Ако се роди на богородица, трябва ли да е Мария?

  • 3 525
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Вече преносвам два дни. И всички ми казват ,че ако го родя на на 15 ,трябвало да го кръстя Мария.Да обаче аз искам да е Никол на таткото. Crossing Arms Според вас как трябва да го кръстя? Thinking

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз бих я кръстила Мария. Детето си идва с името, и то на един от най-големите праници. Peace

# 2
  • Мнения: 941
Аз бих я кръстила Мария. Детето си идва с името, и то на един от най-големите праници. Peace
  и аз Peace

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да голям празник е, но бих го кръстила както съм си решила.

# 4
  • Мнения: 11 003
Разбира се, че не е задължително! Peace Пък и не ми харесва имен и рожден ден в един ден.
Кръсти си го с име, което ти харесва, а не заради църковния празник.

# 5
  • Мнения: 229
Кръсти я както ти харесва! Аз съм родена точно на Никулден,но съм Мариана Hug

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Кръсти го както поискаш Peace.
На 15.08 не е задължително да е Мария, може да е и Панайота или Деспина Wink.

# 7
  • Мнения: 3 456
Ако се роди на Богородица- да, бих я кръстила Мария

# 8
  • Мнения: 447
Според мен не е задължително да е Мария.Кръсти го както но теб ти харесва.
Успех и леко раждане !!!

# 9
  • Мнения: 641
И аз така разбрах . Спряли сме се на други имена. Ако е двойно /с тире/ не си пасват с Мария.И аз се чудя по този въпрос ,ако се роди на 15-ти.

# 10
  • Мнения: 207
Казват че всеки си идвал с името, но според мен си го кръстете детото както сте си избрали! Леко раждане Simple Smile

# 11
  • Мнения: 533
Аз харесвам двойните имена и Мария-Никол ми звучи хубаво  Peace. И аз съм на мнение, че особено за такъв празник детето си идва с името.
Леко раждане!

# 12
  • Мнения: 22 414
Кръсти го както на теб ти харесва.
За мен е отживелица това, че щом детето се роди на даден празник, трябва да носи същото име.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз родих на Кръстовден и всички казваха, че трябва да е Кръстю Party Rolling EyesНо подминах това има и се спрях на Александър Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 3 392
Е, ако желаеш, можеш и Пенка да я крътиш.
Аз съм родена навръх Петковден, след години наред очакване на дете от родителите ми. Баща ми не е разрешил да се казвам Петя /майка ми не харесва това име също/, но ми е казвала, че е мислила да ме кръсти на света Петка, поради същите причини. Брат ми, обаче кръщават Петко.
Казват, че когато детето идва на голям християнски празник, идва с благословията на светеца и той е негов ангел-хранител цял живот.
Ти преценявай как ще постъпиш.

Общи условия

Активация на акаунт