Отговори
  • Мнения: 1 210
Мили момичета, виждам, че тук повечето сте много младички, но ако има майки на порастнали дечица, моля, помогнете ми с мнение по въпроса. Колебая се, защото за прословутата школа се носят много добри и много лоши отзиви, а всички искаме най- доброто за децата си. Целта на дъщеря ми е висока- или немска гимназия, или американския колеж, така че не ми се иска да рискувам с непроверени и неутвърдени имена. От друга страна в Иванови съм чувала, че стигат до психически тормоз, а детенце е една треперушка... Объркана съм, моля, помагайте. Благодаря ви предварително!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Здравей, моите деца са още малки, но имам приятелка с дете,коета завърши там 7  клас и е много доволна. Изискванията са страшни, натоварването - огромно. Там важи принципа за естествения подбор- добрите ученици са на питдестал, а по-слабите на дъното. За деца, които не покожат добри резултати биват принудени да напуснат.
 Иначе резултатите са перфектни. Без други подговителни уроци, детенцето изкара 6 по математика и 5.5 по бълг.език. В момента завърши подготвителен клас във френската гимназия, но имаше шанс да влезе и в немската. Явно тормоза наистина е голям, но пък нали се гонят резултати. Спортистите, които печелят медали да не би да не ги тормозят? Лесно няма и ако имам възможност, когато дойде моментът за моят син, бих го записала.
   Каквото и да решиш, пожелавам успех на теб и детенце.  Grinning

# 2
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Трябва да прецениш дали ще издържи детето на такова нещо /тормоз е меко казано/. Ако е доста амбициозно и издръжливо- опитай, ама иначе може да смачкат детето. Аз за моята девойка избрах  курсове по български в школа, която е в кварталното ни училище , но залагам на учителката- много е яка и амбициозна /но не чак като Иванови/ .За математиката- частни уроци при учителка, за която  казват че е много спокойна и много разбираемо и добре обяснява. Мисля , че за мен това ще е добре. А останалото е .... ако му уври акъла и реши,че трябва да се подготви - ще се получи. Ако не проумее важността на мероприятието и не пребори мързела... и Бил Гейтс да и взема по математика- все тая. Така че на каквото и да се спреш- най- важна е мотивацията на детето. Успех и здрави нерви !!!  Peace

# 3
  • Мнения: 8 460
Категорично ПРОТИВ Иванови.Подробности няма да пиша поради определени събражения.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Много ги бяха плюли в дир-а. Аз не бих рискувала.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=parents&Number=194174 … &sb=&vc=1 /обаче не беше в тази тема, а в друга, която не намирам/

# 5
  • Мнения: 2 829
аз също се насочих към др.школа,

# 6
  • Мнения: 1 210
Благодаря на всички  Hug
Общо взето, май трябва да се рискува, тъй като и тук мненията са противоречиви. Или пък ако искате да преименуваме темата "Къде бих поверила/поверих детето си да го подготвят за елитните гимназии". Би било по- полезно. Също може да оставяте координати, разни подробности като часове седмично, начин на обучение, отношение към децата, цена  и т.н.

# 7
  • Мнения: 901
Твърде ги тормозят в Иванови, а няма нужда.
Моята си имаше учителки по БЕЛ и математика, не са някакви свръх реномирани, просто ми опознаха детето, намериха верния подход, а и много се ровиха, за да разберат новия формат и какво е важно да се знае. Не ми излезе по-скъпо отколкото в школа, защото при индивидуални занимания необходимите часове са по-малко отколкото при групови.
И в крайна сметка сме сред гордите зайци на Първа английска в София.

# 8
Тази година май Иванов не можа да се добере до тестовете и да ги изтъргува сред питомниците си.От тази екстра се възползваха само малка част от тях ,които платиха доста голяма сумичка.Това го знаят всички .На това се дължи и прословутата му "УСПЕВАЕМОСТ.Само че той вече много се пази,защото това стана всеизвестна истина.В деня преди изпита имаше една малка отбрана групичка, която "нещо се готвеше",а другите трепереха по домовете си.Какво ли точно си доучваха любимците,което не трябваше да знаят останалите?Тази година успеваемостта му е направо плачевна. Знам какви оценки изкараха децата.Една голяма част от нещата които пише в сайта си е лъжа.Аз минах "през Иванови" и ги ненавиждам заради бруталната им лакомия и корупция.

# 9
  • Мнения: 2 013
Трябва да прецениш дали ще издържи детето на такова нещо /тормоз е меко казано/. Ако е доста амбициозно и издръжливо- опитай, ама иначе може да смачкат детето. Аз за моята девойка избрах  курсове по български в школа, която е в кварталното ни училище , но залагам на учителката- много е яка и амбициозна /но не чак като Иванови/ .За математиката- частни уроци при учителка, за която  казват че е много спокойна и много разбираемо и добре обяснява. Мисля , че за мен това ще е добре. А останалото е .... ако му уври акъла и реши,че трябва да се подготви - ще се получи. Ако не проумее важността на мероприятието и не пребори мързела... и Бил Гейтс да и взема по математика- все тая. Така че на каквото и да се спреш- най- важна е мотивацията на детето. Успех и здрави нерви !!!  Peace

Коя е тази квартална школа?. Аз съм също в Стрелбище-то /в пряк и преносен смисъл/ Диванетата ще са втори клас в 126-о ОУ.

# 10
  • Мнения: 2 673
Близначките ми бяха отлично подготвени във ВЕДИ! Математиката по принцип им е мътна..но по БЕЛ на изпита изкараха около 5.60, а по математика - 4.50. Бяха приети в 35 СОУ- немска гимназия. Едно от 7-те най-елитни училища в София.
Доволна съм много.
КАзаното от
Тази година май Иванов не можа да се добере до тестовете и да ги изтъргува сред питомниците си.От тази екстра се възползваха само малка част от тях ,които платиха доста голяма сумичка.Това го знаят всички .На това се дължи и прословутата му "УСПЕВАЕМОСТ.Само че той вече много се пази,защото това стана всеизвестна истина.В деня преди изпита имаше една малка отбрана групичка, която "нещо се готвеше",а другите трепереха по домовете си.Какво ли точно си доучваха любимците,което не трябваше да знаят останалите?Тази година успеваемостта му е направо плачевна. Знам какви оценки изкараха децата.Една голяма част от нещата които пише в сайта си е лъжа.Аз минах "през Иванови" и ги ненавиждам заради бруталната им лакомия и корупция.
и аз съм го чувала....

# 11
  • София
  • Мнения: 205
Тази година май Иванов не можа да се добере до тестовете и да ги изтъргува сред питомниците си.От тази екстра се възползваха само малка част от тях ,които платиха доста голяма сумичка.Това го знаят всички .На това се дължи и прословутата му "УСПЕВАЕМОСТ.Само че той вече много се пази,защото това стана всеизвестна истина.В деня преди изпита имаше една малка отбрана групичка, която "нещо се готвеше",а другите трепереха по домовете си.Какво ли точно си доучваха любимците,което не трябваше да знаят останалите?Тази година успеваемостта му е направо плачевна. Знам какви оценки изкараха децата.Една голяма част от нещата които пише в сайта си е лъжа.Аз минах "през Иванови" и ги ненавиждам заради бруталната им лакомия и корупция.

АБСОЛЮТНО ВЯРНО

# 12
И аз да се включа ,записах сина си във Веди,имам добри впечатления от подготовката която дават.Големият ми син също се подготвя там и влезе в немската,която се оказа не толкова елитна колкото и се носи славата,но това е друга тема.В школата преподавателите са мотивирани ,домашните се проверяват и коригират,поне така беше преди няколко години,надявам се да са запазили нивото.ако някой има по-пресни впечатления,моля да сподели.

# 13
  • София
  • Мнения: 205
dharmma , регистрирай се, за да можеш да получаваш лични съобщения и ще ти пиша

# 14
  • Мнения: 1 210
dharmma, колко пъти седмично са уроците във Веди и по колко часа / респективно български и математика/? Аз лично реших да пробваме с Иванови, те имат от 1- ви до 14-ти ежедневни часове...тъкмо ще може детенце да си прецени харесва ли и, може ли да се справи и как е натоварването. Но ако "окапе", ми се иска да имам готов резервен вариант, за да не губим време. Ох, побърках се вече...  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт