помощ, пералнята!!!

  • 1 888
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте,

От няколко дни насам най-после живея в новото си жилище, в което се бах постарала да наглася абсолютно всичко така, че просто да няма какво друго да довършвам из него, след като се пренеса... Това беше доста дълъг процес на лишения и старание, през който купих електроуредите и всичко останало.

Проблем ми създават най-вече два уреда - пералнята и хладилникът /и двата са BEKO/.  Пералнята направо ще литне при центрофугиране... Не мога да я удържа и се страхувам, че от силното вибриране е възможно да повреди вратичката на миялната, която е точно до нея. Удря се и трещи като за световно! Т.е не мога да я оставя и да изляза някъде, нито пък да върша нещо друго докато тя работи, защото трябва да я държа  ooooh!. И за това чудо дадох 500 и кусур лева #2gunfire!! Все пак е уж съвременен уред. Нивелирана е и са й свалени там болтове, обвивки на крачетата итн. Настилката е много гладък теракот. Дали е възможно това да е причината?  Имате ли идеи как да се реши този ужасен проблем??

Другото нещо е хладилникът. Като го отворя за малко и го затворя после, се чува едно клокочене на течност... Доста силно се чува, сякаш е от доста голямо количество течност - поне няколко литра. никога преди не съм чува;ла хладилник да издава такива звуци  Shocked. Идеи?

Миялнята ми също е BEKO, но понеже нямам сервиз  Embarassed, още не съм я пробвала. Интересно пък ТЯ какъв дефект ще има....

Моля ви за помощ и идеи, боли ме като знам какви пари дадох и колко усилия положих съвсем сама, за да бъде всичко ОК и накрая... Честно казанмо, направо ми се реве като отварям хладилника или пера... Искам да кажа между изблиците на бяс  #2gunfire #Cussing out!!!

# 1
  • Мнения: 8 999
Ох, горката. Ужасно е чисто новите ти уреди да те тормозят. За пералнята - все пак може би не е чак толкова добре нивелирана, опитай с нивелир в две посоки. Моя приятелка има пералня Веко и няма такива оплаквания - пере си добре и не танцува. А ако залепиш гумички на крачетата, може би така ще се предотврати приплъзването по теракота. За хладилника нямам идея защо клокочи така. Най-добре е да се обърнеш към сервиза, предполагам че уредите ти са още в гаранция.

# 2
  • Мнения: 77
ами известно време след като ги купих от технополис или техномаркет /не помня/, се оказа, че трябвало да пратя едни талончета на един адрес... и познай  Crazy.... та се чудех ако може преди да се обърна към сервиз дали да не попитам вас за съвет. що се отнася до гумичките, мисля си да залепя на теракота под нея корк...

# 3
  • София
  • Мнения: 903
здравей.
Първо се успокой. Знам, че след толкова труд от твоя страна има за каква да се ядосваш, но все пак опитай се да се успокоиш.
А сега по темата:
- относно пералнята, щом казваш,че са й свалени големите болтове за транспортиране, не знам какво може да й е. Но защо не се обадиш да попиташ в сервиза, който обслужва гаранцията й? Там ще ти дадат най-добър отговор или ще дойдат да я видят.
- относно хладилника - нашият хладилник е Whirlpool и също клокочеше така, особено като беше по-нов. От сервиза казаха, че било нормално. Така, че най-добре е и за него да се обадиш в сервиза?

Успех ! Дано бързо се справиш с тези "недостатъци" и да започнеш да се наслаждаваш на новото си жилище!   bouquet

# 4
  • Мнения: 77
tania28, спря ли да клокочи уърпула в последствие...?

# 5
# 6
  • Мнения: 204
не се тормози mew, не е от марката, на нашите купихме хладилник с фризер BEKO и работи сто пъти по- добре от моя скапан Whirlpool, извикай сервиз нали за това е гаранцията, аз също не бях пращала талончетата на моите уреди, но нямаше никакъв проблем,като виках сервиз за пералнята си, въобще дори не ме питаха

# 7
  • София
  • Мнения: 903
не се тормози mew, не е от марката, на нашите купихме хладилник с фризер BEKO и работи сто пъти по- добре от моя скапан Whirlpool, извикай сервиз нали за това е гаранцията, аз също не бях пращала талончетата на моите уреди, но нямаше никакъв проблем,като виках сервиз за пералнята си, въобще дори не ме питаха

Аз също мисля, че в случая проблема не е в марката. Просто явно нещо не е направено много добре, я нивелиране, я нещо друго.

tania28, спря ли да клокочи уърпула в последствие...?

Ами честно казано не знам - май понамаля малко, или пък аз вече му свикнах. Но не е така дразнещо като в началото. Но на мен ми казаха, че е нормално за големите хладилници ( с фризери) да клокочат така. Така, че не се притеснявай. Звъни в сервиза и успех.

Общи условия

Активация на акаунт