какъв суров плод за начало

  • 649
  • 7
  •   1
Отговори
На 10 месеца сме и отказваме категорично АМ от месец.Сутрин го слагам в попарата,а вечер съм в голяма дилема какво да давам вече SadСледобед сме на  каша от 6-ти месец и в момента и вечер,но безмлечна(грис или орис),за да мога да сложа АМ в нея.Днес педиатърката ми каза,че не е добре да се дава 2 пъти на ден каша и да приготвям някакво кремче или кисел с пресен плод, а кашата да я давам вечер преди лягане.Кажете ми какъв плод мога да дам първо и да захранвам ли с него?Кисела мога ли да го правя с АМ?Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не бих хабила пресен  плод за кисел или крем. Може да даваш грис с АМ, овесени ядки с АМ, АМ с натрошени бисквити. Плодът си е ценен суров и на гладно, иначе е безсмислен.
Детето ти е голямо, подходящи са много плодове вече за него - ябълки, банан, круши, пъпеш, манго, авокадо, грозде, кайсии, белени праскови, диня.
Ако досега не си започвала с никакъв пресен плод, бих ти препоръчала круша и банан.
С АМ може да правиш всичко, но и да го вариш. Правиш си крема или кисела и добавяш АМ след охлаждането  Peace

# 2
Благодаря ти Блонди,беше доста изчерпателна.

# 3
  • Мнения: 1 986
  И аз след Блонди няма какво да добавя Wink-само ще спомена,че аз не "заносвам" пресните плодове за кисели,а първия пресен плод,с който захраних,беше банан Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Те момичетата са ти отговорили,но и аз се присъединявам към отделното даване на плодове,а не смесени с нещо.

# 5
Разбрах момичета,но не съм сигурна дали само с пресен плод мога да заместя следобедното хранене.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Само с плод не се замества хранене.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
педиатърката ми каза,че не е добре да се дава 2 пъти на ден каша и да приготвям някакво кремче или кисел

каква е разликата между кашата и кремче/киселче в хранително отношение?
с какво крем/кисел е по-полезен от кашата като храна?

Общи условия

Активация на акаунт