хистологичен резултат

  • 5 132
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте!Вчера си получих епикризта от Шейново.За хистологичния пезултат е записано: Децидуа с тежки кръвоизливи.Хориални въси с умерен оток.
Може ли някой от вас да ми помогне с превод?
Не ми се смейте-някой наясно ли е какво означава "хистерометрия"?

# 1
  • Мнения: 7 716
Децидуа е маточната лигавица по време на бременността, в случая с тежки кръвоизливи.
Хориални въси са пипалцата, с които зародиша се закрепва и през които се храни.
Няма смешни въпроси.
Хистерометиря е измерване на матката.

# 2
  • Мнения: 4 700
bubkite, неЩо подобно пиШеШе на моята хистология. ПиШеШе, че децидуата ми е със съсиреци (не zнам дали се има предвид кръвоиzливи, хистологията ми е на немски) и аz си направих иzследвания zа тромбофилия. За съжаление някои от тях се окаzаха положителни. Някои лекари отричат хистологията и каzват, че в нея пиШело винаги едно и съЩо. Какво каzват твоите лекари?

# 3
  • Мнения: 38
Ами чакам 1-ва М,за да отида при моята лекарка на контролен.Епикризата от Шейново ми я взе една приятелка,тъй като не съм от София,но от там са казали,че няма нищо обезпокоително/в смисъл такъв,че причината най-вероятно не е в мои здравословни проблеми/.И аз си мисля какво означават тези кръвоизливи и не съм сигурна дали работата ми не се е отразила пагубно на бременността.Навсякъде чета,че не е добре да се седи дъго време,че трябва движение,а моята работа е по цял ден седнала на бюрото.Обикновено имаме толкова много клиенти, че рядко ставам , едва успявам и до WC да отида.И докато бях бременна беше същото /тогава единствено правех всичко възможно поне обедната си почивка от1/2 час да ползвам и да се поразходя малко.Сега вече си мисля,че този режим на работа може да ми е навредил,но........ Cry

# 4
  • Мнения: 4 700
bubkite , zапочваШ да раzсъждаваШ в греШна посока.  Naughty ТИ НЕ СИ ВИНОВНА  Аz като бях на крак по цял ден какво да кажа, че е от това, че не съм седнала ли? Недей да се самоиzмъчваШ. Само да ти кажа, че според всички лекари и в моята хистология нямало ниЩо обеzпокояваЩо, но реzултатът е на лице (zа съжаление) Попитай лекарката си какво мисли по въпроса и дали има смисъл да си направиШ някакви иzследвания.  Peace Дано някой по раzбираЩ съЩо се включи. А може би Лали zнае повече.  Hug

# 5
  • Мнения: 65
Хистерометрията е измерване на дълбочината на матката-прави се по време на кюретажа.Когато матката е бременна съответно и дълбочината е по-голяма-расте със срока на бременноста.Хистологията която описваш говори за една разстроена бременност.Няма нищо което да те кара да правиш допълнителни изследвания.И няма нищо общо с движението или седящото положение.Много бременности се разстройват в начален етап,за причината можеш само да предполагаш,но често това е аномалия в самия ембрион,несъвместима с живота.Не си мисли ,че си виновна за случилото се,нито че си болна.Бих искала да ти кажа -спокойно!- следващия път всичко ще е наред,но аз също имах една несполучлива бременност и не се успокоих докато не забременях отново и видях сърчицето на бебето. Hug

Общи условия

Активация на акаунт