KRASTA

  • 1 602
  • 1
  •   1
Отговори
POMOGNETE V JASLATA NA MALKIJA IMA KRASTA KAK SE LEKUVA I DOKOLKO E ZARAZNO

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами не мога да то кажа нищо успокоително. Това е изключително заразно кожно заболяване, причинено от особен вид кърлеж(акар) паразитиращ само у човека. Заразяването с краста става когато оплоден женски акар попадне върху кожата на здрав човек. Развитието на болестта започва 7-10 дни след навлизането на паразита в кожата.
 Характерен белег на крастата е сърбежът, който се усилва нощно време. Заразяването става непосредствено от болния човек или чрез негови вещи.
 Необходимо е да се провежда едновременно лечение на лицата от 1 семейство въпреки, че някои от тях може да нямат клиническа изява на болестта. Лечението цели да унищожи и премахне от кожата и дрехите на болния, причинителя т.е. акара. Това се постига с различни средства определени от кожен лекар. Дрехите на болния подлежат на дезинфекция (изваряване). Горните дрехи и тези които не могат да бъдат изварени (одеяла, кожуси и др.) се изглаждат с гореща ютия или се оставят на въздух да се проветряват, без да се използват в продължение на 2 седмици, през което време акарите умират.

източник на информация: "Съвети на домашния лекар"

Сигурна ли си, че наистина това заболяване върлува там. Питам защото преди няколко години на мен и приятеля ми ни бяха казали, че имаме краста  Shocked . Не мога да опиша шока който преживях, тъй като знам добре сложността на заболяването и колко трудно се изчиства. Да не говорим че няма някакво съвременно лечение, а това са сяра с мас и някакво мазило "Скабин" с което се мазахме 3 дни без да се къпим  Close (поне беше зимата). Година след лечението имах дрехи които смърдяха на мазилото. Мазахме се всички, и нямаше ефект. Сестра ми също се оплакваше с племенника ми от сърбежи. Бях на ръба на нервна криза. Ходих при специалисти да получа 3 независими мнения и трите бяха КРАСТА   Shocked . В крайна сметака се оказа нещо съвсем безобидно. Всички перяхме с прах за пране "Bonux", от който сме получили алергична реакция. Сменихме праха и всичко си дойде на място  Peace . От сърце то желая и вашата краста да е била като нашата  Peace . Иначе много сложно става  Thinking

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 15:46 от ikoseva

Общи условия

Активация на акаунт