Какво ядем докато сме бременни..?:)

  • 13 799
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Хайде да обсъдим кой какво яде, какви принципи на хранене спазва/ако спазва Simple Smile ::, кои храни са полезни и кой не, какъв хляб трябва да се консумира, полезни ли са червените меса и кои и т.н.

Аз влизам от понеделник в 5-я месец. До сега съм качила 5 ки, но изглеждам така все едно съм качила о6те няколко отгорен смисъл бузи, ръце като на сумис, кълки и паласки, чак  не мога да се гледам. А за гърдите да не говорим - от 75 С минах засега на 90 Д.
Не мисля че много ям, но сякаш всичко се залепва моментално. Гледам да се движа в свободното време, но работата ми е стационарна на компютър в офис и сами разбирате...

Хайде давайте момичета  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз по принцип ям каквото ми се яде, не спазвам някакви диети. Сега гледам да наблягам на плодове и зеленчуци, че нещо килограмите взеха главозамайващо да растат, а уж не ям много.

# 2
  • Мнения: 1 233
Ограничавах се доста аз, докато бях бременна. Всъщност ограничавах сладкото. Наблягах на плодове и зеленчуци, но през зимата е по-трудно да се придържаш към такова хранене. Но тестени неща доста похапвах и резултата беше 14 кг за цялата бременност. Около 10 се свалят още с раждането. Но още имам излишъци, с които се боря.

# 3
  • Мнения: 689
Ядях всичко, което ми се искаше. Не съм се ограничавала по никакъв начин. Предпочитах прдимно пресните  плодове и зеленчуци. Не съм пила допълнително витамини, само фолиева киселина.

# 4
  • Мнения: 1 092
Аз също не се ограничавах от нищо по време на бременността и резултата беше показателен - 16 кг в + Mr. Green.Сега го отчитам като грешка.Мисля,че е добре да се ограничават сладките и тестените храни - те не носят нищо на бебчо а само излишни тлъстинки на мама Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 026
Не съм се ограничавала от никаква храна, качих 12кг.

# 6
  • Мнения: 1 877
Понеже и двете бременности ми бяха през лятото,та хапвах доста диня и сирене.Е,не се ограничавах - папках си от всичко,само лютото го изхвърлих от менюто...

# 7
  • Мнения: 3 456
Не съм спазвала никакви хранителни режими. Само люто не ядях. Спомням си също, че много ми се ядеше риба.

# 8
  • Мнения: 114
ох,да си призная и аз,че не се ограничавам от нищо.Похапвам си каквото ми се прияде,гледам само да не е вредно за бебето.Иначе предпочитам плодовете и зеленчуците пред месото-нещо не ми допада вкуса му напоследък.Иначе и сладичко си хапвам,да не говорим че люто ям в промишлени количества,наблягам много и на водата.Гледам и да правя дълги разходки-поне 1 час на ден.И до сега съм напълняла с 4-5 кг.Но до края остава още много,и не ми се мисли за тогава на какво ще приличам  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 100
В първия триместър нищо не ми се ядеше, миризмите ме дразнеха. Не ми се гадеше само от пържени картофи и зелена салата...и пилети  Blush Не съм хапвала почти месо. И тъй като не ми следяха кг от самото начало, а започнаха чак в 5ти месец, мисля, че първите три месеца нищо не качих, даже може да съм свалила някое килце. Втория триместър пък изхвърлих пърженото, плодовете и зеленчуците (по лекарско предписание) и се сещате, че почти нищо не ми остана да хапвам, освен тестени неща и супички. Сладкото и за миг не изхвърлих от менюто, независимо от всичко, още повече, че от 2 месеца съм в период на активно ядене на сладоледи  Laughing. Сега хапвам каквото ми се хапва, но през деня не ям много, а вечер, което е голяма грешка! В резултат на това за 4 месеца съм качила около 5 кг

# 10
  • Мнения: 2 677
Нито съм се ограничавала, нито съм се тъпчела - хранех се нормално. Почти с нищо не се промениха хранителните ми навици. Единственото, към което вкусовите ми рецептори ме влечаха повечко, беше сладоледа. Laughing

# 11
  • Мнения: 4 451
Не съм си променяла режима на хранене. Хапвала съм толкова, колкото и преди да забременея, но съм се старала да включвам повече плодове в менюто си.

# 12
  • Мнения: 42
аз също си ям всичко,вече съм в деветия месец, а и не  съм качила много килограми.Спряла съм лютото, ограничих се със солта, а пък маслини немога да погледна. Grinning

# 13
  • Мнения: 545
...............Мисля,че е добре да се ограничават сладките и тестените храни - те не носят нищо на бебчо а само излишни тлъстинки на мама Mr. Green
И аз така мисля и почти не ям тестено, но сладичко от време на време като ми се прияде - няма начин - я сладоледче (особено с  някакви плодове), я шоколадче, я нещо друго... Иначе сега през лятото освен плодове, зеленчуци, мляко и сирене просто нищо друго не ми се хапва. Страшно много обичам мляко с краставица (но не като таратор). Дори готвено не искам и готвя 1-2 пъти в седмицата само заради мъжа и детето (добре че то прекарва по 3-4 дни всяка седмица при баба си и тогава изобщо не се тревожа какво има за ядене у дома).

# 14
  • Мнения: X
На мен ми предстои раждане другата седмица и килограмите досега са 5.
Не съм се ограничавала, но много внимавах какво ям, по колко и как влияе то на бебето. До пети месец не бях качила нищо, но се хранех много здравословно - на всяко хранене голяма порция зеленчуци, почти никакви шоколади и сладки неща, сирене, яйца, кашкавал, никакви колбаси, никакви натурални сокове, газирано и т.н. Е, това не изключва за 9 месеца няколко пици, 5-6 дюнера и две-три ходения до МакДоналдс. Не съм повръщала, нито ми се е гадило, просто се хранех разумно и винаги спазвах правилото, че на бебето му трябват не повече от 300 калории допълнително на ден. Не съм се лишавала от бира почти всеки ден, изпила съм 2-3 чаши вино за цялата бременност. Тези килограми ги качих от 6 месец нататък. Хранех се по същия начин, но ме нападнаха ужасни киселини, дойдоха жегите и почти не можех да ям.

Също не съм спирала да се движа. Всяка вечер в парка, поне по час.
Правех си малки здравословни закуски, нискокалорични, които ядах, когато ме нападаше лакомията. Сега в 9 месец, нещо съм се отпуснала от две седмици, имам невероятен апетит и все за нездравословни храни - пуканки, пица, пържени картофи, цаца. Не се лишавам, но мисля, че няма да навредя на бебето с junk food за 1-2 седмици.   

Общи условия

Активация на акаунт