Прехвърляне на видео лента на диск?

  • 9 348
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Търся фото или някакво друго такова студио, в което да предлагат услугата прехвърляне на видео лента на друг вид носител /напр. на диск/? Имаме едни филмчета, които са от моето детство, снимание са с някаква камера/не знам точната марка/ и от много време се опитвам да намеря начин за прехвърля филмчетата на диск, но не мога да намеря.
Някой има ли идея?

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 10:12 от breeze

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В Мл1. на пазара си има фирма, занимаваща се с такива неща.

# 2
  • Мнения: 4 111
Имам познат фотограф, които ми каза, че в телевизията могат да му направят тази услуга (тогава говореше се регионалната) и спомена около 50 лева.

# 3
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Аз работя във фотостудио. Запис от видеокасета може да се прехвърли на DVD, (CD не би събрало информация повече от 700МВ); услугата при нас струва 5лв на заснет час + 1лв за диска (или ако е стандартна видеокасета 3ч =16лв)

# 4
  • Мнения: 4 111
Аз говорех за друга лента, когато още е нямало стандартни видео касети, за лента от преди 25 години...
Но авторката на темата има предвид класическа видео касета.

# 5
  • Мнения: 581
Много Ви благодаря за бързата реакция  Hug
Лилянчо, и аз говорех точно за такава лента от преди 25г.  Wink В заглавието написах 'видео', защото не знам как точно се казва... И на мен ми бяха казали , че в БТВ могат да ми направят тази услуга, даже сутринта звънях, но не оказа, че не е така.
Шани, пазара, където сега копаят ли имаш предвид или пътеките? Случайно да знаеш името на фирмата, лесно ли се открива на пазара или е нещо малко?
gadelinka, ако във вашето студио предлагате услугата за такива стари ленти, моля те пусни ми координати на лични.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, точно където е разкопано заради Метрото.
В търговски ц-р "РЕЯ" се намира на ет.2. Ама как й е името... не помня.
Ако питаш, ще ти кажат всички.

# 7
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Ако можеш кажи ми колко милиметрова е видеолентата. Към момента можеш ли на нещо да я пуснеш: видеомагнетофон, видеопрожектор ... и всякаква информация ще ми е от полза за да ти помогна. Може и някоя снимчица да пуснеш, да си начеша крастата че май не съм виждала подобна антика.

# 8
  • Мнения: 1 941
Ако лентата е такава каквато си мисля, прехвърлянето може да се направи на апаратура, с каквато разполагат единствено в БНТ и Киноцентъра евентуално. Дано да греша де...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
На бул. Мадрид, в началото, близо до гара Подуяне, в посока ул. Черковна, от дясната страна, до кафенето на открито "Под дъбчето", има една едноетажна постройка, която е фото студио, което прави тези услуги, а ако не могат да ти направят такова копиране - поне ще ти кажат къде да отидеш.


(Моля те, оправи заглавието на темата "Прехвърляне на водео лента на дикс", че ми избоде очите, а и със сигурност, ще си обект на "На лоФ за биСЕРи и правопизни изториЙ" Whistling)

# 10
  • Мнения: 581
gadelinka, лентата е 8мм."супер", цветна и черно-бяла. Снима се е камера, после се прожектира с отделен апарат, но не е при мен и не мога да ти кажа точно каква е марката. Устройството е на около 30г. и си работи Wink
Радостинче, благодаря за корекцията  и за информацията Peace

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
breeze, намерих някакви координати на студиото в Мл.1 на ПазараЯ.

www.dvdrai.com
974 42 92
0888/ 664 211

Дерзай   Simple Smile

# 12
  • Мнения: 581
Браво на теб, Шани, много ти благодаря  Heart Eyes
За Младост ми е най-удобно, така че веднага ще се обадя!

Общи условия

Активация на акаунт