Къпане след ваксина Пентаксим?

  • 3 635
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Може ли да се къпе бебето в деня на ваксинацията с Пентаксим?

# 1
  • Мнения: 1 516
Не виждам причина да не изкъпеш бебчето. Аз лично моя син си го къпя ... Още повече, че нищо такова не пише в листовката към ваксината... Ако пък че си по-спокойна, не г къпи, нищо няма да му стане за един ден !

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
След първата ваксина го изкъпахме. Педиатърката нищо не ни каза и ние чак като го топнахме, се сетихме, но вече беше късно. Всичко си беше наред.
Сега, след втората, го поизкъпахме, като гледахме да не мокрим мястото. Педиатърката пак  нищо не ни каза.

# 3
  • Мнения: 4 111
За нито една ваксина не са ни казвали да не къпем, вкл. и Пентаксим.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 781
Моят педиатър каза, че след бг ваксините не се къпе "за да не се натоварва излишно", но след пентаксима съм питала и каза, че няма проблеми да го къпя, да го изкарвам на слънце и др. подобни слухове.

# 5
  • Мнения: 3 478
Тук никога не са ми казвали да не къпя след ваксина.

# 6
  • Мнения: 305
И аз съм го къпала след ваксините,няма проблеми smile3521

# 7
  • София
  • Мнения: 928
Моята педиатърка ме предупреди да не къпя бебо след ваксинация.

# 8
  • Мнения: 2 577
И аз съм го къпала след ваксините,няма проблеми smile3521
newsm10

# 9
  • Мнения: 2 159
и на мен педито ми беше казала да не се къпем една вечер - какво толкова Grinning
до колкото ми обясни важно е да не е гореща водата заради самото място на убождане дето е червено

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз попитах изрично нашия педиатър и той каза,че няма проблем да се къпе бебето след ваксина с Пентаксим.Това,което ми препоръча за убоденото място беше компрес с риванол.И една дозичка Панадол-2.5 мл. Peace

# 11
  • Мнения: 250
И ние го къпахме след слагане на Пентаксим.Не сме имали проблеми и никой не ни е казал че не трябва.Днес дори ни е третия прием и ако бебчо се чувства добре пак ще си го изкъпем.

# 12
  • Мнения: 660
Къпала съм го, не е имал проблем  Peace
Но ако те притеснява, може и да не го къпеш една вечер, нищо няма да му стане .

# 13
  • София
  • Мнения: 5 654
За след другите ваксини и нашата педиатърка ме съветва да не къпем, но изрично съм питала за Пентаксим - няма проблем, тя е достатъчно пречистена, за да не дава реакция. Резонът е, че при баня детето се загрява, а това може да доведе до вдигане на температура вследствие от ваксината. При Пентаксима такава опасност нямало. Така че баня не пропускаме.  Peace

# 14
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И моята педиатърка каза, че няма проблем да го къпя, но аз не го направих ! Изкъпах го на следващата сутрин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт