Какво да правя с кърменето и детската градена???

  • 620
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте мами,
Аз отново се обръщам към вас за помощ, защото честно, вече незнам какво да правя.
Моето бебе е на 7 месеца, вече се захранихме с пюрета и каши, но кърмата си остава нейната любима храна. Не е само това, с цицата се приспива и успокоява и въобще е толкова зависима от кърменето, че сега си имам проблем, и то голям. Налага ми се от септември да започна един курс който ще е сутрин до 12 ч. на обед, което ще означава, че тя няма да сучи от 7.30 до 12.30ч. Записала съм я на ясла и сега я вода по един час всеки ден за да се адаптира, като се опитвам да не я кърмя в този интервал на курса. Да, ама не! Голям рев е на яслата даже и за този 1 час, а какво остава за 4-5 часа. Иначе яде пюретата, които и  пращам за яслата, но след това започва рев, защото търси да сучи и да се приспи. Как да се справя с проблема, незнам! Моля, помагайте. А и друго нещо, не приема да пие от биберон, предпочита обикновена чаша пред биберон. Незнам дали да и давам АМ докато е на яслата, или да се изцеждам, което обаче незнам кога ще стане, единствено през нощта, което означава да си скапя съня, който и без това е разбит, защото кърмя през нощта.
Дайте идеи, моля ви, все някой се е справял с такава ситуация.

# 1
  • Мнения: 398
Тя може да плаче заради това, че е свикнала да суче и така да се приспива, а не че е гладна. В този аспект едва ли има нужда от бутила с кърма или мляко. Не иска ли в яслата биберон залъгалка. Моята отказа дневното кърмене изцяло на 10-11 месеца, когато тръгна на ясла, но ползвахме за кратко биберон през деня, за да задоволява сукателния инстинкт. Би трябвало да свикне с отсъствието ти през тези 3 часа, но в началото е трудно - и тя е кисела и ти се притесняваш.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Предполагам за това време имат разни занимания, игри в яслата. Ако и е достатъчно интересно едва ли ще се сети за сукане. Ако проблемът е в приспиването, опитвала ли си да дадеш твоя тениска спримерно, с която да се гушка и така да спи. Или да свикне с това друг да я слага да спи на обяд newsm78 При Мартин всеки път има рев пр заспиване в яслата, ако сме били във ваканция. Друг вариант е да заспива навън в количка; в нашата ясла ги слагат в едни кошници и на балкона да спят най-малките.

# 3
  • Мнения: 33
Да, днес лелката от градината ми каза, че докато не спра да я кърмя ще имам проблем и тя ще реве. Точно така Пупон, тя реве за сукане, така се приспива. Май работата отива на спиране на кърменето, просто не знам как по друг начин да се справя. Много гадно се чувствам заради това.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Да, днес лелката от градината ми каза, че докато не спра да я кърмя ще имам проблем и тя ще реве. Точно така Пупон, тя реве за сукане, така се приспива. Май работата отива на спиране на кърменето, просто не знам как по друг начин да се справя. Много гадно се чувствам заради това.
Ами не е вярно, ето Мартин е повече от 2 години в яслата, търчах да го кърмя там на място първите 6 месеца, после обедното хранене беше заместено и той заспива без сукане.  И не е единственото кърмаче там, което заспива така.
Да разпитам ли нашите възпитателки как го правят този номер и да го предложиш на вашите там Thinking

# 5
  • Мнения: 33
Ами да, всяка информация може да ми е от полза, така че разпитай моля те ако не ти представлява трудност. Реших да я оставя малко гладна, но да не и давам да суче в интервала на яслите, но освен рев нищо друго не постигнах. Сега вече съжалявам, че не я научих да пие от биберон по-рано, защото сега освен за чесане на венците за нищо друго не го използва.

# 6
  • Мнения: 2 616
И аз ще се запиша при вас, защото моето мъниче не ходи на ясла, но ние също не заспиваме без на мама гърдата, проблемът е че като стана след като заспи и той се буди, и рев, рев  #Crazy Нищо не мога да свърша, само се кърмим и гушкаме.Та ако споделите идеи как да стане номера без сукането, ще ми бъде полезно и на мен.

# 7
  • Мнения: 33
Оказва се проблема не е съвсем в кърменето! Close
Установих, че бебка може да издържа без кърма повече от 4 часа, само с пюрета и каши и не реве, но в компанията на татко. А в детската градина реве да посиняване и не се успокоява. Струва ми се, че е поради липса на внимание от страна на възпитателките , а този проблем не зависи от мен. На тях им се иска да я оставят на стола и тя сама да си се занимава някак си. Е, да ама това е все пак бебе, а не голямо дете. Ще се взимат други мерки май. Naughty

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз питах днес 2 от възпитателките как се справят с приспиването на кърмачета.
Опитват с гушкане;
леко галене, най-често помага от главата посока нослето, така че детето инстинктивно затваря очи;
малка кърпа върху лицето на детето с която то се гушка (това съм го виждала при Мартин в началото)
или тениска носена от майката (сега се сетих, че аз дадох одеалце, с което Мартин се гушкаше и заспиваше)
или оставят да плаче, ако нищо не помага, но не за дълго (най-малките ги слагат в кошници и изнасят на балкона да спят, но с големите не виждам как ги оставят да реват, при положение, че се будят останалите) newsm78
Една от майките в яслата пък ми каза, че нейната щерка е била връчвана на една от практикантките и е била разнасяна, докато се успокои.


# 9
За съжаление тук в България  представите за кърменето, нямат нищо общо с тези в другите страни и по принцип не можеш да очакваш подкрепа от персонала в яслата за проблем като твоя. Само можем да си мечтаем за разбирането, което са проявили към детето на Pepelyashka в Германия. Аз въобще не съм знаела с какво се захващам, когато реших да кърмя екологично- на поискване, без шишета и биберони. Детето ми свикна само с мен и до сега (2г. и 1м.)  не може да го приспива никой друг освен мен. На 1г. и 11м. го дадох на детска ясла и за 2 седмици свикна да е там по 4 часа на ден, но когато се стигна до приспиването, падна неистов рев и те ми го върнаха, защото будеше другите деца. Явно си е казвал, че иска цици, защото имаше намеци от сорта "Той не иска вода, а друго нещо." и почнаха да ме гледат странно. Ходи 5 седмици, затвориха градината за почивка и аз се заех енргично с проблема със заспиването на цица. Без травмиране и рев за 2 месеца имаме голям напредък. Първо смених мястото на кърмене преди заспиване с такова, което не асоциира със заспиване(от кревата почнах да го кърмя на кресло). Почнах да кърмя половин час преди заспиване, после книжка, гушкане и целувка за лека нощ. В началото се въртеше по час. Сега заспива бързо. Даже вчера на обяд изпи чаша какао и не цока. Но и досега заспива върху мен или поне трябва да ми държи ръката. Не иска плюшени играчки и нито баба, нито тати могат да го приспят. Търси ме из цялата къща и докато не ме  намери не заспива. Не знам какво ще правим на есен.
 На 7 месеца въобще и не можеше да става въпрос да заспива по друг начин освен на гърда. Пробвала съм да го науча да заспива сам, но без резултат. Реших, че му е рано и го оставих да си заспива така и чак сега на 2г.  и месец имаме напредък.
Дано успееш да си решиш проблема без да стресираш детето. Моето лично мнение е, че в яслата не се грижат кой знае колко добре за дечицата и е добре да са по-самостоятелни преди да се дадат там.  Естествено, ако имаш друга алтернатива.

# 10
  • Мнения: 33
Значи, да кажа как върви адаптацията в градината.
Ходя с бебка и стоя с нея в градината по 1-2 часа. Подсказвам на възпитателките от какво има нужда като почне да хленчи, а аз стоя отстрани, така че да не ме вижда. Но когато я оставя сама след известно време започва да плаче.
 За съжаление не могат да и обръщат персонално внимание постоянно и като изпуснат момента и тя се разревава, а след това само мама може да я успокои. Градината е от типа фамилна с около 10 деца и 2 възпитателки. Няма практикантки или стажантки. Мисля, че започва да реве като огладнее или като й се приспи и ме търси, а ме няма.
Съветът за кърмене на кресло е добър, ще пробвам да не я кърмя легнала, но тя днес и права заспа доката я храних с пюре, просто от изтощение след големия рев в градината. Откакто се роди до 5 месеца беше свикнала с биберони-залъгалки и редовно си дъвчеше, но от 5-ия месец отказа и не иска вече биберона. Иначе това можеше да ми е в помощ за заспиването, но уви...
Ще се радвам и на други мнения по темата и как сте се справили с проблема.
И а, да... ще занеса някоя моя тениска в градината, за да се опитват да я приспиват в нея, защото съм забелязала, че в моето легло много сладичко си спи и не се буди, а в нейното легълце е неспокойна.

Общи условия

Активация на акаунт