Руло от картофи!

  • 2 671
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Преди няколко дни правих такова руло и стана мнооооого вкусно!
 Ето рецептата и една снимчица!

 Продукти:
картофи 1 кг (10-12 бр.)
макарони 250гр
растително и краве масло 150гр (3/4 чаена чаша)
яйца 5 бр.
кашкавал 100гр
кренвирш 1 бр.
черен пипер
джоджан
сол на вкус

Начин на приготвяне:
 Картофите се сваряват цели, обелват се и се прекарват през преса, след което се омесват с жълтъците на трите яйца, част от мазнината, черен пипер, джоджан и сол на вкус. Макароните се сваряват (ако е останала вода се отцеждат) и се поливат с останалата запържена мазнина. Останалите 2 яйца се сваряват твърдо, обелват се и се разрязват на половинки. Върху намокрена кърпа се разстила картофената смес, отгоре по дължината се поставят макароните, а върху тях се нареждат една до друга половинките от яйцата. Слага се и нарязания на лентички кренвирш. С помощта на кърпата се навива руло, което се намазва с полуразбит белтък и се поръсва с настъргания кашкавал. Поставя се в намазана с масло тава и се пече в средно силна фурна.
 Аз използвах фолио за навиването, а не кърпа!


Ето го нарязано! Забравих да го снимам цялото!

# 1
  • Мнения: 2 018
Изглежда апетитно, ама как ли е на вкус - макарони с картофи Thinking
Бих опитала без макароните!

Благодаря за идеята! Моите лакомници ще го оценят  Peace

# 2
  • Мнения: 674
 Много е хубаво с макарони! Grinning  chef Аз имах такива с форма на спиралки и стана супер интересно! На снимката не се вижда добре. Гарантирам за вкуса! Peace

# 3
  • Мнения: 1 797
Изглежда наистина добре. С една зелена салатка или с млечно сосче сигурно е убиец.
Благодаря за рецептата   bouquet

# 4
  • Мнения: 6 461
Изглежда  доста вкусно и апетитно.
Благодаря за рецептата.  bouquet

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Звучи интересно, ще пробвам, но едва ли ще сложа кренвирш, по-скоро беконче  Twisted Evil

# 6
  • София
  • Мнения: 35 932
Мерси   bouquet Ще пробвам

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
нещо подобно правя и аз,пълнежът търпи импровизации, а когато ме мързи  Blush не го правя на руло, а на пластове в тавичка.

# 8
  • Мнения: 780
Аз правя подобно руло , но слагам и гъби , моркови ...и  каквото се сетя че имам останало в хладилника

# 9
  • Мнения: 393
Изглежда супер, тия дни ако ми остане време ще пробвам.

# 10
  • Мнения: 500
За днес вече си измислих меню,но непременно ще го направя на 16.08(тогава кучето ни има рожден ден и обещах на дъщеря ми да направим солена тотра)!Мерси!

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз правя подобно руло , но слагам и гъби , моркови ...и  каквото се сетя че имам останало в хладилника
И аз така!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт