Колко хапва 5 месечно бебе ?

  • 606
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета. Имам нужда от съвет и малко информация. Канени сме на сватба за кумове на наши много близки приятели и не искахме да им отказваме. Това значи, че цял ден ще сме ангажирани. Бебчо тогава ще е навършил точно 5 месеца и доста ме притеснява храненето. Той е само на кърма, не пие от шише или с лъжичка. Не змам и по колко изяжда, не се цедя. Изобщо всички умения, които ще ми трябват за тогава не ги владеем.  Sad

Смятаме да вземем стая в хотела, където ще е сватбата и малкия с майка ми да е там и поне 2-3 пъти да си го нахраня. Но ще трябва да осигуря храна за целия ден (за всеки случай). Въпросът ми е колко средно е количеството кърма, от което се нуждае едно 5 месечно бебе и дали ще може да хапне от биберон, при условие, че дотогава не му е даван?

# 1
  • Мнения: 758
Ами пробвай .. Simple Smile Веднага ще разбереш дали иска да пие с биберон, но шанса не е голям, щом досега не му е даван. Доколкото знам, количеството което трябва да изяжда на едно ядене  е 150 мл. за 5-месе4но бебе. Но това е средно, едва ли всеки път яде по толкова. Ако не иска биберона, може да пробваш с лъжица. Лично аз и с лъжицата нямах успех, но всички деца са различни, така че....Опитай. Само не оставай нещата за последния момент, когато е сватбата, защото аз направих тази грешка и ми се наложи да зарежа всичко и да търча да кърмя, защото малката нещеше шишето. Тогава не знаех, че може да откаже шише. Хич не ми беше хрумвало.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 503
Единственият начин да разбереш за количеството и за това, дали ще умее да си пийне от биберон на самата сватба,е да пробваш!
Виж първо колко ще изцедиш.Мисля ,че около 150 грама все ще го заситят,но зависи и какъв му е апетитът Naughty

П.П.Може да пробваш и с някакъв накрайник

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 15:36 от ~Цвети~

# 3
  • Мнения: 1 449

За храненето - изпробвай предварително: биберон с 1 или 2 дупки, по-мек или по-твърд... Не се знае дали и какво ще му хареса на бебчо. Може и с лъжичка да успееш.

За количеството - на 5 месеца Вела ядеше средно по 180 мл кърма, 5 пъти на ден, общо 900-920 мл дневно. Индивидуално е все пак.

# 4
  • Мнения: 888
Какъв е проблемът да се кърмите там?Аз познавам мама, която си кърмеше в ресторанта, по време на сватбата...защо да го мъчиш детенцето?Аз също кърмех моята голяма принцеса на сватбата на брат ми- тя беше на 4 месеца тогава и на поискване; но понеже си бях притеснителна се скривах при гардеробиерката...и бебе беше много доволно, тя също отказваше да пие от шише, а за лъжица да не говорим Mr. Green!А относно това- какво количество???Ако е бебе кърмено на поискване, е много трдуно да се каже колко яде, защото ако му харесва може да си папка на 2 часа по 50- 60 мл. или пък ако се храни по- нарядко по 150- даже 200 по- лакомо Thinking
Весело изкарване на сватбата! Hug

# 5
  • Мнения: 253
Много ви благодаря момичета. Ще пробвам предварително, за да ми е и на мен по-спокойно, че няма да стои гладен.

ivi2000, не мога да си го взема с мен и да го храня там, защото ще сме кумове, а знаеш - има ритуали, църква, снимки, ресторант и т.н. Не знам кога ще успея да се откача замалко, а не искам да карам младоженците да се съобразяват с мен, все пак си е техният ден.

Има и още нещо, което ме притеснява. Ако пробвам веднъж седмично да го храня от биберон, за да му свикне, има ли опастност да се отбие? 

# 6
  • Мнения: 1 449
Има и още нещо, което ме притеснява. Ако пробвам веднъж седмично да го храня от биберон, за да му свикне, има ли опастност да се отбие? 
Няма да се отбие, бебчо вече има изградени навици и техника на сукане. Пък и това си е до дете, предупрежденията колко опасно е пристрастяването към биберона са по принцип Wink. Да не натрапвам нашата история.

Още нещо - след около 2 месеца бебчо може да има доста различен режим на кърмене от сегашния т.е. да хапва на по-големи интервали, примерно 5 пъти през 3-4 часа. Това ще ви улесни, но кой знае...

Да добавя една статия, сигурно си я прегледала, но все пак: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200195.0

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 01:34 от Косе Босе

# 7
  • Мнения: 253
Косе Босе, много ти благодаря за статията. Не я бях видяла, а е много полезна. Мерси !

Общи условия

Активация на акаунт