За сутрешната закуска

  • 5 928
  • 150
  •   1
Отговори

Анкета

Закусвате ли сутрин?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 08 сеп 2007, 08:10

  • Мнения: 274
Напоследък се замислям все повече над здравословния начин на живот. Почти никога не съм закусвала, но пък отвсякъде се информирам, че именно закуската е най-полезното хранене през деня. Rolling Eyes
Имам приятелка, която не закусва, защото твърди, че след една скромна закуска цял ден й се яде и се тъпче като за последно.
Друга пък споделя, че предпочита да съсредоточи приема на повече калории именно преди обяд, вместо на вечеря, пак от някаква диетична гледна точка...
На мен пък просто ми е някак неестествено да закусвам. Crazy
Бих искала да разбера и вашето мнение по въпроса.

П.С. Колебах се тук ли да пусна темата или в диетичния подфорум, но реших, че е по-подходяща за тук, тък като закуската не винаги е с цел диета или отслабване. Blush

# 1
  • Мнения: 656
Не закусвам, сутрин пия само кафе

# 2
  • Мнения: X
Да! Закуската е най- важна.
Ако хапнеш нещо питателно, а на обяд също се нахраниш добре (нямам предвид преяждане и тъпкане с храна до отказ) не ти се яде като вълк в следобедните часове, не се нахвърляш на храната на вечеря и не се събуждаш от глад Wink

# 3
  • Мнения: 3 410
Да! Но за мен е много важно какво се закусва. По принцип процеса на детоксикация на организма протича до около 12 часа на обяд и единствено плодовете и водата не спират този процес. Затова предпочитам да закусвам плодове - този ссезон пъпеша е супер за закуска защото засища и има куп полезни неща вътре. Кафето или чая оставям за след 13 часа. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Не закусвам, сутрин пия само кафе
и аз така newsm10

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не, никога, защото ако закуся случайно, после ми се отваря вълчи апетит.

# 6
  • Мнения: 341
Не закусвам, защото изобщо не ми се яде. От дете съм така - никога не ми се е ядяло сутрин и ако съм закусвала, все е било някак насила. Независимо от теориите за полезността на закуската, моят организъм просто като че ли не я иска. Пия една голяма чаша кафе с мляко и чак към 10-11 изяждам по една ябълка.

# 7
  • Мнения: 4 053
Не, никога, защото ако закуся случайно, после ми се отваря вълчи апетит.

и аз съм така,
пия само кафе сутрин  Laughing

# 8
  • Мнения: 7 723
Нищо не мога да направя, преди да закуся.... Grinning

# 9
  • Мнения: 7 186
Пия кафе, а напоследък за закуска наблягам на овесени ядки с мляко и фреш от грейпфрут или лимонов сок. Понякога закусвам по- стабилно, друг път само кафе пия- както дойде. Но общо взето и аз знам, че е добре да се закусва.

# 10
  • Мнения: X
Нищо не мога да направя, преди да закуся.... Grinning
Аз мога... да припадна от слабост Whistling

# 11
  • Мнения: 194
Аз винаги закусвам Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
Започвам деня си с кафе в 6, за да си отворя очите, последвано от кафе в 8. След това закусвам. За да се поддържа добър метаболизъм, тялото трябва да получава храна често.

# 13
  • Мнения: 4 111
Много рядко закусвам, знам, че трябва да се закусва, но не мога да ям без да съм гладна  Confused

# 14
  • Мнения: X
Започвам деня си с кафе в 6, за да си отворя очите, последвано от кафе в 8. След това закусвам. За да се поддържа добър метаболизъм, тялото трябва да получава храна често.
Не съм съгласна.
Храненията трябва да са три, максимум 4. Ако ядеш на 30 мин. , стомахът ти няма време да почине (и той е мускул, макар и гладък), претоварва се и започват проблеми след време. В крайна сметка не тренираме на всеки 30 мин, не ходим всеки ден на фитнес ( по 8 часа), не тичаме постоянно. Нужна е почивка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт