135 дни след ражадане...

  • 1 005
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
по новият закон ,болничните листове се отпускат до тогава, как се изплащат майчинските от тук нататък-90 % от брутната заплата или минималната работна?

# 1
  • Мнения: 6 029
? 45 дни преди раждането, 90 след... за това се пишат болнични листове. за остатъка до 315 се подава молба и се изплаща 90% от бутната заплата. след изтичането им се взима мин. работна заплата до навършване на 2 години.

# 2
  • Мнения: 3 621
а какво става при положение че заплатата на която те осигуряват е по-малко от минималната ....

# 3
  • Мнения: 6 029
а какво става при положение че заплатата на която те осигуряват е по-малко от минималната ....

не знам. как е възможно? на половин ден си работила, или?

# 4
  • Мнения: 3 157
аз мисля,че по-малко от 180лв не можеш да вземаш,но ще потърся точно къде го прочетох и ще ти го пратя

# 5
  • Мнения: 3 157
Обезщетение при бременност и раждане

Чл. 49. (1) (Доп. - ДВ, бр. 104 от 2005 г., в сила от 1.01.2006 г., бр. 105 от 2006 г.) Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното възнаграждение или осигурителния доход, определени по чл. 41 и не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната

# 6
  • Мнения: 127
Ами ако преди излизане в майчинство си ползвал неплатена отпуска, дали важи изплащането на 90% от заплатата?

Общи условия

Активация на акаунт