Има ли мами, които не искат второ дете?

  • 2 488
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте мами, интересно ми е какво би ви накарало да не искате да имате второ дете. Финансови причини, притеснения как ще се справвяте с две деца, здравословни проблеми... или чисто егоистични подбуди. Признавам, че при мен има известна доза страх, но пък и ми е рано, синът ми още е на 8 месеца.

# 1
  • София
  • Мнения: 622
И синът ми е на 8 месеца и бях учудена, че много малко след раждането (което беше трудно и с много усложнения) се замислих за второ. Засега ново бебе ми е в имагинерното бъдеще, ако имаме финансовата възможност, ще си направим още един шушон  Party

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Нямам притеснения,просто не съм типа човек които планува Peace.Бременоста ми не я очкваквахме,но пък се зарадвахме когато разбрахме,защото ако не се беше случило сигурно още щяхме да отлагаме,за да свършим и още нещо Rolling Eyes.Сега не правя планове,ако стане добре дошло,но не мога да лягам и ставам с мисълта бремена ли съм или не!

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Определено аз не съм от тези мами, които не искат.  Само да съм здрава и да имаме финансова възможност, изобщо няма да се замисля.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз цял живот искам само едно дете,но откакто забременях се замислям и за второ след време,естествено ще се съобразя с ред причини,финансови,здравословни и други,но ако стане ненадейно не бих направила аборт,ако имам поне минимални условия да си го отгледам.Направо е невероятно как ме е променила бременноста.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз съм на моменти - веднага след раждането бях готова за още едно бебе, явно еуфорията от появата на малката ми принцеса още не ме беше пуснала и нещата около отглеждането й ми се виждаха лесни. Сега обаче не съм на това мнение. Колкото повече пораства госпожицата ми, толкова повече мисълта за второ дете ме плаши. Притеснява ме най-вече отговорността, това че всеки нов живот има нужда от огромно количество внимание, отдаденост и грижи. А на този етап това мога да осигуря само на Ени. Все още не съм готова да деля обичта си и отдадеността си към нея. Може би след няколко години, когато малката порасне ще мисля по друг начин. Кой знае...

# 6
  • Мнения: 421
И аз добреди година виках,че искам само едно дете.Даже хората ми се смееха и ми казваха да не говоря от рано,ама аз се тръшках - "НЕ! Не! Едно ще е!" ... пък сега си мечтая за 3-4 Simple Smile  и то съвсем сериозно.Даже май ще се старая да избегна секциото заради тази причина...но човек никога не знае какво ще му дойде на главата.

IrenaD   според мен финансовите причина са сериозни.А ако сте добре обезпечени... всичко останало си идва от самосебе си.Имам позната,която има момиче на 8години и сега мисли за второ само защото мъжа и иска. Иначе нея я е страх от бременността и отговорностите.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз много искам трето, ама много Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 451
Буболина и аз. Grinning

# 9
  • Мнения: 388
Аз много искам трето, ама много Rolling Eyes
Ставаме три Hug Peace!

# 10
  • Мнения: 1 317

Четири  Crazy

На мъжа ми съм му поставила условие - или си оставаме само с това дете или прави още две  Crazy Засега е съгласен с второто, ама да видим докога  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 679
Определено искам второ дете, притеснява ме факта, че до момента гледам детето си сама почти изцяло и за второ няма да имам сили - поне не на този етап. Алекс беше доста неспокойно бебе, едва сега вече спи по цяла нощ, заиграва се и други приятни за моето око неща  Mr. Green Затова определено ще изчакаме със второто дете поне 3-4 години, въпреки голямото ми желание да е по-скоро. Не сме говорили със съпруга ми по въпроса, но мисля, че и той ще е на същото мнение.

# 12
  • Мнения: 167
Имам приятелка и позната,които твърдо казват - едно ще е ! Хайде ,за едната разбирам - трудно живеят,но другата е финансово добре,здрава е, има помощ от баби...Но така са решили и те си знаят най-добре.

Аз искам още 1-2 - колкото Господ даде Hug

# 13
  • Мнения: 669
Таталина, твоят пост все едно аз съм го писала. Peace
С принцеси не е лесно Mr. Green

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз също съм от групата на ИСКАЩИТЕ второ и може и скоро да започнем правенето.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт