Ламинат или..

  • 5 122
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 580
Ламинат,паркет или дюшеме предпочитате.Този ламинат нещо не ми допада пързаля се и седи доста изкуствено.Паркета някак ми напомня на старите кооперации с високите тавани и скърцашти подове.Дюшемето незнам нямам наблюдения.Та се чудя вие кое предпочитате  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 569
За мен отговора е паркет - естествен, дървен и красив под, на цена доста по-ниска от дюшемето.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Естествено естественото ...

# 3
  • Мнения: 391
И аз съм "ЗА" естествения, стои много по-красиво и създава уют. Но трябва да е качествен и добре нареден.

# 4
  • Мнения: 1 107
Аз съм за дюшемето-топло и уютно ми изглежда...

# 5
  • Мнения: 264
Аз бих предпочела ламинат, по-красив е и лесно се сменя като ти омръзне Grinning

# 6
  • Мнения: 109
И аз съм за естествения паркет. Асоциацията със старите кооперации идва от нареждането на "рибена кост". В момента вкъщи сме с ламинат и не го препоръчвам, защото като се нарани неможеш да го изциклиш както естествения паркет, а и много странен шум издава когато се ходи по него с по твърди подметки. Сега съм се спряла на естествен паркет един такъв широк и сравнително дълъг и се реди като дюшаме нещо като товаhttp://community.webshots.com/photo/2067447050101855523BZVlfT

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 22:13 от koral4e

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Паркет.  Hug Peace
Не е задължително да е сложен в ред "рибена кост" ...   Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 965
Аз бих предпочела ламинат ... лесно се сменя като ти омръзне Grinning

... и цената му е направо смешна /за вилата си харесах разкошен паркет, но цената му беше 200 лв. на кв.м. /сериозно/ и накрая си сложих ламинат за 14,50 лв.
Ако се надуе или ни омръзне, или нещо друго - с двоен "клик" е и се разкача за 15 мин.

# 9
  • Мнения: 393
  Лично си харесвам паркета,ама в новат къща сложихме ламинат....по ясни определени финансови причини.И чесно казано, както обичам да ходя боса ,не се виждам как ще ходя по ламината-дали ще мога?!? newsm78

# 10
  • Мнения: 264
  Лично си харесвам паркета,ама в новат къща сложихме ламинат....по ясни определени финансови причини.И чесно казано, както обичам да ходя боса ,не се виждам как ще ходя по ламината-дали ще мога?!? newsm78

Защо да не ходиш боса по ламината newsm10
Даже усещането е супер moresmile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Естествения паркет си е най-хубавото нещо. Нашият е реден на двойна рибя кост и то по диагонал - визията се променя тотално, нищо общо няма с едновремешната права рибя кост. Да не говорим, че има и много други варианти за подредба, както и различни размери паркет, така че винаги може да стои различно.  Шарката на истинско дърво е неповторима, за разлика от ламината, топлината и уютът също не могат да се ставнят с нищо друго.

# 12
  • Мнения: 326
Сложихме ламинат в спалнята и хола. Доволна съм за сега. Не лъщи грозно, има много хубав вид и се поддържа супер лесно. Само като ходя с едни чехли с по твърда подметка - трака  Laughing  Сега смених чехлите и няма проблем.  Grinning Като ни омръзне може да го сменим супер лесно. В момента има такова разнообразие на ламинати, че може да се направят много приятни комбинации с мебелите и въобще с общия интериор.  Peace Така че на този етап съм за ламината.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 965
В единия апартамент имаме естествн паркет - честно казано, на мен усещането за босия крак там е по-неприятно, отколкото върху ламината.

# 14
  • Мнения: 8 999
Най-много харесвам дюшеме, при това едно конкретно дюшеме - дъб, широки ламели, обработен с вакса /специална за дърво/, а не лакирано.
Но, както можете да се досетите, за да спестя около 10 000 лева, се спрях на ламинат, който наподобява точно това дюшеме. Много му  се кефя, за поддръжката е излишно да говоря - една прахосмукачка за 5 мин. и няма проблеми, а когато имам свободно време, го забърсвам с някакъв препарат за ламинат. Ходя си боса, децата - също. Не ми е студено на краката и не остават следи по пода. Лесна за монтаж, евтина и ефектна настилка. Какво повече може да желае човек.

Общи условия

Активация на акаунт