Семеен терапевт след изневяра?

  • 4 522
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Някой ходил ли е,помогнало ли ви е,изобщо има ли смисъл?    Обяснявам набързо ситуацията:Той ми изневери...как протекоха после отношенията ни е дълго за разказване,факт е че сега живеем заедно и имаме дете.През годините не се държеше лошо с мен,но често се напиваше и флиртуваше...пак си говорехме,той казваше че издребнявам....така до миналия месец когато разбрах че е масажирал една колежка в офиса.Останах същисана-какво означава това,пореден флирт или нова изневяра(защото така си масажираше и любовницата)...Той казва-просто я болял вратът...В един момент прозирам че може би вината не е в мен и той винаги ще си остане същия....Започна да ми изтръпва лявата половина на тялото,сънувам кошмари нощем,рева без причина,чувствам че всички ми се подиграват,а секс...толкова ми е трудно да му позволя да ме докосне...Та мъжът ми предложи да отидем на психотерапевт,не искал да се разделяме.Не знам какво да правя,струва ми се че няма смисъл...Някой опитал ли е да спаси брака си по този начин?Даже смешно ми се струва-та ние не можем да си помогнем сами,как да ни помогне чужд човек...пуснете ми за всеки случай координати на специалисти,може пък да се вкопча в тази "сламка",само това не бяхме опитвали,нека минем и през него,пък да видим дали ще спрат най-сетне тези флиртчета и "приятелски "целувчици.

# 1
  • Мнения: 2 723
Виж сега...
Ние ходихме на терапевт, помогна ни много.
Но... ако вие двамата нямате сили и желание да промените нещата никой терапевт няма да ви помогне...
Терапевтът няма да накара мъжа ти да спре да флиртува, ще му помогне да разбере защо го прави, а ако иска той сам трябва да си реши как да процедира...
Няма и да те накара да забравиш за изневярата...
Аз съм ЗА терапевтите!
Пращам ти на лични координатите на нашия терапевт, защото не знам дали е редно да ги плесна тук в темата

Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 425
Като ви се повреди колата сами ли си я поправяте или я давате на механик? На консултанта-терапевт това му е работата - и е виждал доста повече семейни отношения и проблеми отколкото вас двамата. Така че ако искаш да си оправите отношенията - със сигурност има смисъл.
Другото го е казала Никси - човек се променя трудно и само ако той реши. Терапевта може да помогне, ама не може да го "накара" да се промени.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 258
Щом мъжът ти иска, идете. Аз се опитах така да закрепя брака си, но моят не пожела, затова започнах да ходя сама, за да преодолея раздялата.
Много ми помогнаха и съм много доволна. Но иди при някой пробван и препоръчан, защото аз първо тръгнах при една, при която само си загубих пари и време.
Ако ти трябват координати, пиши.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Ако мъжът ти иска, отидете. Макар че, според мен, нужда от психотерапевт имаш само ти.
Трябва да се успокоиш, да станеш по-уверена в себе си, да разбереш, че мъжът ти иска да е с теб и тогава всичко ще си дойде на мястото. И няма да ти пука, че е масажирал колежката...

# 5
  • София
  • Мнения: 639
Но... ако вие двамата нямате сили и желание да промените нещата никой терапевт няма да ви помогне...
Терапевтът няма да накара мъжа ти да спре да флиртува, ще му помогне да разбере защо го прави, а ако иска той сам трябва да си реши как да процедира...
Няма и да те накара да забравиш за изневярата...
това изразява напълно моето мнение

# 6
  • Мнения: 485

Но... ако вие двамата нямате сили и желание да промените нещата никой терапевт няма да ви помогне...
Терапевтът няма да накара мъжа ти да спре да флиртува, ще му помогне да разбере защо го прави, а ако иска той сам трябва да си реши как да процедира...
Няма и да те накара да забравиш за изневярата...
Точно за това ми се струва че няма смисъл...Мъжът ми когато се старае,се старае точно един месец и в момента в който се обърна,зад гърба си чувам пак старите истории-жени,жени и пак жени.Всеки път се опитва да ми обяснява ,че това е живота-на всички жени рано или късно им изневеряват,защо не се примириш с това-така разсъждава той.Но все пак съм  склонна да опитаме...

# 7
  • София
  • Мнения: 462
 


Опитай се да му обясниш, че и на всички мъже , рано или късно им изневеряват.Ако му стиска да пробвате неговия вариант.
А иначе съм твърдо за семейната терапия.Аз лично бих ходила и ей така...профилактично,преди да са възникнали сериозно проблеми, просто за да ни помогне да комуникираме по- градивно .Не е излишно за никоя връзка.

# 8
  • София
  • Мнения: 639
.....това е живота-на всички жени рано или късно им изневеряват,защо не се примириш с това-така разсъждава той....
е нямам думи за тези думи  #Crazy
а ти ако почнеш да ми изневеряваш с това оправдание той как ще реагира  newsm78
но това все пак не е решение на въпроса

# 9
  • Мнения: 2 723
С тази му нагласа е малко вероятно да ви помогне някой...

# 10
  • Мнения: 1 426
Ами идете, щом мъжът ти иска, за да не ти каже после: аз исках да си запазя семейството, ама ти не положи усилия... Ама ако ме питаш мене, той няма да се промени, така че по-скоро очаквай от терапията да можеш да си отговориш искаш ли хойкащ мъж или не.

# 11
  • Мнения: 1 425
... Ама ако ме питаш мене, той няма да се промени, така че по-скоро очаквай от терапията да можеш да си отговориш искаш ли хойкащ мъж или не.
И аз така мисля.

# 12
  • Мнения: 485
Иначе се кълне и се кръсти че от 6 год не е бил с друга жена.Склонна съм да му вярвам и мисля ,че точно това му е проблема.То никой мъж не е светец,но това е върхът ,трябва едва ли не да съм му благодарна че не ходил ,а за другите изцепки да си затварям очите.Чак ме е срам да пиша и не знам дали да пусна друга тема за ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ.Преди две години ме удари 2 пъти,преди това обаче един път ме беше изправил до стената и силно ме стискаше за врата,при други караници пък ме влачеше за тиниската....от доста време не ме е докосвал с пръст,но не пропуска да ме заплашва,чувствам се безпомощна...и това било нормално,след като сега не ме биел какво съм искала от него....Как да забравя,та те даже животните помнят кой ги храни и кой ги бие.Надявам се,ако говорим пред терапевта за това да видя дали самия лекар ще оправдае по някакъв начин тези му действия.

# 13
  • Мнения: 52
При вас нещата май не вървят отдавна.Ти просто си търпяла неговите залитания и лошо отношение.Помисли си сериозно какъв живот живееш,това ли си искала,щастлива ли си и ако не си- можеш ли да бъдеш с този човек.Все пак отидете на терапевт,опитайте,но ако и след това той не се промени,по-добре се разделете.Само заради детето не си заслужава да си с него.Самата ти си осъзнала какво ти струва неговото поведение и отношение-здравословни проблеми,безсънни нощи и ......

# 14
  • Мнения: 1 426
Ами ти го разкажи и това на терапевта, нека и за това да си дадете сметка – приемливо ли е и доколко... Ти казваш, че също си и пийва от време на време... Сигурно като е пийнал става по-агресивен, а после се извинява... Каквото и да е, трябва ти да си решиш до каква степен може да си толерантна....  Защото от това, което пишеш, по-скоро той има нужда от тебе и не иска да прекратява връзката... Помисли си за себе си – ти как се оценяваш - и настоявай и той да те оценява поне толкова. И терапевта може да ти помогне, защото той ще вижда малко по-отстрани нещата.
Трудно е, защото не можеш за един човек еднозначно да кажеш: „лош е” или „добър е”, още повече ако са намесени и чувства. Важното е да не стигнеш до положение да се самосъжаляваш.

Общи условия

Активация на акаунт