Какво правихте когато....

  • 3 534
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
...имаше режим на тока?
Тогава когато палехме свещите пет минути преди тока да спре!Тогава когато градове потъваха в тъмнина!Наставаше мрак и тишина!
Как прекарвахте тези 4асове?
В топло семейни разговори....,в детски игри в които дори родителите се вклю4ваха...,в мъл4ание тихо приседнали до баба 4иито куки тракаха в тишината изплитайки поредната ви нова дрешка...!Остава ли ли сте сами в тишината вперили поглед в междукащият пламък 4акайки тока да дойде?
   Разкажете!
   Върнете се на зад във времето...и споделете как прекарвахте 4асовете през които милата ни родина пестеше електроенергия!
          Вярвам,4е ще има какво да се пише и 4ете в тази тема(дано не греша)!!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 673
учех на свещ,
ако нямах домашни, с татко играехме на "скрит предмет"

# 2
  • Мнения: 2 849
Точно учехме на свещи  Grinning
Покрай режима за тока се сещам и за купоните за храна ,едни номера за олио ,други номера за колбас ,за сирене .........зелени картони формат А4  ooooh!

# 3
  • Мнения: 9 903
имахме нафтова печка, на нея майка ми топлеше вечерята или понякога правехме пуканки в една стара тенджера. Гледах отблясъците по тавана.
Събирахме изтичащия восък и правехме малки фигурки. Изобщо около пламъка на свещта се въртях.
Когато бях малка, ми правеха театър на сенките на стената.
Имам някакви спомени също, че се прибирам от училище, остават 10 минути до пускането на тока и седя долу в градинката /пак на тъмно, но поне коли минават/, защото ме е страх да се кача по тъмното стълбище.

# 4
  • Мнения: 25 589
Освен свещи, имаше и газени лампи. Лампи с батерии. Лампи, захранвани с акумулатор. Мъжът ми беше направил цяла инсталация у нас - навсякъде, даже и в тоалетната светеше.  Grinning
Иначе... Разговори, книги, карти, табла. Тогава много играехме карти, на филми, абе, намирахме си забавления. Пък и телевизията беше пълна скръб, компютри домашни нямаше, радиото дъни на батерии - не ни е липсвал особено токът.
Ти защо питаш, подготвяш се теоретично отсега за зимата ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Майка ми ме тормозеше с думи на английски, да чета на глас, да превеждам...Тогава бях най-много 10 годишна.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цял ден баща ми зареждаше едни акумулатори и когато спреше токът, у нас долу горе беше светло. Имаше лампи навсякъде, дори и телевизора работеше. Хубаво е баща ти да работи на летище и вкъщи да има мощни акумулатори от самолети.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
коя година беше това newsm7890та.........91.......

бях студентка и използвах времето да у4а Peace Ходех и на английски.И до ден днешен си спомням как на свещ зубрех думи и пишех домашни Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 212
Баща ми псуваше комунистите. От тогава съм закърмен с омраза към всичко комунистическо.

# 9
  • Мнения: 1 951
Токът спираше точно след като се върна от училище.
Палехме петромаксовата лампа и играехме на табла и карти с нашите.

# 10
  • Мнения: X
Страхотно беше! Чесно казано тези часове ги чаках с нетърпение. Седяхме си 3-мата с майка ми и баща ми и си говорехме смешки някакви. Или пък клюкарехме:РРРРР Атмосферата на газовата лампа създава незаменим уют. Напомня ти за едно време......ех...

# 11
  • Мнения: 7 474
 Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 984
Борисе, кви са тез картинки бей! Mr. Green Joy Joy
По въпроса: бях ученичка в прогимназията. Прибирахме се със сестрами от училище по най-тъмните пътечки и си представяхме, че бягаме от чудовище. Майка вареше кренвирши на газена червена бутилка и правеше картофи "по полски", после слагаше лампата и ставаше светло.
Научих се да играя белот и бях мноо задобряла, с баща ми бяхме партия срещу майка и сестра ми. Имаше и други неща - с приятелките ми от входа бягахме по стълбите нагоре-надолу и виехме "ауууу, аоуууу", а бабите излизаха да ни се карат. Слизала съм и в мазата като няма ток - ей така за спорта!

# 13
  • Мнения: 7 110
Не ни го спираха, защото бяхме на един шалтер с някой, на който не трябваше да му бъде спиран тока.  Party

# 14
  • Мнения: 4 111
Баща ми смъкваше акумулатора от трабантчето и гледахме телевизия.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт