нестандартна раздяла? нормално ли е?

  • 8 256
  • 61
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Уважаеми, БГ мъже. Не се притеснявам да споделя публично проблема си, който за мен става непоносим. Искам честно, по мъжки, да ми кажете дали греша в преценката си за дадената ситуация. А тя е: мъжът ми играе онлайн бридж. Но не играе по 1-2 часа, а може денонощно. Имахме спречквания на тази тема, т.к. вместо да излезем в парка, той по цял ден ни игнорира с детето. Един малък пример: дъщеря ни има колело, което до сега не е карала, т.к. няма кой да ни помогне да отидем сред природата да кара. Освен непрекъснатото стоене пред РС-то (аз не мога да проверя пощата си дори), неговата партньорка по игра го сваля. Аз лично видях, т.е. прочетох, как тя му прави явни намеци. След неколкократните ми молби да не играе с нея, той отказва. Стигна се до там, че ми каза, че ни напуска!!!!!!Това беше върха. Тази вечер, аз публично изказах мнението си, при което ме бутна от масата и ми се затвори достъпа. Изключи си телефона. Обадих се на свекърва ми и й казах, да му предаде да избира между семейството и бриджа. Забравих да спомена, че той не желае да се съобразява с моите желания, дори, когато искаше да ни напуска преди 10 дена, мотивът му беше, че нямало да търпи претенции и "съвети ", и всичко това заради скапаните карти.
Кой е прав и кой крив?

# 1
  • Мнения: 185
Не съм татко,от позицията на мама ще кажа- Не,не е нормално!
Какви са му доводите,като го молиш да спре да играе?

# 2
  • France
  • Мнения: 726
Отговаря ми, че не съм "тая, която ще ми дава съвети" какво да прави. Да уточня, че нямаме сключен брак, и той винаги при скандал ме заплашва, че ще ни напусне. Така стана преди 10 дена. Каза ми да си търся друг #Crazy и "колко ще ми струва да ви отведа в Сф?" Shocked

# 3
Коя раздяла е стандартна ? Стига ли се до раздяла при нормални отношения?
Не познавам ситуацията, затова ще пиша принципно.
Изневяра, отчуждаване, секс, работа, хоби, родители, злополука, и много други неща могат да са причина за раздяла. Въпроса опира до достигане на границата на поносимост, на промяната в партньора. И до преценка до каква степен тази промяна е обратима, ако не нацяло, то поне отчасти. Обикновено и начина на комуникация има голяма роля в раздялата. Собствената промяна се забелязва по трудно, и затова почти не се отчита като фактор. Доверието в другия е в основата на всяка връзка, без него двамата са "съквартиранти".
Прецени каква е вероятността за възвръщане на доверието между вас. Щом като имате дете е по добре да загубите повече време в изясняването на отношенията, отколкото да съжалявате за пропуснатите възможности, след раздялата.
Успех, каквото и да решиш!

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 00:46 от jeilmedia

# 4
  • Мнения: 4 451
Съжалявам за това, което ти се случва и силно те прегръщам. Дано се включи и някой татко.
Но и за мен поведението на човека до теб не е нормално. Винаги можеш да се изнесеш, но детето? Може би ще е по-добре първо да поговорите и ако няма резултат, май наистина ще трябва да взимаш кардинални мерки. И аз ти желая успех. Hug

# 5
  • France
  • Мнения: 726
Май не се изразих правилно- ако се разделим, то това ще е заради срастта му да играе бридж, демек заради картите. За мен не е стандартна раздяла, макар и първопричината да е мъжкия егоизъм.

# 6
  • Мнения: 1 234
Здравей мила,не съм татко,но се вкючвам в темата главно за да ти окажа морална подкрепа  bouquet
Желая ти да бъдеш силна  Praynig Поведението на този мъж не е нормално.Мъчно ми е обач,че явно толкова държиш на отношения си с него-и с основание,имате и дете-че чак си задаваш въпрос нормално ли е,или не такова държание.Не,не е нормално,за мен такова поведение е най-меко казано толкова ненормално,че човека има нужда от помощ-специализирана.Жалко е че ти имаш нормални приоритети във взаимоотношенията си с него,а неговите са бриджа,и то не реален,а в интернет #Crazy Това поведение отива на момче на 15,а не на мъж със семейство.
Прегръщам те,бъди силна  bouquet

# 7
Здравей, pechovska!
Мъж съм и мога да разбера увлечението му по компютъра и онлайн бриджа.
И аз седя доста пред компютъра, въпреки, че не играя бридж.

Обаче не разбирам отношението му към теб.
Знам, че е доста мъчително да те заплашват при всеки скандал с раздяла, особено когато обичаш този човек и на нищо на света не желаеш да се разделяш с него, а още повече имате и дете.

Не знам какво точно да те посъветвам, защото не го познавам достатъчно него, но едно съм сигурен, мъжът понякога има нужда да бъде "стреснат" за да се окопити от някое увлечение и да се сети, че има определени задължения и че всъщност обича жената и детето си.
Не изключвам възможността да му заявиш, че напускаш и започнеш да си събираш багажа... ако той действително те обича едва ли би ти позволил да напуснеш току-така.
Опитай се също така да бъдеш максимално искрена в чуствата си към него, но не и да му крещиш и да му нареждаш (много мъже ги отблъсква и подтиска това, въпреки, че жената може да е права) дори и да ти се иска. Просто един откровен искрен разговор без да го нападаш и обвиняваш. Един вид да му разкажеш колко ти е тежко като на приятел.
Предполагам, че може и да сте имали такива разговори и пак да няма резултат.

Тогава може би известна раздяла би била отрезвителна за него, защото не ми се вярва да искаш цял живот мъжът ти да игнорира и теб и детето ти и да сваля с други жени и ти просто да търпиш това.
Ако и раздяла не го отрезви и не те пожелае отново тогава наистина жалко Sad

Но преди раздяла наистина опитай всичко възможно за да върнеш вниманието му към теб.
И не се отчайвай, опитай се да бъдеш позитивна към него, да го изненадаш с нещо приятно, да го прелъстяваш и т.н. от така наречените "женски номера"   Simple Smile Wink

# 8
  • Мнения: 2 161
pechovska ,не ми изглежда нормално за това да стигнете до раздяла.Ти си умно момиче,по мои впечатления,мислиш ли,че картите могат да ви разделят?Нещо друго е.Помисли.



ППИзобщо не намеквам за извънбрачна връзка.Може да е просто впечатлен от вниманието на другото момиче.И да е вирнал носа.

# 9
  • France
  • Мнения: 726
Има вероятност тази вечер да се прибере, ако не реши да спи в цеха, за да не се видим. Аз му заявих, че ако утре ще се връща в Сф, искам да ни вземе (проблем ми е котарака, който не мога да взема в автобуса). Но той не иска да ни вземе.
 Боядисах се, епилирах се, ще си направя маникюр и педикюр и ако дойде ще бъда с къси панталонки и високи токчета  ShockedСледобед ще почистя и всичко ще блести, ако дойде де. Направих от любимите му пилешки каренца.
Иначе преди малко се разплаках, не можах да спа, треперя, мислих, че ще припадна.
Не го разбирам- да не уважи молбата ми да не играе с партньорката, която му правеше явни намеци. Толкова ли е трудно? Обвинява ме  ,че съм му поставяла ултиматуми #Crazy, че съм му казвала какво да прави #Crazy. Заради манията му по бриджа и аз взех да се уча!
Стискайте палци! Пуснах си любим диск със старо диско от 80-те. Дано помогне на настроението ми.

# 10
  • Мнения: X
Нормално е да има някаква страст..хоби или каквото и да е, но трябва да има граници! Не бива това да повлиява на личния и реалния му живот Кофти е , че е станало така. да не би проблема да е някъде другаде?

# 11
Мда, другия вариант е да започнеш да играеш и ти бридж или пък заедно да играете Simple Smile
Защо да не си пишеш и ти с мъже, които играят бридж  Wink

# 12
  • Мнения: 2 556
pechovska, и аз се извинявам, че не съм мъж, но явно тук преобладаваме жените.

Не знам какво да ти кажа, освен че стандартни и нестандартни проблеми за мен няма. Щом нещо е проблем - то си е проблем, независимо дали е бридж, друга жена, приятели или хоби.

Може би твоята тактика да е по-добра, аз лично за по-дребни неща такива скандали спретвам, че ....  #Crazy А за вечеря и любими ястия въобще забравям, ако нещо не ми изнася. Много съм зла явно и никакви компромиси не правя. Много рядко се караме с мъжа ми, но случи ли се, направо нямам спирка. Голям съм инат и зарека ли се за нещо, изпълнявам си го, дори и да не е ясно права ли съм, не съм ли. Моят съвет не само към теб, а към всички жени е да не търпят това, което не им изнася. Защото в дългосрочен план контрата остава винаги в жената, а мъжките приказки за ултиматумите хич не ме трогват, аз направо си признавам, когато имам някакви условия - да, приеми го като ултиматум, ако искаш, иначе няма да си живеем спокойно. И хич не ми пука тиранин ли съм или не съм. Като ме тормози нещо, по-добре веднага да се реши.

Дано се вразуми мъжа ти и това е.

# 13
  • Мнения: 1 172
Не го карай да зарязва бриджа, не го карай да избира други партньори. Нека си има време за хобита и забавления, което да си прекарва както си иска.
Но да уважава семейството си и да си изпълнява семейните задължения (домакинство, грижи за детето, пазаруване и т.н. вие си знаете какви задължения има всеки от вас) 
Най-добре да определите заедно с него по колко време може да отделя за бридж, без  това да пречи на семейството му, и да се придържате към тези норми. Със категорични забрани нищо няма да се получи.

# 14
  • Мнения: 3 268
Преживяла съм го,писах ти на лични.

Общи условия

Активация на акаунт