интимна хигиена на момиченца

  • 1 981
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте, майчета.Предполагам, че и по рано е имало подобна тема, но не намерих нищо.....Моля, дайте ми съвет .Имам дъщеря на 1 месец и половина.Първоначално всички в хор ми казваха "там не се пипа" или само лекичко с вода да измивам интимните части, но така не се измива добре.Когато я сложа в легенчето  тя стиска крачета и е трудно да я измия без да я пипам, а честно да си призная ме е и страх да го правя...Как да съм сигурна че съм я почистила добре...Вие какво правите.Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 386
Аз лекичко разтварям и почиствам или с памуче с преварена вода или с парченце мокра кърпичка напоена с бебешко олио

# 2
  • Мнения: 2 950
Това с "там не се пипа" изобщо не е добър съвет. Моята педиатърка ме съветваше да отварям леко и с памук с преварена вода да почиствам. Иначе се събира едно такова бяло - кремове, урина, мръсотия. Трябва да се почиства. Но при нас не падаше всичко наведнъж - на всяко къпане по малко и така.

# 3
  • Мнения: 1 986
има отговор от Д-р Слънчева: "Здравейте! При всяка смяна на памперса седалището може да се почисти с мокрите кърпички за бебета и се мие само с вода, ако е имала само урина и със бебешко сапунче при изпражнения. Вечер след банята , ако има бяло секретче се почиства до колкото е възможно внимателно с памуче напоено с бебешко олио. Не е необходимо триене с тензух- кожата е много нежна, може да се нарани и да с е инфектира."

# 4
  • Мнения: X
нашата педиатърка каза, да почиствам с марличка напоена с бебшко олио или лосион.аз ползвам лосион на мустела.и така нямаме никакъв проблем.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Разтваряй и срамните устни всяка вечер,защото има едно нещо,което се казва "срастване при момиченцата"има цяла тема в здравния Peace
Какъв е този съвет "там не се пипа" newsm78,а къде се пипа

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
В първите месеци почиствах интимните части с памучна кърпа напоена с преварена вода. Сега стова правя с мокрите бебешки кърпички. След това със сапун на чешмата или във ваната. Според мен не е страшно да се пипа "там", ако се прави внимателно. По-страшно ми се струва да останат мърсотийки, които след това могат да причинят инфекция или нещо друго.

# 7
  • Мнения: 6 029
Здравейте, майчета.Предполагам, че и по рано е имало подобна тема, но не намерих нищо.....Моля, дайте ми съвет .Имам дъщеря на 1 месец и половина.Първоначално всички в хор ми казваха "там не се пипа" или само лекичко с вода да измивам интимните части, но така не се измива добре.Когато я сложа в легенчето  тя стиска крачета и е трудно да я измия без да я пипам, а честно да си призная ме е и страх да го правя...Как да съм сигурна че съм я почистила добре...Вие какво правите.Мерси предварително

а ти как си правиш интимната хигиена?

# 8
  • Мнения: 326
По-смело, майче!   bouquetРазбира се, че трябва да разтвориш срамните устни, за да почистиш добре и внимателно разбчира се. С това "там не се пипа" на по-късен етап дъщеря ти няма да знае какво точно е интимна хигиена. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 233
Е, разбира се всяка вечер при къпането я мия с вода. А и през деня я мия поне веднъж. Особено сега през лятото.

# 10
  • Мнения: 66
Благодаря на всички , които спокойно и добронамерено ми отговориха.Естествено ,че няма база за сравнение между 29 годишна жена,каквато съм аз и едномесечно бебе, що се отнася за интимна хигиена, нали Julie.....Така, че какво точно ме питаш

# 11
  • Мнения: 474
И аз се притеснявах за същото, но без да питам педиатъра прецених, че трябва да разтварям леко и да почиствам. Отначало доста се притеснявах, но както пишат майчетата по-горе - не може да не се почистят - кремове, секрети и т.н.

# 12
  • Мнения: 5 539
Технически погледнато, винаги съм мила дъщеря си по същия начин, както и себе си. И до 2 годишна възраст не се е подсичала изобщо.
Сапун ползвах по веднъж дневно или след като е акала.

# 13
  • Мнения: 864
Ние почистваме с памуче с преварена вода.

# 14
  • Мнения: 10 983
Почиствам с клечка за уши или мокра кърпичка. Сапун вечер по време на банята или когато й мия дупето на чешмата.

Общи условия

Активация на акаунт