Цена на секцио

  • 3 764
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте! Скоро ми предстои раждане и съм се ориентирала към секцио. Още не съм разговаряла с избрания доктор и не знам дали ще иска каквото и да било. Но за всеки случай, за да съм готова за преговори Simple Smile реших да ви питам колко върви секциото. Не е нужно да ми казвате болница или име на доктор. Просто колко платихте. За да се ориентирам в цените. Благодаря ви!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Секциото върви в евро вече.
Преди беше в US$, 2002г секциото вървеше около 400$, сега варива - 300-400 Евро.
зависи и от спец, ако е има доц. отпред се приготви за по-висока тарифа, като 400 евро например.
така върви секциото горе-долу.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 315
А не се ли минава с направлението , ако имаш клинични показания за това?

# 3
  • Мнения: 5 468
Ако правиш уговорка с доктор, ТЕ СТРУВАТ 300-400 евро. Ако си с медицинско направление - нищо не струва.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: lioneberja
А не се ли минава с направлението , ако имаш клинични показания за това?


тук бъдещата майка пита съвсем конкретно, и казва че има уговорка с лекар
никъде не пише, за клинични показния.

# 5
  • Мнения: 1 102
900 лв. ми струваше на мен.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Мюрвет Ахмедова
900 лв. ми струваше на мен.


което си е - 450 евро горе-долу.

# 7
# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Vivi
"Само" 500 евро може да ти излезе:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3497&highlight=%CC%E … E5%E9%EA%EE%E2%E0


да, ето може и 500 "само" Laughing да бъде.

# 9
  • Мнения: 35 891
Извинявай за въпроса, но как си се "ориентирала към секцио"?
Изборът твой ли е? Не се заяждам.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
Извинявам се ,ч е се намесвам в темата, но ме интересува, ако някое момиче е раждало скоро при Веле или Ковачева в Шейново секцио, нека да даде цени!

# 11
Цитат на: bubanka
Извинявай за въпроса, но как си се "ориентирала към секцио"?
Изборът твой ли е? Не се заяждам.


Ами първо на наблюдаващия ме доктор и после мой. Част от плацентата ми е превия, имам предходни операции и гинекологични проблеми, та главно затова. Аз бих предпочела да раждам нормално, но ме е страх да не се появи проблем в последния момент. Иначе, честно казано, не ми се ще операция /защото секциото си е операция/. Но съм готова на секцио заради сигурността на бебчо.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Ybag
Извинявам се ,ч е се намесвам в темата, но ме интересува, ако някое момиче е раждало скоро при Веле или Ковачева в Шейново секцио, нека да даде цени!


моя приятелка ражда при Велев  МАРТ месец миналата година обаче - 360 евро нормално раждане.

пак при него по-отдавна  е раждала секцио - 400$ плати.

# 13
  • Мнения: 35 891
Цитат на: Zareto
Цитат на: bubanka
Извинявай за въпроса, но как си се "ориентирала към секцио"?
Изборът твой ли е? Не се заяждам.


Ами първо на наблюдаващия ме доктор и после мой. Част от плацентата ми е превия, имам предходни операции и гинекологични проблеми, та главно затова. Аз бих предпочела да раждам нормално, но ме е страх да не се появи проблем в последния момент. Иначе, честно казано, не ми се ще операция /защото секциото си е операция/. Но съм готова на секцио заради сигурността на бебчо.


Уф, при теб си е наложително! Мен една очна лекарка ме наплаши в 5 месец, че ми трябва секцио, сега чакам 7-8 и пак ще се преглеждам. Според гинеколожката офталмолозите често се презастраховат и съм в голяма чуденка какво да направя! И аз предпочитам нормално, но очите са нежщо много важно!

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Възможно най-тънката тарифа май е 400 лева при д-р Ташков, Тина Киркова - но минаваш по официален път с фактури, бележки и всичко, иначе в Майчин дом започват пазарлъка от 300 евро и стигат до 600 евро! За над 600 евро никой не ми е говорил, а информацията ми е прясна, защото разговорите ги водих този месец, то май преговори си бяха...  Тарифата на д-р Иво Тодоров от "Инвитро клиника" е 400 евро, позволявам си да я пиша, защото е официална тарифа, а не рушвет. Аз ще раждам с него!
А и още нещо - дори и да имаш мед. показания за секцио, и си направиш уговорка с лекар - пари пак ще ти вземе! Може би ще се разминеш с плащането само ако си с мед. показания и родиш секцио с дежурния екип!

Общи условия

Активация на акаунт