Ама че елда

  • 373
  • 4
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От няколко дно правя на бебока каша с брашно от
 елда,пасиран  банан и ябълков сок.
  Мислех, че е голяма вкусотия, защото мирише много добре, а  бебко хапва и не протестира....
Обаче реших да я опитам и останах като гръмната Shocked - супер горчиляк, голяма гадост. Sick ..как го яде детето незнам.
Въпроса ми е-
Вие как приготвяте кашите с елда?
  Thinking Да не би проблема да е в мен....брашното го приготвих като поизпекох, силно казано, елдата и я смлях ....

# 1
  • София
  • Мнения: 10 301
Ами не знам как е като я поизапечеш, но аз я варя както си е на зърна и я пасирам за Али а остатъка непасирано си я изяждам аз.
Много ми е вкусна, но нали съм си рускинче, та сигурно ми е малко или много извратен вкуса  Mr. Green  нали с това са ме хранили като малка  Mr. Green

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Eх, че съм  #Silly - за варене не съм се сетила- ще пробвам, благодаря Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 10 301
Чакай да ти обясня открай до край как я правя, че става по хубава...
Варя 1 към 3-3,5 около 15мин, без да отварям капака. Слагам елдата във вряща вода. Като отвориш капака след определеното време вода не трябва да се вижда. Свалям от котлона и завивам с одеяло. Така трябва да престои поне 30мин. аз я оставям за повече, тя след около час е с перфектната температура за бебка. Аз си я подправям с малко мляко и захар, а на бебка пасирам и добавям 2-3л. адаптирано мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, аз я правя кашата точно като тебе - от домашно брашно, накисвам го предната вечер, после я варя 1-2 минути и готово.Обаче хич не е горчива.Да не би нещо елдата да не ти е в ред?

Общи условия

Активация на акаунт