Въпрос за кумовете?

  • 2 923
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 425
Винаги съм си мислела, че най - добрата ми приятелка ще ми е кума с нейния приятел. Обаче по стечение на обстоятелствата най - добрата ми приятелка е сестра на бъдещия ми мъж Simple Smile А много ми се иска да са ни те кумове. Има ли някаква пречка да ни станат кумове като младоженецът и кумата са брат и сестра. И още нещо - чух, ако кумовете нямат сключен брак след като ни кумуват не могат да сключат църковен - вярно ли е това??? Хайде който знае да казва, че вече не знам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 188
Здрасти миналата година по това време, станах кума на брат ми, и той се ожени за най добрата ми приятелка, а ако ти върши работа ние вече бяхме семейство и имахме църковен брак

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Няма проблем сестрата на приятеля ти да ви стане кума.
Както няма да имат проблем и по-натаък те да сключат църковен брак - ние мин месец кумувахме, и в църквата дори не ни попитаха християни ли сме или не  Laughing (както и дали имаме брак, дали сме роднини помежду си или с младоженците...)

# 3
  • Мнения: 188
До колкото знам, не може да са кръстници на децата ви, ако някой от вас е кръстил някое от технике деца.
Това тази година го разбрах от един поп.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 425
Ами за сега нито те нито ние имаме деца, така че като се родят ще го мислим този въпрос. Ама много ми се иска точно те да са ни кумове. Май ще трябва да ходя до някоя църква да питам попа. То всъщност повече ме притеснява това, че те нямат брак и ще могат ли после да сключат църковен. Че като се оженим ние те са наред Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 782
Наистина най-добре отиди да попиташ поп, защото едни мои приятели станаха кумове,но трябваше да са били кръстени в църква, за да може да бъдат и на ритуала кръстници. Иначе проблем за това,че не са били женени не е било проблем.

# 6
  • София
  • Мнения: 281
няма проблем да се венчаят в цървка след като са били кумове! наши приятели се ожениха миналата година, а преди почти 5 години бяха кумове на други наши приятели - така, че действайте и много щастие ви желая!  Hug

# 7
  • Мнения: 122
Мисля, че роднини немогат да си кумуват. Даже май съм сигурна

# 8
  • Мнения: 5 606
ramia, могат. Наши познати бяха питали в църква и единственото условие било кумовете да са православни християни /кръстени/ и с тенденция да станат семейство, ако не са.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма проблем сестри и братя да са кръстници.
Няма проблем и това дали са семейство или не са.
Единственото изискване, за да направите църковна сватба, към вас и към кръстниците на сватбата е да са кръстени в църквата.
А никой поп не се интересува от това, дали са семейство или не са, дали ще са семейство или няма да са. Peace

# 10
  • Мнения: 305
Мисля, че не трябва да е проблем.Наскоро моя приятелка се жени, а нейната сестра със съпруга и им станаха кумове.
Единственото, което е важно кумовете да са кръстени.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Със сигурност знам, че няма проблем сестра да е кума на сватбата на брат си. Не съм чувала, че след това не можело да сключват църковен брак... Но все пак питай някой свещеник.

# 12
  • Мнения: 82
Мила,изобщо не се тревожи,няма проблем те да са ви кръстници,нито е проблем после да сключват какъвто и да е брак помежду си!Могат да са кръстници и на децата ви и още нещо може после и вие да сте им кръстници и вие да кръстите техните деца!!!
Така,че спокойно щом си се разбирате и уважавате с тях-това е най-важното да сте си близки и да разчитате едни на други!

# 13
  • Мнения: 1 172
Няма никакви ограничения. Дори знам за двама братя, които си размениха кумството:
Единият брат и приятелката му  кумуваха на сватбата на другия брат
1 година по-късно вече женения брат и жена му кумуваха сватбата на другия брат и приятелката му (които са им кумове).

# 14
  • Мнения: 525
Аз знам, че по-принцип не е хубаво да кумуват двойка която няма брак (т.е. щяли да се разделят). Но това съм го чула от баби.

Общи условия

Активация на акаунт