На колко години децата ви започнаха да познават цветовете?

  • 6 489
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте, мамчета!
Искам да ви попипатм на колко години вашите деца започнаха да различават цветовете и да ги назовават?
Моят син е на почти 4 години, но все ги бърка. При вас как беше?

# 1
  • Мнения: 582
Големият ми син беше почти на 4,5 когато най-сетне спря да бърка цветовете, а малкият ми син на 2,5 половина различаваше безпогрешно цветовете и то не само основните ,но и розово ,лилаво, оранжево

# 2
  • Мнения: 17 401
След 2г и половина. НАучи ги покрай флумастрите, след като започна да оцветява.

# 3
  • Мнения: 4 915
На 2 години и 1 месец Мариела научи 5-6 цвята. Сама изяви интерес и желание, аз не се бях сетила да я уча още...Така научи и цифрите до 10 по същото време.

Различните деца проявяват различни интереси и склонности.
Каката примерно може много да говори, да брои предмети до 3, да познава цветовете, но няма желание да учи стихчета, песнички, да рисува фигурки...А други деца пък са много по-напред с материала от нея в други области...

Ако искаш по-лесно детето да научи цветовете, постоянно назовавай цвета на предметите от ежедневието ви: Подай ми жълтата чашка, обуй си сините чорапки, сложи си червената шапка, избърши се в оранжевата кърпа, обуй си черните джапанки и т.н.

Или групирайте еднакви предмети с различни цветове: моливи примерно; червени и зелени ябълки, чорапи с различни цветове и т.н.

# 4
  • Мнения: 5 183
Доста отдавна беше - сигурно около третата годинка ще да е било.
При това на два разли4ни езика му се налагаше, защото расте в двуези4на среда.
Но децата са разли4ни и в разли4ни области се развиват със свои си темпове.
Ние например, проходихме едва на 1 година и 4 месеца, а проговорихме изклю4ително късно, може би пак заради двуези4ието... newsm78

# 5
  • Мнения: 442
на 3,5 - 4г. някъде.
синьо и зелено ги научи най-трудно.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
сега може да сортира по цветове без грешка,но неможе да ги назовава правилно,за него всичко е "синьо" Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 021
Синът ми е в момента на 3г. и 2м.  познава цветове, но доста често ги бърка.  По някога  когато не му се занимава, а аз настоявам да ми каже кое какъв цвят е, казва примерно " червено", за да отбие номера  и продължава да си играе. Определено има още какво да се желае.

# 8
  • София
  • Мнения: 771
Моят съвсем скоро, към 2 г. 10 м. прояви интерес към цветовете, но в началото всичко наричаше зелено. Гледам, че с времето, за около месец, започна да познава и другите цветове, включително и неосновните. На моменти все още ги бърка, но повечето ги знае. Май по-трудно му беше да зацепи какво е цвят отколкото да научи да ги различава.   

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 17:22 от kali

# 9
  • Мнения: 3 146
И аз това се чудя. Моят на всичко лепва зеленото... Не съм сигурна, че ги разпознава... newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
А това е толкова относително - едни деца много рано, други по-късно .
Не помня точно, но щерката ходеше на ясла на 2 г. и половина и вече ги знаеше - т.е. по-рано е било.
А синчето чак след 3-те години. Забравила съм кога точно, но си спомням, че се вайках и аз по този повод.
 

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Той е на близо 4г. Познава само розовия цвят. Другите все още ги бърка.
Тя е бивш вундеркинд и следователно до към 2-2.5г. възраст всичко знаеше и помнеше.

# 12
  • Мнения: 60
Сега вече се чувствам по-добре.
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!!!
Ще го карам по-полека.

# 13
  • у дома
  • Мнения: 7 140
На около 2г и 6м знаеше и разпознаваше основните а на 3 всичките.Научи ги защото го карах да ми подава щипките (основните цветове) докато простирах и ако сгрешеше му показвах правилния цвят и така под формата на игра.Ама ти изобщо не се притеснявай,защото когато тръгна на детска от 20 деца само той и още едно дете ги разпознаваха .На учителките им беше направило впечатление и ни попитаха ние ли сме ги учили та не грешат.Иначе в първа група на детската ги учат и до 4 години и другите деца ги научиха.

# 14
  • Мнения: 4 068
Дъщеря ми е на почти 2 години/без 8 дни/ Grinning и вече познава доста от цветовете. Не съм я учила целенасочено, но явно съм назовавала цвета на предметите в ежедневието и ги е запомнила. Различава синьо, бяло, розово, червено, оранжево, зелено и лилаво,но ги изговаря толкова смешно, че чак сълзи ми потичат от очите понякога. Това, което съм забелязала аз обаче е, че всичко хубаво за нея е розово, въпреки че този цвят не преобладава нито в дрехите и нито в разните му там пособия.

Общи условия

Активация на акаунт