ПОМОЩ, Счупен ток

  • 2 649
  • 29
  •   1
Отговори
Помагайте, спешно е, днес си счупих токчетата. Следобед съм на сватба а други подходящи обувки нямам, за обущар също няма време Twisted EvilТрябва да се оправям сама......
Вижте какво е положението. Sad Пълна трагедия....
Някакви идеи как и с какво да ги залепя? Мисля си да пробвам с поксипол, но вижте че има дупка между тока и основата. Самото токче е от многи твърда пластмаса, а подметката е някаква кожа. Предложете някакво лепило, то по друг начин не виждам как ще стане. Благодаря предварително.

http://bayimg.com/BaFaBaabi

http://bayimg.com/bafacAaBI

# 1
  • Мнения: 1 427
Я беж бързо на обущар, или пък до магазина за обувки-за нови! Не бих се доверила на лепило, все пак ще има танци, трябва да е здраво.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Що да няма време за обущар?  newsm78 newsm78
ПРитичваш, примолваш се, начуква два пирона и отлиташ.
На тия моментните лепила не им хващам вяра, а и май имаха 24 часа докато наистина хванат.

# 3
  • Мнения: 6 029
купи си нови. не, че има гаранция, че те няма да се строшат де.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Заеби токчетата, как се играе хоро с такова нещо?

# 5
вижте, сватбата е в малък град, далеко съм от софия, изкючено е да се върна. А тук просто няма подходящ магазин за обувки и трябва да направя нещо възможно най-скоро, поне да ги закрепя колкото да мога да ходя

# 6
  • Мнения: 920
Виждат ми се носени. Или така ми се струва. Питам защото ако са нови, може ъгълът да е такъв, че да не понася напрежението. Ако не - довери се на лепилото. Много успешно съм лепила.

# 7
  • Мнения: 4 651
Ами лепи с поксипол или друго бързо съхнещо лепило и сложи един чехли за всеки случай в чантата. Не виждам как иначе ще стане.

# 8
  • Мнения: 6 417
Вземи от някого на заем.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 298
Вижда ми се като токът да е хомогенен с ходилото. Т.е не е отделен. Ако съм права, то си скъсала и пластината, отдолу на подметката.
Предлагам следното, но не давам голяма гаранция. Просто съм гледала обущаря по време на "спешен ремонт", но токът ми беше отделен.
Почисти много хубаво повърхносттите на тока и подметката със спирт.
Внимателно фиксирай тока с моментно лепило на точното му място.
Разлепи малко стелката отгоре, на мястото над тока.
Забиваш поне две пирончета, ако може 3. Най-добре е да са видий, но не знам с какво разполагаш.
Отгоре залепваш стелката.
Оставяш да съхне, малко повечко от описаното на опаковката на лепилото.
Все пак ще трябва да поеме натоварването на цялото ти тяло.
Веселиш се на сватбата, дори със счупен ток  Wink!

# 10
Мадам Гоца, нови са, не са носени повече от 4-5 пъти, просто подметката е пластмасова и е захабена, иначе с поксипол си лепила, нали. Предполагам ще хване достатъчно здраво, но водоустойчиво ли е, не искам при най-лекия дъжд да ме изоставят пак...

# 11
*vera, токът е хомогенен с ходилото и точно това ме притеснява. Ако беше отделен, можеше и с моментно лепило, но в моя случай мисля че ще трябва нещо значително по-здраво. Иначе то си има някакви тънки железца в подметката, но мисля че ще трябва да се сложи нещо за по-силна фиксаци, и благодаря за идеята, не се бях сетила за това

# 12
  • Мнения: 2 013
Дори и в най-малкия град в събота ще намериш някакви чепици - пък дори и евтини китайски само за "еднократно" ползване. Аз не бих рискувала да лепя за час-два. През цялото време ще ги мислиш и това ще ти разваля удоволствието от празненството.

# 13
  • Мнения: 6 167
Искаш да кажеш, че имаш време да снимаш обувките, да ги качваш в нет-а , да пуснеш тема, да следиш развитието й , а нямаш време да а/ отидеш на обущар  и б/ да преслушаш обувките на съседките?
и ако ти кажа марка лепило, къде ще я намериш????
извинявай, ама безумно е просто.

# 14
  • Мнения: X
Карай без ток. На това се казва класа!

Общи условия

Активация на акаунт