Въпрос към майките на алергични деца

  • 416
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте!

Моят син е с АБКМ, аз също и до ден днешен. Понеже напоследък отказва да суче през деня-само сутрин и за следобедния сън, започнах силно да се притеснявам за количството мляко, което приема. На обед му давам месно пюре, около 150грама, а следобяд му давам към 180 грама безмлечна каша. Проблемът е, че суче чак вечер преди лягане. Напоследък и нощните кърмения разреди-най-много 1-2, но за кратко, пак се буди, но заспива сам, отказва гърдата. Та въпросите ми са:
 
1. Колко млечни хранения трябва да има дете на 1 година
2. Откога може да присъства и постно хранене в менюто(без животински протеин)?
3. Възможно ли е само раздразнението да е признак на алергия(пробвах 2-3 лъжички млечна каша с АМ, обаче се съдра от рев после целия ден, но няма обриви и промяна в акото)
4. Как и кога се пробва дали дадена алергия е преминала?/опитах да му дам сирене тия дни, обаче категорично ми отказа, чак се възмути какви са тия отрови, дето му ги давам/

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 47 982
аз имам скромен опит, в смисъл че малчо беше със зверски обриви докъм 10 месечен и беше на диета, която се провокираше от сухи каши, някои пщрета, а от каши с Ам направо беше ад, АМ чисто не съм давала никога,  но никога изведнъж,а след няколко дни например ставаха много лишеите...та аз бях основно на домашна храна, малко от кухнята което можеше да се ползва(например без фрикасе и крем), после започна да иска от някои наши храни и му дадох първо сирене- и до днес много го обича, но първо макла трошица, после малко повече...после супи със застройка, после беше филията с кашкавл, печена- отново никаква реакция, после кисело мляко , но прясно и досега не давам
после тръгна на ясла и им казах да спазват няшия режим, без прясно мляко, ситруси и горски плодове, разреших кисело мляко и супи със застройка и стисках палци всичко да е наред
ами да ти кажа, вече няма обриви, просто всичко отшумя
пробваш и наблюдаваш много ама много внимателно и ако няма реакция повтаряш и така
аз лично мисля че в кашите има нещо извън млякото което го дразнеше и като цяло не харесвам сухи разтворими храни, реагираше на тях
за млечните- моето мнение може би е различно от на овечето майки тук, аз мисля че сутрин и вечер кърмене са достатъчни след годинката, през останалото време извън двете яденета можеш да даваш плодове, постни яденета, каши и др
безпокойството може да е признак на стомашен дискомфорт и колики от храната, така че аз лично бих го писала към реакциите

Общи условия

Активация на акаунт