Успявате ли изобщо да кърмите под час

  • 562
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
И какво правите, когато детенце зареве преди да са минали там 2та, 3те или 4те часа. Аз така и не успях да свикна моите бебоци на режим. Кърмя на поискване денонощно, гърдите ми стганаха на мекици, болят ме . То верно, че гърдите свикват на кърмене, ама чак пък нон стоп се не издържа. Дали не ми стига кърмата та се получава така.

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 23:03 от NikiFin

# 1
  • Мнения: 888
Много са мънички още!Давай им да папат, когато поискат...моята Лора е на 7 месеца и все още си папка понякога през 1 час и половина- два!

# 2
  • Мнения: 1 328
аз кърмя на поискване.. под час съм опитвала в началото, но като не стана си кърмя така.

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ядем на час и половина денонощно. bowuu

# 4
  • Мнения: 253
Кърмих на поискване първите 2,5 месеца. Като ревне и му давах, но към края на 3-тия забелязах, че хапва малко и скоро пак е гладен. Разширих малко интервалите и сега е на около 3 часа. Мисля, че и на него така му е по-добре - има повече време за игра и света наоколо, сънят му е по-дълъг, а пък и не му се натоварва коремчето. Преди като дам, той гладен, негладен, винаги цокаше, а после повръща, защото явно му идваше в повече.

Живот и здраве, за второто пак бих процедирала така - на поискване първите 3 месеца, после - режим на 2,5 - 3,5 ч (ако и на бебчо така му хареса естествено).

# 5
  • Мнения: 1 449
С двама е по-сложно, нека майките с опит да ти дадат по-специализиран съвет Simple Smile

.... на поискване първите 3 месеца, после - режим на 2,5 - 3,5 ч (ако и на бебчо така му хареса естествено).
Подкрепям изцяло, това е и нашата история.
Не съм налагала режим, просто лекичко "помогнах" на бебка да увеличи интервалите и минахме на 6 хранения. Влезе в новия ритъм за седмица и сама го поддържаше.
И аз свикнах бързо с новия ритъм Simple Smile

# 6
  • Мнения: 738
Храним се на поискване-на около 1-1,5ч. и малечко-палечко се чувства прекрасно!!!Всяко детенце си е индивидуално-така че води се по детенцето,то ще ти покаже кое е най-добро за него!!! baby_neutral

# 7
  • София
  • Мнения: 12 201
   Докато се регулира лактацията и си сигурна, че кърмата стига е хубаво да предлагаш по-начесто. Ако не са гладни няма да хапнат, а и ще си сигурна че така се стимулира лактацията.
   Кое по-точно те притеснява, че нямате режим или че не стига кърмата? Единствения начин да се увеличи е честото кърмене  Peace Когато вече се регулира количеството както другите мами са писали или самите бебчета ще си направят свои режим, който може да е на 2,3 или 4 часа или може ти самата леко да ги подпомогнеш.
   Ако искаш пиши в темичката в кърмаческия която съм пуснала за да може повече мами с близнаци да ти отворят.
   Доколкото си спомням ти ги дохранваш и с АМ. Колко често и по колко пъти? Успя ли да свикнеш да ги кърмиш едновременно, това определено спестява време. Отделно след известно време те ще почнат да сучат по-бързо и по този начин също ще се пести време  Simple Smile По-какво съдиш че не им е достатъчна кърмата? Колко са качили първия месец? Бебетата сучат не само от глад, а и за успокоение, приспиване, за да са гушнати и на сигурно при мама. Убедена съм че половината от времето което прекарвах в кърмене в началото реално беше не за хранене  Simple Smile
   Ето линк към моя стара темичка която съм пускала първия месец, да видиш каква паника съм била и какво объркване е царяло, постепенно обаче всичко се нормализира, колкото и да не ми се вярваше когато ми го казваха другите навремето  Simple Smile
Кърмене на близнаци - въпроси

# 8
  • Мнения: 390
Ние в началото зарад некомпетентен педиатър имахме проблеми с кърмата. Чк дохранвахме т.к. той каза, че от съвсем малко трябва да е на режим. Глупости...
Сега вече сме на навършени 3 месеца. Само на кърма сме. От около месец се храним на 3 часа. Само през нощта събуждането миу не е в конкретен час. Но сутрин се събужда в 9, 9 и нещо и така през 3 часа.
Но както са писали мамите всяко бебче си има различни нужди и предпочитания. Вярвам, че те сами си правят режима.

# 9
  • Мнения: 2 757
Аila, единствената причина поради която дохранвам понякога е защото реват и аз нямам кърма, усещам си понеже току що са я изцоцали. Само сутрин понякога прескачам кърмене и майка ми им дава формула за да поспя щото иначе е невъзможно. Начи поне по 2 пъти на ден получават формула като цяло хранене или добавка, зависи колко изцоцат от мен. Мисля, че си права, че просто си цоцат за удоволствие. Наддават иначе нормално според сестрата. Е не като големият ми син който качваше по 1.5 кила първите месеци. Средно за 1я месец наддадоха 1.200 гр., а втория Ева наддаде 800 гр, а Теди 1 кг.  Дори сестрата каза да им спирам добавката щото явно нямат нужда от нея. Ама като реват и като усещам че нямам кво да им предложа предлагам бутилка. Ева не обича хич и яде само когато умира от глад. Докато Теди колкото и да му дадем не отказва. А едновременно не мога да кърмя, не става просто  Embarassed

# 10
  • Мнения: 10 982
В началото се опитвах да храня Рая под час, на 3 часа. Тогава тя спеше повече и когато я будех да яде, беше кисела и нервна. В резултат - нито спането спане, нито яденето ядене. Затова спрях да гледам часовника и я кърмех, когато поиска. А нощем никога не съм я будила, тя сама си решаваше кога да си получи ранната закуска.

# 11
  • Мнения: 1 288
никога не съм се стремяла да й направя режим. давах й когато поиска, а с времето тя сама започна да си търси на 3-тия час. може би и твоите мъници ще си изградят някакъв режим с времето.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 201
   НикиФин страхотно са наддали малките. При малкото добавка която им даваш и аз смятам, както сестрата че няма нужда от нея, явно кърмата им стига.
   
Цитат
Ама като реват и като усещам че нямам кво да им предложа предлагам бутилка.
  Аз се чувствах по същия начин, докато не открих едно нещо, за което само бях чела. Гърдите не са място където се складира млякото, когато веднъж се установи лактацията постоянно ще ти се струва че са празни и няма нищо, просто защото повечето от кърмата се произвежда докато сучат малките. Забелязах че ако стоят повече време на гърдата или искат да сучат малко след като са хапнали и все пак им предложа, след няколко минути просто слиза следващата порция кърма. Просто и аз в един момент някъде след втория месец се успокоих че качват достатъчно като при нас това беше 800-900 грама първия и 750 някъде втория месец и започнах просто да си ги кърмя когато искат. Без да гледам часовници или да се притеснявам има ли няма ли кърма и всъщност искат ли да ядат или само да се успокоят. Така или иначе винаги слагането на гърда вършеше работа и ги успокояваше.
    Успяваш ли вече да се понаспиш? Можеш ли поне с едното да кърмиш легнала и да си почиваш?
    Много поздрави на малките от какичките, а баткото да слуша повече и да помага  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 225
Не съм се и опитвала да кърпя по час - случвало се и през час и половина и прз 9 часа.

Общи условия

Активация на акаунт