за продължителноста на цикъла

  • 1 145
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
здравейте.отварям тази тема защото предполагам,че ще е полезна за много момичета.моя доктор ми каза,че лутеалната фаза винаги е 14 дена.в зависимост кога ти е била овулацията дължината на цикъла се променя.ако тя е по късно от там идват и закъсненията,защото винаги трябва да има 14дена след ову.на мен цикълът ми е 26...наи много 29 дневен.този месец засякохме ову на 19 ден.това означава ли ,че този месец трябва да ми дойде на32ри ден/което никога не ми се е случвало/?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 003
не мога да се съглася, че винаги е 14 дена, защото след missed abort в 10 г.с. моя лекар ми каза, че една от вероятните причини е по-късната ми овулация и съответно по-късата лутеална фаза. И плода не е успял да се закрепи и е загинал. Моят цикъл винаги е 28 дена.

# 2
  • Мнения: 165
февер,ако ти е къса лутеапната фаза не би ли трябвало да падне още на датата на менструацията а не в 10 г.с?това е много време ,би трябвало да се закрепи до тогава-нали м/у 10 и 14 дни са достатъчни.а фоликуметрия правихте ли-как така предполага?все пак е лекар и сигурно е прав.......

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Лутеалната фаза не винаги е 14 дни, но при една жена винаги е с една и съща продължителност. Т.е. ако е 15 дни примерно - винаги е 15 дни, не се променя. Доколкото знам най-късата лут.фаза е 11 дни - когато всичко е наред. Под 11 дни вече има проблем. Също и ако е над 16-17 дни, мисля.  Thinking

Варира единствено времето от М до ову.

# 4
  • Мнения: 165
явно не съм го разбрала правилно.но все пак променя ли се дължината на цикъла примерно ако ову е било по късно и от това да закъснява и меструацията?

# 5
# 6
  • Мнения: 165
Poppi благодаря ти вече се ориентирах  Peace

Общи условия

Активация на акаунт