдъхва надежда

# 12
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
когато се наложи да пия сходни лекарства по време на бременността си доктора каза
-Не се тревожи как мислиш че раждат момичетата с епилепсия единственото нещо е че в деня на раждането не е препоръчителен приема на този вид лекарства най-вече с идеята че бебето ще е сънливо . 
 Hug

# 13
  • Мнения: 2 336
когато се наложи да пия сходни лекарства по време на бременността си доктора каза
-Не се тревожи как мислиш че раждат момичетата с епилепсия единственото нещо е че в деня на раждането не е препоръчителен приема на този вид лекарства най-вече с идеята че бебето ще е сънливо . 
 Hug
Тук мога да одобря въпроса за приема на лекарства по време на бременността, защото докато раждах всички доктори се изредиха да ме питат дали съм приела съответната доза. А що се отнася дали детето ще ти е сънливо или не. Не е ли по важно да е живо и здраво. Аз вече съм стигнала до този извод, това за сънливостта е най-малкия проблем, още повече като се има предвид че и аз съм доста сънлива /и без лекарства/  Wink

# 14

Общи условия

Активация на акаунт