Въпрос за Германия след 1.08. 2007 г.

  • 646
  • 3
  •   1
Отговори
  • България Сливен
  • Мнения: 245
На 13 т.м. ще пътувам за седмица до Щутгарт. Казаха ми, че от 1.08. са забранили тютюнопушенето на абсолютно всички обществени места. Даже и на улицата се пуши на такова определено, иначе-глоба. Та въпроса ми е дали някой от Вас знае нещо по този въпрос.

# 1
  • DE
  • Мнения: 521
Да, в Baden-Württemberg, Mecklenburg-Vorpommern и Niedersachsen вече е в сила забраната за пушене на обществени места. Т.е. Щутгарт също е вътре. Не знам само каква е глобата. При нас, в Хесен, където ще забранят пушенето някъде от есента, е планирана глоба до 2500 ЕУР...  В другите провинции ще могат да стигнат и 5000 ЕУР - прави си сметката Wink

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 21:27 от Сиамка

# 2
  • Мнения: 121
yes . Забрана има. Щутгарт също влиза в нея. Но по улиците засега пушачи бол. В различните учреждения от много време не се пуши - има специални помещения за това, но не знам дали сега ще ги забранят и тях.

# 3
  • Мнения: 4 700
Ами аz съм в Щутгарт.  Laughing И таzи сутрин гледах как хората си пуШеха на спирката като отивах на работа. Иначе това zа zабраната е вярно, но братовчед ми е полицай тук и ми каzа, че никой не се zанимава да глобяват пуШачите по улиците. ОЩе нямало определена практика как да се процедира.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт