Как да я приспивам???

  • 1 273
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Дъщеря ми е почти на  4 месеца и от няколко дни се виждам в чудо, защото не знам как да я приспивам вече. Преди си лежеше с бибата и си заспиваше сама. Сега обаче бибата изобщо не я иска и даже се дразни като и я предлагам. Понякога заспива като суче, но от 2 дни през деня и кърменето ни е голям проблем - суче и мрънка, дърпа се и накрая почва да плаче, а имам мляко. Не дава да я гушна, за да я полюшкам - иска да я гушкам права, за да гледа зад рамото ми. Не ще просто да си лежи , а мрънкоти постоянно.  Дайте идеи как да подходя.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 772
И ние го преживяхме това преди месец, пробвай да кърмиш легнала. Все пак бебчовците вече почват да виждат целия този шарен свят и всичко им е много интересно. Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 305
Щом и бибата не иска......... newsm78При нас тя е единственото спасение,пробвала съм всичките методи изброени от теб защото и моят хубостник много трудно заспива.Пробвай да я оставиш на едната й страничка в леглото и я хвани за дупето,съвсем леко я клатушкай,при нас помага почти винаги.Знам колко е трудно заспиването на малчовците,дано намериш по лесен начин Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 928
Уф, и ние откогато станахме на 4 месеца не искаме да заспиваме самички, както преди  Sad Заспива безпроблемно единствено в количката, а вкъщи се приспиваме в шезлонга и след това го местя на кревата.

# 4
  • Мнения: 304
При нас количката беше спасението-в хола на паркета и на ляво надясно и се унасяше.
Успех!

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Имате ли установена рутина, след която мъничето да знае, че ще трябва да спинка? Ние започваме в 9:30 вечерта с баня, обличаме пижамата, после се кърмим към час -час и половина  Crazy и след това без никакви проблеми си заспива. Може и мъничко да е бебчето, но то си разбира кое следва - пробвайте да установите някакъв режим за лягане. И недей да пееш песнички или да й говориш, защото това може да я стимулира и да си мисли, че е време за игра. Затъмни стаята - остави само една нощна лампа да свети.

# 6
  • Мнения: 593
Моя бебо не от 4 месец, а още от 14 ден не можеше да заспива сам през деня. Започнах да го бутам в количката на терасата, дойде време когато и това не помагаше. ПОсле започнахме на ръце да се приспиваме, и така до 11 месец като си докарах дископатия и се принудих да го оставям да се наплаче хубаво и сам да заспи. Е вече сме на 1 и 2 месеца и нямаме такива проблеми, търпение трябва да минете през всички етапи.

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
В началото заспиваше сам, след това на гърда, в количката, на ръце, сам, пак на гърда и от няколко месеца само на ръце Crazy

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Имаше период в който я приспивах в кошницата за кола.Просто никъде другаде не заспиваше,а на ръце никога не ми е заспивала.Ако не стане с нищо и е минало време предлагам пак мляко и заспива на шишето.

# 9
  • Мнения: 3 069
Даваш ли му водичка?
Ако не си, опитай и с този вариант и после веднага бибата в устата.
При нас е безотказно.

# 10
  • Мнения: 1 367
Моя бебо не от 4 месец, а още от 14 ден не можеше да заспива сам през деня. Започнах да го бутам в количката на терасата, дойде време когато и това не помагаше. ПОсле започнахме на ръце да се приспиваме, и така до 11 месец като си докарах дископатия и се принудих да го оставям да се наплаче хубаво и сам да заспи. Е вече сме на 1 и 2 месеца и нямаме такива проблеми, търпение трябва да минете през всички етапи.
Ау,и мен това ли ме чака,щом се приспиваме на ръце.... #Crazy   Пробвай да й правиш тъмно,например с лигавник или дрешка на очите.Аз не съм го правила,но бебето на моя приятелка заспиваше така безотказно. Успех!

# 11
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
При нас количката беше спасението-в хола на паркета и на ляво надясно и се унасяше.
Успех!

И аз действам по същия начин.Ако го гушкам,държи да е прав и понякога дори прав заспива  Rolling Eyes, но ако е в хоризонтално положение ведага почва да мрънка и много радко заспива сам в леглото.

# 12
  • Мнения: 858
Бебчетата се променят толкова бързо и интересите им се променят също,както уменията.Мисля че това е период,който ще се замени от друг после.Към 4 месец откриват,че да гледаш изправен ,не е като да си легнал и това им е ново и интерестно.Моят син мина през фаза от това сам да спи ,през това към 4 месец почти да не спи денем,после само в количка,само в кошницата за кола,само гушнат,метнат на рамото ми и гледайки до изтощение и сега иска 5 мин.да го гушкам,говоря и после започва да ме бута и го слагам в леглото където си заспива сам.Бебоците минават и през така наречените ревливи периоди http://www.biberonbg.com/info/plach.htm и кърмачески стачки.Ако ги разбираме ,всичко е по-лесно  Peace Успех

# 13
  • Мнения: 660
Точно на вашата възраст имахме точно същия период - заспиваше изправен на рамото ми, докато обикалям из стаята и му пея песничка. Докато се гърчеше по време на сучене, открих, че чесането по гръбчето и бедрата облекчава положението.

# 14
  • Мнения: 1 267
от мен съвет, само не го учи да заспива на ръка. ей го на моят юнак е на 1.2 г. и е мъчение вече за мен, но сама съм си виновна.
изпитани методи са:
1. бутане в количката
2. люшкане в леглото, ако е згъваемо или в кошарката, ако го позволява
3. опитай да сложиш на личицето, кърпичка, много ми помагаше този номер, но в комбинация с бутане на количката
4.пускай музика, нареди нови, интересни играчки около него

ситуацията при бебета е сходна, като при възрастните-имат нужда да се позанимават с нещо докато се унесът. но за съжаление не могат да четът книжки  Wink
успех!

Общи условия

Активация на акаунт