от кога плодово пюре?

  • 632
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
 Мамчета от кога мога да давам на дъщеря ми плодово пюре при положение, че тя вече е захранена с зеленчуково. Започнах с картоф, който аз правих, но вече й давам комбинирани зеленчукови готови пюрета? И след обед ли  се дават. Педиатърката ми каза цял месец да й давам само зеленчукови но на мен ми се струва много време без да въвеждам нищо ново. я е на 5 навършени месеца и пюретата й се услаждат.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Можеш вече да си въвеждаш и плодови  пюрета между храненията.Като за начало по няколко лъжички разбира се.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

    Стига да няма колики, можеш да въведеш плодовото пюре!

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Можеш да даваш вече плодово пюре.
Но ако целта ти е да въвеждаш нещо ново, можеш да продължиш с нови зеленчуци.

# 4
  • Мнения: 1 092
Друг е въпроса дали ще ги хареса.Синът ми ги отказва категорично,а зеленчуковите ги хапва с голямо удоволствие smile3521

# 5
И аз смятам че на 5 месеца може да се хапват плодови пюрета. Някои бебоци даже ги предпочитат пред зеленчуковите, защото са сладки, но всичко зависи от индивидуалните вкусове на бебето

# 6
  • Мнения: 393

    Стига да няма колики, можеш да въведеш плодовото пюре!
Peace

# 7
  • Мнения: 1 183
Можеш да дадеш без проблем  Peace

# 8
  • Мнения: 1 986
  Между храненията можеш да даваш Peace

# 9
  • Мнения: 1 984
защо между храненията? ако се е наяло няма да го яде, ако го яде, няма да е гладно за следващото хранене. помалко в храненето, обикновено в края. 

# 10
  • Мнения: 1 986
  Аз давам плодовете между храненията,защото смятам,че така по-добре се усвоява плода и е по-полезно WinkТака ги ям и аз Peace

# 11
  • Мнения: 6 029
защо между храненията? ако се е наяло няма да го яде, ако го яде, няма да е гладно за следващото хранене. помалко в храненето, обикновено в края. 

защото плодове се дават между храненията.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Честно казано, този номер с плодовете между храненията при нас не се получи.
Точно така ставаше-не беше достатъчно гладен за следващото хранене.
Аз добавях плодово пюре към кашата или кисела. Или давах отделно-ако по някаква причина се разбъркваше режима-за да му залъжа глада до следващото ядене.
Чисто плодово пюре давах само в началото-при захранването.

Общи условия

Активация на акаунт