Доматена супа - как?

  • 2 956
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Не бях предвидила днес да правя супа...Но имам няколко поомекнали домата и реших да ги оползотворя в супа. Сос не искам, защото скоро правих.

Та ето ми ги продуктите - лук, морков, малка тиквичка,пипер, домати и чесън. Картофи нямам, но имам един останал сварен, така че евентуално в краен случай мога да го използвам. Фиде и подправки.

Та чакам идеите ви.....Благодаря! В последно време ми харесват крем супите, ако евентуално се сещате пък и за доматена крем супа....ще съм ви благодарна много!

# 1
  • Мнения: 6 001
Аз съм нова и често ми се карат защо не използвам търсачката а пускам вече пуснати теми....но кво да се прави не винаги човек се сеща за търсачка..та аз сега ти прехоръчвам тази супичка, та дано ти хареса... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7507.0  Надявам се съм помогнала....   chef

# 2
  • София
  • Мнения: 462
Аз от това бих сътворила лятна манЖа ,като на майка ми Simple Smile
Запържва се лука,после чушката,морковчето,после се слагат рендосаните доматки при тях и тиквичка или патладжан на кубчета ,като поври и прецениш че ще е готово скоро слагаш нарязан и пресовам чесън (ама повечко щото в това и е чара на манджата Simple Smile ) .И можеш ако искаш една лъжичка брашънце да туриш,става по....гладко някак си Simple Smile
Не е съвсем супа ама е много вкусно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 036
Любимата ни супа е следната.
Половин кг. домати, (може и с доматено пюре)2 глави лук,2 моркова, 1 стрък кервиз се задушават задушават в малко масло(20 грама)Прибавя се 2 лъжици брашно, вода(зависи как я консумирате по гъста или не), черен пипер е 1 лъжичка захар.Всичко ври на бавен огън.Прибавя се на върха на ножа още малко масло.Преди да се сервира се прибява накрая 1 чаша бяло вино.(Рецептата е от френската кухня)

# 4
  • Мнения: 11 607
Аз съм нова и често ми се карат защо не използвам търсачката а пускам вече пуснати теми....но кво да се прави не винаги човек се сеща за търсачка..та аз сега ти прехоръчвам тази супичка, та дано ти хареса... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7507.0  Надявам се съм помогнала....   chef

Благодаря ти за съветите, но...темата,която ми предлагаш е хубава, но от 2004г. и от тогава до сега и самата Бу сигурно е прибавила към колекцията си нова доматена супа.......Ще използвам идеята за сирене, но ще го натроша най-накрая....

Марипоса благодаря за идеята, но ми се яде супичка......

Деси, това е единият момент,който не ми бе ясен.....Брашното...Благодаря!

Ще се отчета после!

# 5
  • Мнения: 3 036
Маминке,
става като крем супа с брашното и леко я сгъстява.Забравих да прибавя че аз я "побългарих "като сложих и малко къри или люта чушка.

# 6
  • Мнения: 9 899
аз пък още онази супа, от 2004та правя Simple Smile
сиренето накрая се натрошава, да Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Ето една доматена крем супа:
3 суп. л-ци масло
1 глава лук
2 счукани скилидки чесън
1 лъжичка кимион
1 лъжичка черен пипер
680 гр (1 консерва) доматено пюре - това не знам точно на колко домата съответства  Rolling Eyes
320 гр течна сметана
кашкавал

Маслото се разтопява и в него се задушават на умерен огън ситно нарязания лук и чесън. Поръсват се с кимиона и черния пипер и се свалят от огъня. Доматеното пюре се загрява в тенджера, добавя се задушения лук и се разбърква. По желание се добавя чили или табаско. Оставя се да изстине. Сметаната се загрява (без да завира). Налива си при доматеното пюре и се разбърква. Може да се добави варен ориз за уплътняване. Сервира се с бита сметана и настърган кашкавал

# 8
  • Мнения: 2 591
на мен мнооооооооого ми се беше прияла доматена супичка и днес си сготвих една - направо да си оближеш пръстите!

обединих няколко рецепти от една готварска книга и се получи следното: задуших лук, добавих домати и вода, после фиде и подправки - босилек, магданоз, чер пипер и сол, след това натрошено сирене и накрая пресечена застройка с две яйца... а, да сложих и една лъжичка брашно, защото ми се щеше да е по-гъстичка... стана божествена   chef (аз не исках моркови и чушки да слагам - исках само домати Blush)

# 9
  • София
  • Мнения: 62
Аз правя доматена супа така- задушавам луки картофки в мазнина, после изсипвам 1-2 буркана домати, които разреждам с вода и оставям на котлона да ври. Когато картофите са сварени, прибавям фиде и накрая много магданоз. Става много вкусна и децата ми я обожават

# 10
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз я правя така-
Настъргвам 1 гл. лук и я запържвам в малко в олио, после прибавям 1 с.л. брашно и малко след това разреждам с вода. След това няколко меки домата, обелени и рендосани, 1 с.л. вегета - имам една домашна, която е сурова /съдържа лук, морков, чушка, домат, магданоз, целина и сол/ иначе може и купешка. Много малко й трябва да поври, след това фиде и то да поври и я застройвам с яйце и кисело мляко. Слагам чубрица и черен пипер по вкус.  chef Става нещо като доматена-крем супа

# 11
  • Мнения: 239
И аз утре ще правя доматена супа.За сега рецептата на 4U ЩЕ пробвам,по-нататък и другите.

# 12
  • Мнения: 11 607
Да ви се отчета и аз.....

Нарязах лука, тиквичката, пипера и ги сложих във вода да се посварят....Като започнаха да омекват добавих пасираните домати и още малко вода....Изчаках да поври известно време....И след това пасирах единственият голям картоф,които имах(сложих него вместо брашно,защото не исках да го хвърлям), прясно мляко, сирене и яйце и тази смес добавих към супата, сложих още прясно мляко, подправки, чесън и малко фиде. Пасирах и се получи почти хомогенна смес, добавих олио и захар,че ми бе кисело от доматите и това бе.

Мъж ми бе скептичен, но му хареса много супата...Гъстичка стана, но предпочитах да е като крем супа, защото аз си слагам в чаша и закусвам така пред компютъра.....

Ще опитам и другите рецепти, но идеята ми бе да прочета няколко рецепти и после да направя смесица от няколко......

Благодаря от сърце на всички!  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 591
Ще опитам и другите рецепти, но идеята ми бе да прочета няколко рецепти и после да направя смесица от няколко......

и аз така правя  Peace

# 14
  • Мнения: 375
Доматена супа

1 глава лук
 5-6 скилидки чесън
маргарин/масло
1 буркан домати
3 с.л. фиде
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. сирене
1/2 ч.л. босилек

В маслото се задушават нарязяни лук и чесън. прибавят се настърганите домати, когато заврят се прибавя литър и половина топла вода, а когато и тя заври - фидето, солта и босилека. след 10-ина минути супата е готова и се отдръпва от котлона. Тогава се прибавят млякото и сиренето. Консумира се и топла и студена.
 
 

Общи условия

Активация на акаунт