От кога без следобеден сън?

  • 2 862
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 533
Мами, от кога децата ви отказаха следобедния сън?
Аз вече трети ден си късам нервите, опитвайки се да накарам дъщеря ми да заспи. Какво ли не правя, но не и не, на детето му се играе. А уж я вземам на обяд от детската градина наиграла се и изморена, така че да спи (поне досега беше така). Някъде към 3 часа вече успява да заспи, спи минимум 2 часа и вечер е истински кошмар  Shocked
чудя се дали вече няма нужда от следобеден сън или е просто временно това състояние  newsm78
Моля, споделете вашия опит.   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Ами моите още спят след обяд.Пък и на градините винаги ги слагат да лягат така че не мисля да променям нещата още,а вечер наистина заспиват по късно което не им пречи да стават в 7.30-8.00

# 2
  • Мнения: 25 562
На 5 години и половина спрях да го слагам да спи следобед, защото го записах на английска детска градина, а там имаше занятия и втора смяна през месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
МИсля,че е период.Светльо също днес ми отказа да спи,сега знам че ако тръгнем на някъде с колата веднага ще затвори очи,но няма да рискувам и затова сега играе по двора.
Може да опиташ да не я оставяш да спи дълго следобяд,така поне вечер ще ляга на време:)

# 4
  • Мнения: 1 021
И аз смятам, че е период! Няма как на тази възраст да няма нужда от следобеден сън!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Виж сега, при това кофте време и смяна на температурите, е нормално и децата да се влияят. По принцип на тази възраст трябва да се спи следобед.

# 6
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
И ние имаме такива периоди . Просто като не и се спи нея натискам и така си ляга по рано вечер .

# 7
  • Мнения: 41
от 4,5 години спря да спи следобяд

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Синът ми е на три години и спи всеки следобяд.Не е имал такива периоди.

# 9
  • Мнения: 3 146
И моят на тази възраст се опъваше, но накрая заспиваше, сега пак спи като пън.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят син е на 4 години и 3 месеца, и все още спи по 2 до 3 часа следобяд. Е, случва му се да пропусне,но не защото той не иска, а защото майка му е направила кофти разпределение на времето през деня или пък заради гости се превъзбужда и аз решавам да го оставя.
 Щерката след 5-тата година започна да пропуска, но и до сега ако мога да я уговоря да легне - заспива.

 Аз си спомням, че бях ученичка и събота/неделя,  и ваканциите много обичах да спя следобяд. Мама ми се караше,че съм голяма вече - още й се чудя на акъла. newsm78

 

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Никога не съм я карала насила. Обаче аз като заспя, от скука заспива и тя Mr. Green. Дори и сега.

# 12
  • Мнения: 4 473
На 4 години дъщеря ми започна да ми прави проблеми с вечерното лягане. Преди полунощ изобщо нямах шанс да я  приспя.  ooooh! По тази причина реших, че ако не спи следобед, вечер ще ляга в по-нормално време. В детската градина протестираше срещу спането, но знаеше, че няма избор и често, докато се прави на спяща пред госпожите, отнасяше по някой сън. Simple Smile Вечер обикновено ляга в 22-22.30ч.

# 13
  • Мнения: 7 474
Моята щерка е на 6г. почти, още спи на обяд всеки ден. Предполагам обаче е до дете и режим Thinking

# 14
  • Мнения: 613
Аз си мисля, че си е и до детето.
Имам ли възможност за следобеден сън винаги се възползвам  Simple Smile И по този повод си мисля, дали аз не направих дъщеря си сънлива... Тя самата доброволно, следобедно време никога не е заспивала, но в момента, в който аз лягах до нея и я гушвах, заспиването не е било никога под въпрос. Аз пък нямах проблем с това, защото нямам нищо против следобедните дрямки Wink

Сега е малко по-различно, защото дъщеря ми стана на 6 и наесен ще е ученичка, а забелязвам, че все още има нужда от следобедна почивка.


Общи условия

Активация на акаунт