Попарата

  • 13 309
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте момичета!
Моля ви споделете кога сте почнали да давате попара и по кое време на деня(специално моля мамите чиито дечица са с по късно първо ядене за деня).
Защото вече не ми го побира акъла как ще се справя и с това нещо.
Аз по принцип излизам с една групичка от мами,който вече дават попара на своите дечица и всеки по различен начин действа и различно го е по съветвал педиатъра.
Та ми се иска да знам как практикувате вие и какво ви е посъветвал вашия доктор.
Ще ви споделя как практикуват мамите,който излизат с мен,и ще ви кажа защо не ми харесва тяхната практика.
Едната мама дава на първо хранене попарата вместо АМ(понеже те са на такова).Аз това не го одобрявам,защото според мен така много му натоварва  на детето след дългата нощна пауза,която прави.
Другата си кърми детенце към 7:30-8ч след това към 8:30-9ч дава плодово и след това към 10ч попара като след това минава на 4 часови паузи през деня.нейния доктор и е препоръчал да дава попарата към 10ч след като първото им ядене е в 8ч.А това не го одобрявам защото според мен по този начин  не може да преработи всичката таз храна.
Моята докторка ми каза че септември ще въведе ме попарата но не знам как ще стане това след като ние сега сме на следния режим:
8ч-кърма
9:30ч-1/2плодово пюре
11:30ч-зеленчуково или месно пюре+кърма
15:30ч-каша+кърма
19ч-кърма
22:30ч-кърма
Аз мисля да говоря с педиатърката обедното пюре да го изместя в 19ч а на негово място попарата ама моята баба понеже е  била мед.сестра точно при наша докторка казва че е най добре да изместя половинката плодово следобед и там да вкарам попарата и да си запазя този режим.
Та моля да споделите и да дадете съвет.

# 1
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Аз въведох попарата, когато дъщеря ми беше на около 10 мес. не исках да бързам (предпочитах да я кърмя повече), но моята педиятърка ме съветваше да я давам когато Вики беше на 7 мес. Тя ми каза такава схема:
6:00-6:30h кърма
9:00-попара
12:00- зеленчуково пюре
16:00-каша/плодово пюре
20:00-кърма
НО аз спазвах съвсем друга схема  Laughing кърма колкото иска детенце, на обяд давах малко зел.пюре и следобяд малко плодово. И основно си бяхме на кърма  Wink

# 2
  • Мнения: 3 760
Аз попара не съм давала и не виждам причини да давам  Stop
След като въведох сиренето (на година и нещо), започнах да правя просо с масло и сирене, елда с масло и сирене... Т.е. каши с масло и сирене (вместо хляб).
По моите разбирания твоето бебче е прекалено малко за такава храна. Щом кърмиш няма причина да бързаш да въвеждаш млечни храни. То и на Ам да е детето пак няма причина да се бърза толкова...
П.С. С глутена е добре да се изчака до навършване на 9-10месеца, така че какъв хляб  Shocked

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Попара пробвах да дам на 10 месеца и нещо, ами не я харесамладежа и това е. Сега- на 1г2м режима ни е горе-долу следния
8:00-8:30 - събуждане с кърмене
9:30- 10:00- каша с плод
13:00-14:00- основно хапване
15:00-16:30- плод
16:30-17:30- десерт+плод
около 20:30 - супичка
и в 21:30- 22:30 кърма

Между храненията кърмата не я броя... сигурно имаме по 4-5 кърмения през деня и 2-3 през нощта

# 4
  • Мнения: 1 737
Много е важна тази попара, с право се притесняваш! Без нея няма да порастне детето, нито ще се развива правилно. Безценна е и за умственото му развитие. Съставките и, комбинирани точно по този начин дават нечувани резултати и не биха имали никаква полза приети самостоятелно, или в други храни.  smile3529 
Трябва да се издаде учебник за нея и да се направи информативен сайт, че гледам все по-вече майки се притесняват и разпирват за нея.

# 5
  • Мнения: 564
Здравей,

започнах да й давам попара на малката преди около месец,когато беше на 9,с пълнозърнест сухар и шипков чай - за щастие я яде без да се налага да добавям захар.
Режимът ни е следния:
7.00 - 7.30 кърма
11.00 - закуска (от всички закуски, които й правя само в попарата не слагам плод, затова й го давам към 13.00. Но ако не е попара, не й давам нищо в 13.00 )
15.00 - зеленчуково/месно пюре
19.00 - 'следобедна' закуска
22.00-22.30 кърма

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз се чудя защо толкова държат и лекари,и майки да дават попара.Че то това си е един мокър хляб със сирене!Според мен за сирене и глутен на 7 мес. е още рано.А когато се въведат могат да се измислят най-различни начини за даването им,не непременно в тази "прекрасна" комбинация.

# 7
  • Мнения: 214
Благодаря ви момичета и ако не сте прочели попарата ще я въвеждам септември по препоръка не педито,а септември няма да сме на 7 а на 9 месеца

# 8
  • Мнения: 3 760
Благодаря ви момичета и ако не сте прочели попарата ще я въвеждам септември по препоръка не педито,а септември няма да сме на 7 а на 9 месеца
Видях, че ще сте на девет, но според мен пак е рано. А, че е безсмислено да даваш точно такава комбинация от храни - безсмислено е  Wink По-добре давай просо, елда..., но те съветвам да поизчакаш със сиренето  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
   Ние сме вече на годинка, но за попара лекарката още не е казала нищо. Само спомена  ако реша че сутрин не им стига кърмата може да почна да давам.
   Така като гледам няма да им давам попара, защото аз не бих яла именно такова нещо и не мисля да им давам и на тях. Варианта на Мъни повече ми харесва. Засега изчаквам по принцип със сиренето или давам козе защото едната мадама май е с АБКМ..

# 10
  • Мнения: 115
Аз въведох попарата, когато дъщеря ми беше на около 10 мес. не исках да бързам (предпочитах да я кърмя повече), но моята педиятърка ме съветваше да я давам когато Вики беше на 7 мес. Тя ми каза такава схема:
6:00-6:30h кърма
9:00-попара
12:00- зеленчуково пюре
16:00-каша/плодово пюре
20:00-кърма
НО аз спазвах съвсем друга схема  Laughing кърма колкото иска детенце, на обяд давах малко зел.пюре и следобяд малко плодово. И основно си бяхме на кърма  Wink
Имам чуство, че аз съм го писала  Laughing и ние сме така  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 242
Започнах да давам попара на 8 навършени месеца, исках по-късно, но си личеше, че само кърмата не му стигаше и има нужда от по-стабилна закуска. И аз така се чудех тогава кога да давам плод, затова следобед давах плод+каша (хем хапваше плодове, хем и не толкова засищаща следобедна закуска и после си сучеше пак няколко пъти преди заспиване). Сутрин първото хранене беше кърма, след това мисля към 9 давах попарата (не помня вече часове, все пак беше преди 2 г. Simple Smile).
Но ако детенцето се засища само от кърмата и плода предиобед спокойно можеш да изчакаш с попарата, освен, ако не искаш по-бързо да заместваш кърмения.

# 12
  • Мнения: 1 212
И аз се чудя защо толкова държат и лекари,и майки да дават попара.Че то това си е един мокър хляб със сирене!Според мен за сирене и глутен на 7 мес. е още рано.А когато се въведат могат да се измислят най-различни начини за даването им,не непременно в тази "прекрасна" комбинация.

Не мога да разбера откъде идва този извод, при положение, че навсякде пише, че глутена се въвежда след 6тия месец  newsm78'
Аз лично силно одобрявам попарата, колкото и "ретро" да разсъждавам  Peace
Давам попара през ден, на закуска - около 10 часа / може и 9 ако е много изгладнял/
След събуждане е на кърма , следва каша или попара / както писах през ден - съответно едното или другото/
Попарата го засища, харесва му и спокойно мога да кажа, че е любимата му от всички други храни - изкарва след нея чак до обяд  Peace
Но ... всеки сам си решава разбира се  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Е как ще се въвежда глутен след 6-ти месец,като всички световни експерти по детското хранене препоръчват захранването изобщо да започне от 6-ти месец?Или сигурно е добре да се захрани направо с глутен?Започва се с зеленчуците,безглутеновите каши,плодовете,месото,че чак след 8-ми месец(най-рано) вече може да се въвежда глутен.А след това трябва да се поизчака известно време да се въведат и млечните произведения...и попарата като комбинаця се явява някъде след 9-ти месец!Така е най-щадящо за детенцето.Не е добре с прекаленото бързане да се отключи някоя алергия.

# 14
  • Мнения: 564
И аз се чудя защо толкова държат и лекари,и майки да дават попара.Че то това си е един мокър хляб със сирене!.....

Не мога да разбера какво толкова не й харесват на попарата и толкова я  оплюват?!!!  Какво му е лошото за едно дете да му даваш пълнозърнест хляб със сирене и масло? Кое му е непълноценното при положение, че детето има нужда и от сирене и масло и пълнозърнести култури... И още по-добре, ако се прави с шипков чай...
Според мен това е един чудесен вариат за закуска 2-3 пъти седмично, особено ако детето си я хапва...
За възрастта от която да се започне - всеки сам си преценява според това по каква схема захранва детето си.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 11:37 от Bobeto

Общи условия

Активация на акаунт