и сега какво да правя?

  • 441
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте! Моето бебе е на 6 месеца и 12 дни... и сме на смесено хранене... от известно време ми намаля много кърмата... направо пресъхнах - аз се цедя / вече 4 месеца/ и сега едвам източвам за 12 часа - 20 мл / общо взето само цапам помпата и стерилизирам за лудо/. Опитрах какво ли не , но явно ми свършва кърмата. Какво да правя -да продължавам ли да се цедя докато съвсем не пуска нищо или ако реша мога да не се цедя и да я оставям - гърдите не ме болят, само се притеснявам нещо да не ми се възпалят. Т.е. дайте съвет незнам какво се прави, кърмата от само себе си ли ще си спре или трябва задълйително да пия нещо. Мерси

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
пробвай най-напред да я стимулираш с нещо, има чайове, витамини, храни се повече и приемай много течности и ако не става, значи просто ти спира от самосебе си

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Ако си решила да спираш кърменето (цеденето), просто спираш. Като усетиш напрежение изцеждаш малко, колкото да облекчиш и така ще си спре кърмата. При толкова малко изцеждано количество, едва ли ще имаш проблеми

# 3
  • Мнения: 2 467
Ako си решила да кърмиш още, може да пробваш начини за стимулиране на лактацията.
Ако не - мисля няма да имаш проблеми при спиране на цеденето. Решаваш, спираш и така. Когато се сбере повечко кърма в гърдите и почувстваш напрежение - поизцеждаш малко, колкото да намалиш напрежението. Полека лека като няма "търсене" и "предлагането" ще спре.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Помпата не е ефективна, колкото самото кърмаче. То само не може ли да си дърпа? Опитвала ли си го, откакто е по-голямо?

# 5
  • София
  • Мнения: 555
И аз съм на мнение, че с цедене не може да се кърми много дълго. Но не се притеснявай, няма да имаш проблеми, ако спреш сега.

# 6
  • Мнения: 473
благодаря ви за съветите... моята дъщеря по ред причини се отдръпна да смуче още на 2,5 месеца и тогава не спрях а продължих да се цедя и кърмя... така че сега абсурд да засмуче тя..., пробвах какво ли, но количеството кърма не се увеличава и сега съвсем намаля... затова си мисля че пресъхвам.... мислех че трябва да пия нещо... но щом има и естествен начин е добре... така или иначе съм решила да цедя и да и давам дори и капки да имам. мерси още веднъж.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 250
така или иначе съм решила да цедя и да и давам дори и капки да имам. мерси още веднъж.
Ако си решила на всяка цена да продължиш да цедиш, при мен за имаше ефект пиенето на прясно мляко, овесените ядки, бирената мая. Чай за кърмачки не съм пробвала, то само в началото имах нужда от лактогенни средства. И цеди по-начесто.

Общи условия

Активация на акаунт