За детските колички в самолетите?

  • 2 385
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Искам да попитам как се процедира с детските колички в самолетите?
На летището мерят ли ги?
Включват ли килограмите в тези на багажа?
Кога ги получаваш и как на излизане от самолета?
И едно въпросче за лекарствата, трябва ли да имам рецепта от личен лекар ако нося Панадол, Ефералган и подобни за бебето?

# 1
  • Мнения: 2 467
Не ги мерят. Не влизат в килограмите на багажа. Влизаш с нея и в предверието на самолета (или пред стълбите) я взимат. След полета като излизате от самолета , ви чака количката навън.
Когато летяхме за първи път с бебката тука в БГ ни накараха да чекираме количката и че щяла да ни чака на следващото летище. Грънци чакаше. Получихме си я с багажа.

Аз носих рецепта за всеки случай, но никой не проверява нито пита.

# 2
  • Мнения: 1 449
Не ги мерят. Не влизат в килограмите на багажа. Влизаш с нея и в предверието на самолета (или пред стълбите) я взимат. След полета като излизате от самолета , ви чака количката навън.
И аз да добавя, че не винаги количката е на изхода на самолета... Чакала съм я на лентата за багажа (на летище София), въпреки че беше чекирана при кацането да ме чака в началото на ръкава.

На някои летища количката минава през скенер - има си специален коридор за детски и инвалидни колички. За сам човек си е сложна задача да сгъва, вдига и пуска количката на лентата (и после същото в обратен ред) и едновременно с това да държи детето и ръчния багаж. Но ако сте двама - няма проблем Simple Smile

Лекарства никога не са проверявали.

# 3
  • Мнения: 1 636
Съгласна съм с всичко с Jes,само да допълня към Косе Босе,аz винаги е трябвало да сгъвам количката и да мине преz скенер.
За получаването както са писали и двете момичета е било 1 път на лентата,друг път на самолетът.За даването може6 или да я даде6 или с багажът ти,или преди качаването,както ти ре6и6,но никога не се брои като кг с другият ти багаж.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Има и някакви ограничения за размера на количката, една прителка се оплакваше. Не знам дали информацията е точна, само дочух.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не ги мерят, само я сгъваш и я пускаш през скенера. Отиваш си с нея до входа на самолета и там я предаваш. Като слезеш по стълбите после ти я връщат. Ако е с ръкав - на изхода на самолета.
Не, не трябва рецепта.

# 6
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Напротив, количката се вкл. в общите кг. на багажа. Не ги слагат на кантара, тъй като средно се приема, че една количка тежи към 7кг. Но се включва.

# 7
  • Мнения: 1 636
Фам,до сега с двете ми деца съм пътувала 8 пъти с количка.До сега нито един път не е вклÜчвана като кг към багажът ни.И да уточня оЩе,че и като бебета пак имат право на 20кг багаж.Така поне е било винаги при нас,но zа теzи кг не zанм дали важът при всички компании.Миналата год.се обадихме да питаме zа столче zа кола.От авиокомпанията ни каzаха,че с бебе или малко дете можем да вzемем столче zа кола,количка и сгъваемо легло,като и трите неЩа НЕ се вклÜчват към кг.Не zнам с коя компания и колко пъти си пътувала,но zа първи път чувам zа такова неЩо. newsm78
А към 7 кг са летните колички,количка zа новородено,ако е хубава марка са 15кг горе_долу.

# 8
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не знам, не мога да отговарям за всички летища и авиокомпании. Но аз работя на летище и детските колички ги включваме в общите кг. Винаги. Важното е за центровката на самолета. Не могат да се пренебрегнат тези кг.

# 9
  • Мнения: 1 636
Не zнам как ги смятат,но ако става въпрос zа дете от 2 год.нагоре му плаЩам цял билет.Едно дете на таzи въzраст е към 10_12 кг,а един въzрастен е 50 до 100кг.Така,че не мисля,че има zначение количка от 7 или 15кг.По таzи логика като се купува билет трябва да се отбеляzват и кг на човекът,zаЩото н.р. аz съм 56,а мъжът ми е 100.Или като има такава раzлика да раzре6ът на по_слабите повече багаж от на по_пълните. newsm78 Не искам да си мили6,че се zаяждам,но просто ми е чудно и се опитвам да си го обясня по логичен път.

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Кг. на пътниците се смятат усреднено, т.е за жените и за мъжете се приемат средно дадени кг. Мисля, че беше 60 и 75.
В този ред на мисли, ако самолетът не е пълен пътниците обик. се слагат по средата.
Ако полетът е комбиниран(т.е. първо каца на едно летище, слизат пътници и след това на второ и слизат ост.) багажът също се разпределя м/у багажниците по схема.
Но това с багажа са тънкости от карго отделът.
А на дете от 2 год. нагоре се плаща билет, защото ползва място в самолета. Под тази възраст е т.нар. infant, бебе и няма място на седалка.

# 11
  • Мнения: 27 524
И аз мисля, като Чиколина. И ние сме летяли с количка над 15 пъти, никога не са я мерили, нито включвали в килограмите ни. И да, дават и за бебето 20 кг.

# 12
  • Мнения: 1 449
Не са ми мерили количката.
Не съм виждала да ги мерят (поне не на европейските летища).

Бебето има право на багаж, но не винаги. Зависи от авиокомпанията и дестинацията. Ограничения има и при чартърите.
Не винаги са 20 кг (БГ Еър - 20 кг; австрийски авиолинии, Луфтханза - 10 кг).

да допълня към Косе Босе,аz винаги е трябвало да сгъвам количката и да мине преz скенер.
... На някои летища количката минава през скенер - има си специален коридор  ...
Да доуточня:
1. На някои летища си има специални коридори и скенери за колички, вкл. инвалидни – което е улеснение и за проверяваните, и за проверяващите. На някои по-малки летища обаче се минава през общите скенери и тогава определено се изискват умения от типа "бързи, смели, сръчни" (особено за сам човек с бебе), за да не са бави преминаването на другите чакащи.
2. Количката не винаги е минавала през скенер - летище София. Задължително всички бебешки принадлежности (количка, кенгуру, порт-бебе и т.н) минават през рентгена. Но ако има проблем с размерите – може само през "визуална и физическа проверка" от служителите. В този случай бебето задължително се вдига от количката. Моята количка си е с нормални размери, предполагам по преценка на служителите са ме пускали и така. И то без да вдигам дъщеря ми.

# 13
  • Мнения: 1 636
О,аz zа скенерът zа в БГ не говоря.Там като се zамисля не гарантирам,че винаги е било.Имам предвид Унгария(била съм с прекачване там) и ДЕ.
За багажът когато големият бе6е на 11 месеzа бяхме с Луфтханса и има6е пак 20 кг багаж.Но Летяла съм често с чартъри и са имали право на 20кг,но съм чувала от други майки,че бебета с някой компании имат право на по_малко.А при нас интересното бе6е лятото на 2002год.Реzервирахме на морето от ДЕ.Аz и големият(тогава на 1,5 год.)летях с друг полет 1 месеz преди реzервацията ни.Когато мъжът ми дойде вzе оЩе почети 40кг багаж с на6ите (моят и на синът ни)билети,макар ние иzобЩо да не бяхме в самолетът.Предварително се бе6е обадил да пита и няма6е никакъв проблем.Той покаzа билетите ни и обясни и всичко мина ок.

# 14
  • Мнения: 27 524
Ограничения има и при чартърите.

О, да, и много стриктно си ги спазват.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт